Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от penevg »

здравейте,значи доколкото разбрах от написаното по-горе , през месец май ще се одобрят (или не) нови правила за точкуване? това ако го приемат ще е супер,тъй като по тази нова система минавам pass mark-a та даже и отгоре.

Имам обаче следните въпроси, IELTS-а ми изтича юли,мога ли да подам документи май?
какво точно се има в предвид под dependencies (това родители и братя ли са, или жена и деца), т.е ако не съм женен трябва ли изобщо да го попълвам?

знаете ли някъде в София фирма която може да ми помогне с документите?

благодаря предварително

Поздрави
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от Daisy2 »

penevg написа:здравейте,значи доколкото разбрах от написаното по-горе , през месец май ще се одобрят (или не) нови правила за точкуване? това ако го приемат ще е супер,тъй като по тази нова система минавам pass mark-a та даже и отгоре.
Всичко това е супер и поздравления за точките, само че има една голяма неизвестна и тя е новият списък с професиите, който още не е излязъл по федералната. Ако вашата професия не попада в него, всякакво точкуване се обезсмисля. Ако попада - тогава е ок. Освен това ще искат предвариталена евалюация на дипломите от независима институция, което отнема време. Тези промени ще излязат през април, така че е рано за подаване през май :)

Четете си и си следете на официалния сайт:

However, future FSWP applicants should be aware that CIC expects to announce three important elements of the FSWP in April that will have an impact on the application process, including:
•a cap on the number of applications that will be accepted in the first year;
a new list of priority occupations; and
•the organizations that will be designated to conduct educational assessments.

Applicants who prepare their application before this information is announced do so at their own risk. Applications that do not meet the criteria that will be announced in April will not be processed.

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -03-01.asp"
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от al_bulgaria »

Защо да е рано подаване през МАЙ, новите изисквания като бъдат публикувани през АПРИЛ всеки на момента може да прецени може ли да подава или не.
Освен това евалюацията на документите няма да се извършва преди подаване на документите, а евентуално дипломите и всичко останало ще се проверява в Канада и всеки ще бъде информиран признават ли се неговите документи или не. Поне така мисля аз.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от Daisy2 »

Като не е ясен списъкът с професиите, как знаеш дали изобщо ще можеш да подадеш през май? Готвиш, пък ако стане, така ли?

Относно евалюацията, не знам - според мен логиката е първо евалюираш, после подаваш. Имиграционните се освобождават от тази работа, а кандидатите си плащат за нея. Също като за изпита по езика. Който първо го държиш, а после кандидатстваш с документа. Имиграционните получават готов пакет с необходимата информация, порверена от институции, на които вярват. За мен смисълът е да е част от подадения пакет документи.

Че то и досега всичко се проверяваше в Канада - пращаш преведени и заверени копия от дипломата си и имиграционният офицер преценява дали е ок за целта на програмата. Аз го виждам, че сега са решили да прехвърлят тази задача на самия апликант, като му посочат организации, където да си прати креденциите (дипломите) и да си плати, и да получи становище за съответствие. И този документ да сложи в пакета при останалите - така офицерът не се чуди тази диплома всъщност каква е, ами направо оценява става или не става според програмата.

Тук какво пише:

http://www.credentials.gc.ca/recognitio ... ssment.asp"

For immigration purposes:

CIC has proposed changes to the Federal Skilled Worker Program (FSWP), which include the introduction of the Educational Credential Assessment – a mandatory requirement that FSWP applicants have their education abroad assessed against Canadian education standards by designated organizations. This requirement is scheduled to be implemented in early 2013. Check back in the coming months for updates.

Според мен, ако е задължително условие за кандидатстване, няма как да става след като си пратиш документите някой там да се занимава да те оценява и да те уведомява. Това си е работа на всеки апликант - и струва време и пари.

Но ще видим как ще е.

Аз лично смятам, че предупреждението за това, че го правят на свой риск, е напълно резонно. Но всеки е свободен да си действа, както намери за добре :)
tcukarska
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 2:34 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от tcukarska »

Daisy2, права си за това, което пишеш, но не видях в крайна сметка коя е организацията, която ще евалюира дипломите? И как мога аз да знам предварително как ще ми евалюират/ оценят/ определят дипломата и образованието, за да си сметна точките?
За академични цели видях, че трябва да се обърна към университета, но за имиграция как стои въпроса?

Понеже все още се ориентирам в обстановката - а как стои въпросът с професията? Моята професия може да е формулирана по един начин, а в списъка с професии да е по друг начин? тази част ми е много мътна като цяло. Доста неща изчетох уж, но това не ми е ясно. :?:
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от Daisy2 »

tcukarska, то и аз не знам дали съм права :) Току-що пак преглеждах линкове за тази евалюация, казват, че ще е предварителна, обаче как точно ще става процедурно, никой още не знае.

Няма как видиш коя е организацията, защото от CIC още не са казали коя ще е, по-точно още не са изнесли списъка на лицензираните оценители (такива, които са оторизирани от тях да правят тези евалюации) - защото няма да е една, доколкото има инфо до момента. И няма как да си сметнеш точките по тази причина в момента. Е, можеш приблизително да го направиш, но не е ясно дали твоята преценка ще съвпадне с тази на евалюатора.

This requirement will take effect in May 2013. The list of organizations authorized to complete ECA reports will be announced in April 2013.

http://www.credentials.gc.ca/index.asp"
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

penevg написа:здравейте,значи доколкото разбрах от написаното по-горе , през месец май ще се одобрят (или не) нови правила за точкуване? това ако го приемат ще е супер,тъй като по тази нова система минавам pass mark-a та даже и отгоре.

Имам обаче следните въпроси, IELTS-а ми изтича юли,мога ли да подам документи май?
какво точно се има в предвид под dependencies (това родители и братя ли са, или жена и деца), т.е ако не съм женен трябва ли изобщо да го попълвам?

знаете ли някъде в София фирма която може да ми помогне с документите?

благодаря предварително

Поздрави
Здравей penevg!
Лично аз смятам,че е най-добре да си изкараш актуален,нов езиков сертификат.Тези,които се изискват от емиграционните служби са с давност от 2 години.Така те искат да видят за в момента нивото ти на владеене на езика.В предвид,че скоро сертификата на IELTS-а ти изтича,би било добре да си направиш актуален! :)
Актуално инфо следи в официалния сайт на Миграция в Канада: http://www.cic.gc.ca/english/index-can.asp ...
Тук: http://www.cic.gc.ca/english/department ... -12-19.asp е посочено кога започва приема на документи.
За фирма в София не знам.При търсене в нет-а може би да откриеш инфо.Или някой при желание да напише във форума ,който знае...
Успех! :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от marinaii »

bossa nova написа: Лично аз смятам,че е най-добре да си изкараш актуален,нов езиков сертификат.Тези,които се изискват от емиграционните служби са с давност от 2 години.Така те искат да видят за в момента нивото ти на владеене на езика.В предвид,че скоро сертификата на IELTS-а ти изтича,би било добре да си направиш актуален! :)
А защо да го прави, след като може да успее да подаде документи преди юли? :?:
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

marinaii написа:
bossa nova написа: Лично аз смятам,че е най-добре да си изкараш актуален,нов езиков сертификат.Тези,които се изискват от емиграционните служби са с давност от 2 години.Така те искат да видят за в момента нивото ти на владеене на езика.В предвид,че скоро сертификата на IELTS-а ти изтича,би било добре да си направиш актуален! :)
А защо да го прави, след като може да успее да подаде документи преди юли? :?:
Писах по-горе,че това е мое мнение.Така бих направил,ако бях на негово място. :)
Не бих рискувал с документ,чията давност скоро след подаването изтича.Знаеш ли на какъв емиграционен офицер ще ти попаднат документите и дали няма да реши,че ти трябва по-актуален такъв документ или сертификат?
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от marinaii »

bossa nova написа: Писах по-горе,че това е мое мнение.Така бих направил,ако бях на негово място. :)
Не бих рискувал с документ,чията давност скоро след подаването изтича.Знаеш ли на какъв емиграционен офицер ще ти попаднат документите и дали няма да реши,че ти трябва по-актуален такъв документ или сертификат?
Да, но не е изтекла към момента на подаване. Написали са, че резултатите от изпита не трябва да са по-стари от 2 години, но не че трябва да са съвсем нови (какъвто ще е моят случай :tmi: ). Аз лично не бих се явявала отново, при положение че имам валиден IELTS. Да не забравяме и едни 345 лв такса. :)
Ако някой вече преминал програмата има негативен опит по този въпрос, може да сподели.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от bossa nova »

marinaii написа:
bossa nova написа: Писах по-горе,че това е мое мнение.Така бих направил,ако бях на негово място. :)
Не бих рискувал с документ,чията давност скоро след подаването изтича.Знаеш ли на какъв емиграционен офицер ще ти попаднат документите и дали няма да реши,че ти трябва по-актуален такъв документ или сертификат?
Да, но не е изтекла към момента на подаване. Написали са, че резултатите от изпита не трябва да са по-стари от 2 години, но не че трябва да са съвсем нови (какъвто ще е моят случай :tmi: ). Аз лично не бих се явявала отново, при положение че имам валиден IELTS. Да не забравяме и едни 345 лв такса. :)
Ако някой вече преминал програмата има негативен опит по този въпрос, може да сподели.
Ако се поровиш малко из общия форум и този за Кебекарската процедура,мисля че може да намериш отговори на част от въпроса си.Наслука! :)
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от penevg »

Благодаря Ви на всички за мненията, ще видим как ще се процедира, колкото до въпроса на Daisy2 за професиите не се притеснявай, забелязвам че електро инж. се търсят винаги в Канада,така че няма да има проблеми с тия неща, само да попитам за dependancies - това жена и деца ли са или братя,сестри и родители?
Поздрави
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от Daisy2 »

penevg написа:Благодаря Ви на всички за мненията, ще видим как ще се процедира, колкото до въпроса на Daisy2 за професиите не се притеснявай, забелязвам че електро инж. се търсят винаги в Канада,така че няма да има проблеми с тия неща, само да попитам за dependancies - това жена и деца ли са или братя,сестри и родители?
Поздрави
Аз просто отбелязвам едно обстоятелство. Ето ти линк към стария списък (който вече не важи) само за илюстрация. В него от електропрофесиите са листвани само трейдс - тоест, електротехници. Ако имаш тапия от професионална гимназия в БГ и стаж като електротехник, си ок.

http://www.visabureau.com/canada/priori ... -list.aspx"

В стария списък електроинженерите не фигурират и нямаше да можеш да подадеш, а дали се търсят, не знам. Пак казвам, в стария списък, който не важи - давам само илюстрация, че понякога нещата не са такива, каквито си мислим, че са. Но може в новия да ги има.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от penevg »

Здравей Daisy2, а какво мислиш ,че е 7242, като гледам описанието на длъжността, ремонт и подръжка на авт. оборудване и т.н в индустрията??? Това е точната длъжност която ми трябва и от много години гледам ,че винаги си стои, кажи ми какво знаеш за dependancies?
Поздрави
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Липсва ми една точка до 67. Съвети ?

Мнение от Lira »

penevg написа:.......кажи ми какво знаеш за dependancies?
Поздрави
Dependents това са децата на водещия кандидат (или децата на неговия придружаващ - ако те са от друг родител), които към момента на кандидатстване не са навършили 22г. и самите тези деца не са сключили брак или не са в съвместно съжителство и са финансово зависими от съответно водещия кандидат и/или придружаващия го.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор