Доказване на доходи при подаване на документите

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
CanadaCAD
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 11:55 am

Доказване на доходи при подаване на документите

Мнение от CanadaCAD »

Здравейте !
Един въпрос , който мога да задам само към вас съфорумци :)
Може ли след като си изспратя апликейшъна с доказателството от банката , че имам нужните парични средства , да си изтегля по-голямата част от парите ? Защото не мога да си позволя да сложа такава голяма сума в банката и да си стои 2-3 години докато ме приемат ! - Естествено ,че като заминавам ще имам сумата отново! Дали ме проверяват по време на процедурата ? И трябва ли да показвам доказателства за активи и пасиви ( ако Да , моля за информация )
CanadaCAD
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 11:55 am

Re: Доказване на доходи при подаване на документите

Мнение от CanadaCAD »

Моля споделете кой как е процедирал?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Доказване на доходи при подаване на документите

Мнение от Koko »

CanadaCAD написа:Моля споделете кой как е процедирал?
Не съм гледал изискванията за доказване на средства от доста време, но мога да ти кажа че преди години беше практика да се вкара необходимата сума по банкова сметка, да се извади банково извлечение и след като документите са подадени - парите да се изтеглят. Всичкото това можеше да бъде направено в рамките на няколко дена само.
Явно канадскити имиграционни в някакъв момент си дадоха сметка че между декларираните средства и тези с които имигрантите реално пристигат започна да се появява разминаване и затова изискванията в това отношение бяха завишени и (ако не се лъжа) в някакъв момент изискването стана че трябва да се покаже доказателство че парите са били в банковата сметка за някакъв по-дълъг период от време, който може да е няколко месеца, но пак повтарям - не съм в час какви са точно изискванията към настоящият момент.
От друга страна, не ми е известно канадскити имиграционни да имат начин да изискат директно от банката информация за текущото състояние по сметката ти, така че ако си изтеглил парите, те няма как да разберат.
В заключение, съвета ми е следния - провери какви са изискванията за доказване на средства към настоящият момент и гледай да се придържаш към него. Не мисля че би било проблем да изтеглиш парите след като си пратил документите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор