Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от FeFlina »

vladibkolev написа:Незнам, това не ги питах. Но като се разтърсих за преводи и легализация по фирмите попаднах на ето тази информация в една от фирмите която намерих:
"За да бъде легализирани образователни документи е нужно:
Първа стъпка: Проверка дали оригиналът* разполага със всички подписи и печати от издаващите институции, дали документа е издаден съгласно действащите наредби, коректна ли е информация за притежателя – правилно изписани имена и други данни.
Втора стъпка: При легализация на дипломи, ако няма да се заверяват оригиналите е необходимо е да се направи ксерокопие на документа, което да бъде заверено от нотариус. Останалите образователни документи се заверяват в оригинал.
Трета стъпка: След това подготвените документи се внасят лично или чрез нотариално упълномощено лице за заверка в МОНМ. Заверката във МОНМ отнема около седмица.
Четвърта стъпка: През това време агенцията извършва писмения превод на внесените в министерството документи.
Пета стъпка: След като е готова заверката в МОНМ, завереното копие се скрепя с направения превод ,облепя се със съответния комплект държавни таксови марки според изискванията на МВнР.
Шеста стъпка: Така подготвените документи се внасят в сектор „Заверки и легализация” към МВнР".

Става ясно, че в МОНМ е една седмица, единствено в МВнР не става ясно колко време е.
Мисля, че тук ще намерите цялото инфо, което ви трябва :-)
http://www.mfa.government.bg/bg/pages/51/index.html" => срокове и цени
http://www.mfa.government.bg/bg/pages/51/index.html" => обяснения
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от jimtashev »

Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от FeFlina »

jimtashev написа:Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
мечтите стават реалност, защо да не си одобрен? ти си знаеш де, но докато не повярваш, че може да стане, няма как да стане :-)
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

jimtashev написа:Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
Ами, работата става, който превари, той завари. Една камара пари ще хвърлим и накрая може или да не ни одобрят (понеже има по квалифицирани) или да ни върнат документите, понеже местата са заети. То май само мечтите ни мутивират, но реалноста друго говори. :x :worried:
tcukarska
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 2:34 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tcukarska »

Здравейте, може аз да съм се заблудила, но в предварителните релийзи се казваше, че и двамата кандидати трябва да имат сертификат за език и се вземат допълнителни точки от съпътстващия кандидат. Виждам, че теста не е обновяван от 2010г, поради което изпитвам силно затруднение да изчисля точките си. Има ли някакъв наръчник или просто обобщена информация, в 1. Миниму точки от IELTS - 7 за всички нива
2. Различен списък с професии
3. Евалюацията на дипломата се прави от самия кандидат

Моля, ако някой знае как мога да си сметна точките по новите изисквания да каже. :)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

Estell написа:
jimtashev написа:Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
Ами, работата става, който превари, той завари. Една камара пари ще хвърлим и накрая може или да не ни одобрят (понеже има по квалифицирани) или да ни върнат документите, понеже местата са заети. То май само мечтите ни мутивират, но реалноста друго говори. :x :worried:
Вие поне сте хвърлили пари и можете да подадете документи, а ние които сме хвълрили същите пари и бяхме готови с документите още на 01.07.2012, но затвориха процедурата и не можем да подадем, питаш ли ни как се чувстваме? Така че действайте смело, ако имате късмет всичко ще се получи. Ние явно трябва да търсим друга държава, която да иска да ни приеме........
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

tcukarska написа:Здравейте, може аз да съм се заблудила, но в предварителните релийзи се казваше, че и двамата кандидати трябва да имат сертификат за език и се вземат допълнителни точки от съпътстващия кандидат. Виждам, че теста не е обновяван от 2010г, поради което изпитвам силно затруднение да изчисля точките си. Има ли някакъв наръчник или просто обобщена информация, в 1. Миниму точки от IELTS - 7 за всички нива
2. Различен списък с професии
3. Евалюацията на дипломата се прави от самия кандидат

Моля, ако някой знае как мога да си сметна точките по новите изисквания да каже. :)
Ето тук съм постнал ЕВЕНТУАЛНИТЕ промени по точките. Най-вероятно до няколко дни ще ги одобрят и публикуват официално.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=45101

Водещият кандидат трябва да има задължително минимум 6.0 на всички модули, съпътсващият ако има 4.0 може само да донесе допълнително точки.
tcukarska
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 2:34 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tcukarska »

Благодаря за отговора, но за съжаление отпадаме благодарение на професиите :@ Гледам, че и за Квебек са супер променени нещата, та и там на този етап нямаме никакъв шанс. Жалко...
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от maria80pl »

За водещият кандидат е ясно че ILETS е задължителен и то с минимум 6.0, но не ми стана ясно дали и за придружаващия е задължителен? Четох нещо за 4.0 но не разбрах точно за какво става дума :(
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

maria80pl написа:За водещият кандидат е ясно че ILETS е задължителен и то с минимум 6.0, но не ми стана ясно дали и за придружаващия е задължителен? Четох нещо за 4.0 но не разбрах точно за какво става дума :(
Става дума, че придружаващия кандидат не е задължително да има сертификат IELTS, единствено ако ти трябват точки и той представи IELTS с оценка 4.0 ще получиш 5 точки допълнително, това е.
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

al_bulgaria написа:
Estell написа:
jimtashev написа:Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
Ами, работата става, който превари, той завари. Една камара пари ще хвърлим и накрая може или да не ни одобрят (понеже има по квалифицирани) или да ни върнат документите, понеже местата са заети. То май само мечтите ни мутивират, но реалноста друго говори. :x :worried:
Вие поне сте хвърлили пари и можете да подадете документи, а ние които сме хвълрили същите пари и бяхме готови с документите още на 01.07.2012, но затвориха процедурата и не можем да подадем, питаш ли ни как се чувстваме? Така че действайте смело, ако имате късмет всичко ще се получи. Ние явно трябва да търсим друга държава, която да иска да ни приеме........
Ами реално още пари не сме дали, понеже все още нищо не сме предприели. Още се чудим дали да не опитаме и с предложение за работа, така ще плучим повече точки и проучваме възможностите. Но за вас наистина е много гадно, ама много. Съчувствам ви. Най тъпото е, освен, че сте дали маса пари, ами че сте се надявяла 1г. почти и сте чакали и накрая се е оказало напразно. :x Ако партньора ви има висше и той знае английски и нямате хронични заболявания, можете да опитате за Австралия. Там е почти същото, само дето искат и съпруга и съпругата да знаят Английски (не помня имаше ли минимум праг за езика, май не) и трябва и двамата да са с висше и да нямат хронични болести. При нас съпруга ми е диабетик и нямаме шанс. Евентуално ако заминем за Канада, вземем канадско гражданство и чак тогава можем да отидем в Австралия.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

Estell написа:
al_bulgaria написа:
Estell написа:
jimtashev написа:Абе дали има смисъл да подаваме документи за толкова малко места?300 човека от целия свят за една професия ми се вижда ужасно малко...
Ами, работата става, който превари, той завари. Една камара пари ще хвърлим и накрая може или да не ни одобрят (понеже има по квалифицирани) или да ни върнат документите, понеже местата са заети. То май само мечтите ни мутивират, но реалноста друго говори. :x :worried:
Вие поне сте хвърлили пари и можете да подадете документи, а ние които сме хвълрили същите пари и бяхме готови с документите още на 01.07.2012, но затвориха процедурата и не можем да подадем, питаш ли ни как се чувстваме? Така че действайте смело, ако имате късмет всичко ще се получи. Ние явно трябва да търсим друга държава, която да иска да ни приеме........
Ами реално още пари не сме дали, понеже все още нищо не сме предприели. Още се чудим дали да не опитаме и с предложение за работа, така ще плучим повече точки и проучваме възможностите. Но за вас наистина е много гадно, ама много. Съчувствам ви. Най тъпото е, освен, че сте дали маса пари, ами че сте се надявяла 1г. почти и сте чакали и накрая се е оказало напразно. :x Ако партньора ви има висше и той знае английски и нямате хронични заболявания, можете да опитате за Австралия. Там е почти същото, само дето искат и съпруга и съпругата да знаят Английски (не помня имаше ли минимум праг за езика, май не) и трябва и двамата да са с висше и да нямат хронични болести. При нас съпруга ми е диабетик и нямаме шанс. Евентуално ако заминем за Канада, вземем канадско гражданство и чак тогава можем да отидем в Австралия.

Проучили сме и Австралия и Нова Зеландия.
За Австралия искат минмум 6.0 но не получаваш точки за езика, само от 7.0 нагоре дават точки, придружаващия кандидат също трябва да има поне 6.0, а за Нова Зеландия се иска минимум 6.5 за водещия кандидат, а за придружаващия ако има над 5.0 е ОК, а ако е под 5.0 се плаща определена сума, за да учи на място.
Ще видим , най-вероятно ше се наочим някъде натам, видно е че кандаците тотално орязват нещата и става безмислено човек да се опитва да имигрира там.......
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

Това е най-гадното, и Канада вървят натам. Всяка година все по високи изисквания и все по тънка цетка и накрая ще стане почти невъзможно.
jimtashev
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 6:08 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от jimtashev »

Ами то си е невъзможно вече , така е замислено.Ето , мен например ме отказаха. Дадох около 1000 лева за IELTS , два пъти ходих на изпит и за курс , но поне да не давам повече.
However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results
Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm.
Winston Churchill
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от snejabreja »

http://www.workpermit.com/news/2013-04- ... er-program"
НОВИЯТ СПИСЪК. Честито на печелившите
Публикувай отговор