Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

Естествено всичко ще е в последния момент. Изтекоха ми очите да го следя този сайт. :D :@ Няма да се учудя ако май месец излязат новите изисквания. :fubar: Въпреки последните обещанията, че в началото на април ще излязат, а ето че сме почти средата на месеца вече. Както стана с Trades Program. На 4 януари се появи новата програма, като обявиха, че от 1 януари (тоест 3 дни преди публикуването и) ще приемат документи. :lol: Разбира се всички промени са ясни още от декември 2012г., но що да не ни държат в напрежение до последния ден.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tonny »

Здравейте, решихме с жената и бебето да си пробваме късмета за тази процедура. В момента се информираме за необходимите документи за кандидатстване, знам че я пускат другия месец, но да имам представа какво трябва. Целта е да се действа адекватно при евентуални над 67 точки и професията на поне един от 2-та в списъка.
Гледам този чек лист - http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"
Имам едно питане за този чек лист. Има 2 точки (11 и 14), които не се отнасят за нас. Според http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... EG7TOC.asp" , където е not applicable, го вписваш и продължаваш. Въпроса ми е къде го вписваш това в документа.
Както и на други точки където примерно на 16-та - Death certificate for former spouse(s) or common-law partner(s) (if applicable), трябва ли срещу изречението да се изписва NA.
За повечето от вас сигурно са глупави въпросите, но искам да съм максимално наясно с програмата и кандидатстването за нея.
Благодаря предварително на отзовалите се. :beer:
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Lira »

tonny написа:Здравейте, решихме с жената и бебето да си пробваме късмета за тази процедура. В момента се информираме за необходимите документи за кандидатстване, знам че я пускат другия месец, но да имам представа какво трябва. Целта е да се действа адекватно при евентуални над 67 точки и професията на поне един от 2-та в списъка.
Гледам този чек лист - http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5612E.pdf"
Имам едно питане за този чек лист. Има 2 точки (11 и 14), които не се отнасят за нас. Според http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... EG7TOC.asp" , където е not applicable, го вписваш и продължаваш. Въпроса ми е къде го вписваш това в документа.
Както и на други точки където примерно на 16-та - Death certificate for former spouse(s) or common-law partner(s) (if applicable), трябва ли срещу изречението да се изписва NA.
За повечето от вас сигурно са глупави въпросите, но искам да съм максимално наясно с програмата и кандидатстването за нея.
Благодаря предварително на отзовалите се. :beer:
Здравей, tonny,
На първо място, имай предвид, че всички тези бланки са от миналата година. (Виж на всяка страница долу ляво, в скобите е месецът и годината на последната им актуализация.) От наблюденията ми от 4-5 години насам виждам, че винаги, когато има промени в процедурата, правят ъпдейти и на формулярите, а понякога правят ъпдейти и без промени в процедурата, но винаги искат да се попълват и изпращат актуалните формуляри. Така че, не бързай с попълването.

На въпроса ти.
"Not applicable" или "NA" попълваш в кутийките, които не се отнасят до теб във формулярите. Това не се отнася до Document Checklist-а. В него само тикваш в квадратчето (както е обяснено на първата страница), намиращо се в последната графа съответно към всяка точка, която те касае (изцяло или частично, както е например т.16). За точки като 11 и 14, които не се отнасят за вас, просто ги оставяш с празно квадратче, не пишеш NA в тях. Както и не пишеш NA на редовете, които не те касаят, както е в т.16; нито пък отбелязваш по някакъв начин редовете, които те касаят.
Същото е например и с т.9 - изброени са 3-те сертификата за език, които приемат. Ти може да кандидатстваш само с английски език, т.е. пращаш само IELTS или CELPIP, без френския TEF. Въпреки това, тикваш квадратчето на т.9 и нищо повече не отбелязваш там.
Виж, във формулярите е абсолютно задължително да пишеш NA в кутийките, които не те касаят. За канадците е важно да няма празно, да няма липсваща информация, защото това може да ви забави процедурата, а в най-лошия случай и да ви върнат целия пакет с документите.

Това е. Надявам се, че стана ясно. :)
Последно промяна от Lira на Сря Апр 17, 2013 5:00 am, променено общо 1 път.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tonny »

Благодаря за изчерпателните отговори.
Формулярите не съм си правил труда да разглеждам, именно поради тази причина.
Да разбирам че 10т, 11т и 14т оставям празни квадратчетата в чек листа.
Бях чел, че канадците държат да е попълнено всичко дори да е N/A. Затова се чудих на тези точки какво да правя. Явно само във формулярите се изисква това.
Ще се опитам да обясня по всички въпроси какво ме вълнува и дали правилно го мисля. А ако сметнете за редно и че не е глупаво може да ми отговорите.
т.8 Travel documents and passports - това са копия на личните карти и международните паспорти на всички в семекството.
Към тази точка има Proof of Admission (if applicable), това не го разбирам.
т.12 Work Experience.
Letters of reference from all your employers for the past 10 years
Как да стане това за работа преди повече от 5 години. Не мога да ходя да гоня бивши работодатели за такова нещо. Мога сам да си напиша, но ще е без:
- written on company letterhead,
- signed by the responsible officer/supervisor,
- stamped with the company's official seal (if applicable).
Трябва да е нотариално заверено копие и преведено от преводач с приложение на съответния му лиценз.
т.13 Всички дипломи - нот. заверени копия и преведени.
т.15, т.16, т.17, - Нот. заверени копия и преведени.
т.18 Police Certificates and Clearances -
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... lgaria.asp"
Тук не ми е ясно какво се иска от мен. Оригинални докменти ще са на БГ.

Тези питания и уточнения са с цел доизясняване на цялата картинка. Със сигурност и на други които възнамеряват да канд. по приграмата ще им хареса подобна информация.
Поздрави и благодаря предварително. :wasntme:
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

tonny това наистина ще ни е от полза. Има информация във форума, но всичко е пръснато и размесено с много излишни коментари. Никъде го няма прилежно подредено и обяснено, точка по точка. Ако има нещо подобно, обяснено точка по точка за всички ще е от полза. Но, не знам ще се намери ли подобен ентусиаст, който да отдели време и който да е подробно запознат с детайлите.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Lira »

:)
По въпросите относно документите отворих нова тема тук:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=45433"
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
marinaii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 3:40 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от marinaii »

Ето ги и новостите:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... gn=generic" :)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от al_bulgaria »

marinaii написа:Ето ги и новостите:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... gn=generic" :)
И за съжаление се получи точно това което очаквах......моята професия вече не в списъка......... :(

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -04-18.asp
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tonny »

Да смотаняци. :D
Да бяха ги публикували преди 2 дена да знам, че няма смисъл да чета.
Тейй... :d:
Сега колко време се чака за нов списък 2 години ли. :lol:
Честито на печелившите. :party:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от roumensp »

marinaii написа:Ето ги и новостите:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... gn=generic" :)
Не изглежда розово ... Canadian Language Benchmark (CLB) 7, само 5000 апликации / година, допълнителни пари за credential evaluation ... Всяка следваща година става все по-кофти. За сметка на това рифюджита и пенсионери дето не знаят нито дума английски или френски ни ги доставят по график, нема лабаво. :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от tonny »

Езика не е кои знае какво до колкото разборам "An FSWP applicant must score at least 6.0 on the IELTS General Training test in each of the four skills to meet the minimum language threshold of CLB 7."
Сега ще има леко лутане за признаването на дипломите от това ЕСА, предполагам.
И много ме е яд има 2131,2132 и 2134, а няма 2133. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от roumensp »

tonny написа:Сега ще има леко лутане за признаването на дипломите от това ЕСА, предполагам.
Една от 4-те организации е World Education Services (WES), които навремето евалюираха дипломите и на жена ми, и моите. По онова време за дипломи от по-извстните БГ университети (УАСГ, МЕИ София и т.н.) даваха евалюация за Master's. Но не винаги и безусловно ... жена ми я бяха оценили на бакалавър, тя подаде възражение и тогава го коригираха на Master's.
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от vladibkolev »

Моята професия я има :party: . Другата седмица пускам дипломата за признаване. Само не ми стана ясно какъв е този апостил.............. ще подавам през WES по бързо и по евтино. Успех на всички.
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от kadima »

Направо ме попариха с тези професии :envy: Нямам думи, миналата седмица даваха репортаж по канадските новини каква нужда имат от мед. сестри, а сега ни няма в списъка. Такива недежди имах, 2 месеца подготовка за IELTS отидоха на вятъра. А сега накъде - май към френския език :@
Estell
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 11:16 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Estell »

Аз не мога да размера какво точно представлява educational credential assessment? Разбрах каква му е целта, но не ми е ясно, как точно става? Искат легализирана диплома ли?
Последно промяна от Estell на Чет Апр 18, 2013 5:30 pm, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор