Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

bossa nova написа:До колкото разбирам,това е новото в програмата FSWP ,за която всеки се интересува.
Ако съм се объркал нещо - моля да бъда извинен! :)
Тази програма е съвсем различна и няма нищо общо с FSWP.
Коментирахме този въпрос вече, не помня точно в коя тема, но беше преди 1-2 седмици.
Моля ви, опитвайте се да изчитате повечето теми свързани с Федералната програма (и без това са доста по-малко от тези за Квебек), за да не се разводнявеат темите.
Благодаря.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от bossa nova »

vlaleva написа:Именно,става въпрос за съвсем нова програма,а не за Федералната програма,която познаваме във форума.
FSWP=Federal Skilled Worker Program
А тази е Federal Skilled Trades Program-съвсем нова програма.

To avoid backlogs and ensure fast processing times, we will accept no more than 3,000 complete federal skilled trade applications to process in the first year (from January 2, 2013 to January 1, 2014).
Bossa Nova,по тази програма вече приемат документи.
Корекцията от теб vlaleva е съвсем навременна.Честно казано,по-рано днес малко се заблудих в инфото на едната федерална процедура.
Федералната програма - FSWP,която познаваме,ще бъде отворена от месец май.
Точно така vlaleva .Това инфо е относно Federal Skilled Trades Program , а не за очакваната да излезе с новите промени през май месец Federal Skilled Worker Program....
И двете програми са програми на федералните провинции,но са различни.
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от dea »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
Това мисля е списъка с професиите
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

dea написа:http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp
Това мисля е списъка с професиите
Това са професиите за Federal Skilled Trades Program, а не за Federal Skilled Workers Program
galka_h
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 3:04 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от galka_h »

Здравейте! Мога ли да кандидатствам по някоя от коментираните програми без завършено висше? Имам 4 години обучение във ВУЗ, завършила съм семестриално, но държавният изпит е юни. Нямам оферта за работа в Канада. Принципно важат ли академичните справки, който издават университетите, за да се удостоверят годините обучение. Имам 9 години трудов стаж, но не по това, което съм учила.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Lira »

galka_h написа:Здравейте! Мога ли да кандидатствам по някоя от коментираните програми без завършено висше?
Здравей,
Аз не съм напълно наясно с програмата FSTrades, но за FSWorkers мога да ти кажа следното, но с уговорката, че то е базирано на правилата, които важаха до спирането на програмата през лятото на 2012г.:
galka_h написа:Имам 4 години обучение във ВУЗ, завършила съм семестриално, но държавният изпит е юни.
Висшето образование не е задължително, за да можеш да кандидатстваш по програмата, но то ти носи точки. При това, само ако е завършено и можеш да представиш диплома. Иначе не се брои.
galka_h написа: Принципно важат ли академичните справки, който издават университетите, за да се удостоверят годините обучение.
Академичната справка се изискваше като част от съпътстващите кандидатурата документи, но тя без диплома не върши работа за точки.
galka_h написа:Имам 9 години трудов стаж, но не по това, което съм учила.
До спирането на процедурата нямаше изискване трудовият стаж, с който кандидатстваш, да е по специалността от дипломата. Важното беше този трудов стаж да е по една от професиите от списъка с търсени професии по програмата. Естествено, ако тази професия изисква конкретно образование, то логично е да представиш диплома за такова. (Например, няма как да кандидатстваш като зъболекар без диплома по стоматология, нали?)

Сега най-важното е да пуснат актуалния списък с търсени професии, за да са ориентирани хората дали изобщо могат да кандидатстват. И другата новост - предварителното приравняване/признаване на дипломите ни от канадска институция, още преди да се кандидатства - това още не е указано как точно ще се случва. Промените по другите критерии като езикова подготовка и възраст вече са публикувани на официалния сайт.

Успех!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
galka_h
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 3:04 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от galka_h »

Благодаря ти, Lira!
Все още съм неориентирана, но започвам да се запознавам със стъпките за емиграция.
Къде мога да погледна провинциалните програми? Някъде четох, че в някои провинции търсят шофьори на камиони. Евентуално съпругът ми да се класира :)
Моята професия, по която имам трудов стаж, няма как да е в списъците. Работя в МО. Работата ми е в администрацията, дали обръщат внимание на длъжностната характеристика?
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Lira »

galka_h написа:Благодаря ти, Lira!
Все още съм неориентирана, но започвам да се запознавам със стъпките за емиграция.
Къде мога да погледна провинциалните програми? Някъде четох, че в някои провинции търсят шофьори на камиони. Евентуално съпругът ми да се класира :)
Моята професия, по която имам трудов стаж, няма как да е в списъците. Работя в МО. Работата ми е в администрацията, дали обръщат внимание на длъжностната характеристика?
За провинциалните програми, както и за всичко, свързано с имиграция в Канада, единствен достоверен източник е официалният правителствен сайт: www.cic.gc.ca
Ето линк конкретно за провинциалните програми:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

Относно длъжностната характеристика (или Letter of reference) - до сега задължително се изискваше такава и тя трябваше да съдържа информация, включително за всички заемани от кандидата позиции при дадения работодател, периодите от-до на всяка позиция, както и съответния годишен (или месечен, както стандартно се определя в България) доход. Дали това ще остане така и при новото стартиране на федералната програма, ще видим.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

galka_h написа:Благодаря ти, Lira!
Все още съм неориентирана, но започвам да се запознавам със стъпките за емиграция.
Къде мога да погледна провинциалните програми? Някъде четох, че в някои провинции търсят шофьори на камиони. Евентуално съпругът ми да се класира :)
Моята професия, по която имам трудов стаж, няма как да е в списъците. Работя в МО. Работата ми е в администрацията, дали обръщат внимание на длъжностната характеристика?
Ето по тази програма в Саскечуан може да кандидатства твоя съпруг. Също така той може да започне като механик на камиони но за това се консултирай с Деси
http://www.saskimmigrationcanada.ca/trucker"

За повече информация може да се обърнеш към Деси
http://www.torontolegalpractice.com/"

Пожелавам Ви късмет ;)
galka_h
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 3:04 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от galka_h »

Благодаря ви!!!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от martin_1 »

Да споделя и аз нещо :) Вчера ходих до НОИ имах свободно време и исках да си извадя удостоверението за осигурителен стаж, което да по служи пред чужди страни. Оказа се, че са спрели издаването на тези бележки от 2011 година. По този случай някои може ли да каже нещо?
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Lira »

martin_1 написа:Да споделя и аз нещо :) Вчера ходих до НОИ имах свободно време и исках да си извадя удостоверението за осигурителен стаж, което да по служи пред чужди страни. Оказа се, че са спрели издаването на тези бележки от 2011 година. По този случай някои може ли да каже нещо?
До спирането на федералната програма такова удостоверение изобщо не се изискваше. До колкото знам, към момента новите правила, които ще важат от 04.05.2013г., все още не са обявени, така че не виждам защо ти трябва излишно да се забавляваш с милите ни родни държавни институции...

До сега по федералната трудов стаж се доказваше само с копия от трудови договори, договор за управление (ако си бил управител на фирма) и съответно копия на трудова и/или осигурителна книжка, заедно с Letter of reference или длъжностна характеристика, издадени от работодателя. Никакви бележки за осигурителен доход, платени осигуровки или други подобни, издавани от НАП или НОИ, НЕ бяха нужни!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
rainbow
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 4:11 pm

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от rainbow »

martin_1 написа:Да споделя и аз нещо :) Вчера ходих до НОИ имах свободно време и исках да си извадя удостоверението за осигурителен стаж, което да по служи пред чужди страни. Оказа се, че са спрели издаването на тези бележки от 2011 година. По този случай някои може ли да каже нещо?

Аз работя в НОИ и честно да ви кажа не съм чувала за такива удостоверения, които да послужат за Канада! Издаваме формуляри само за държави-членки на ЕС. Единственото, за което се сещам е разпечатка от Персонален регистър, но тя е доста подробна с данни за осигурителния доход по месеци и едва ли ще я признаят.
Четох някъде, че такива удостоверения се издават само от София. Допитах се и до колегите, но не получих по-различен отговор.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от vlaleva »

Този документ,за който става въпрос,се вади от НАП и се казва "Справка по ЕГН за осигурителния стаж".
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от martin_1 »

някой минавал ли е през интервю с такава бележка ( справка ) ?
Публикувай отговор