Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от hvasilev »

Здравейте,

На 24 години съм, завърших преди 1 година Информатика и имам една година опит като разработчик на софтуер. Преди около 6 месеца реших да започна да уча френски и да кандидатствам за имиграция в Квебек, но критериите там до такава степен ги затегнаха, че вече търся и алтернативни варианти за имиграция. Английският ми е на несравнимо по - виско ниво от френския език. Честно казано ако има възможност - бих предпочел на имигрирам по федералната процедура. Имам брат във федералната част !

Когато погледнах търсените професии видях това:
0213 Computer and Information Systems Managers
, което най - много се доближава до това, с което съм се занимавал. Обучението в университета е било за ръководен кадър, а не за изпълнителски, но професионалният ми е опит е като изпълнител.

Въпрос едно:
Има ли някакъв начин, по който мога да съм eligible за имиграция по този път ? Някакъв трик или някой програмист тук да е минавал по същият този път.

Въпрос две:
Ако имам въпроси отностно сходността на професиите към коя правителствена организация трябва да се обърна ?

Всякаква помощ би била от полза !

Поздрави.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от valioiko »

Здрасти.

Ако можеш по някакъв начин да извадиш доказателство (писмо например), че си заемал някоя от тези позиции http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... 13&val65=* и си имал тези задължения и отговорности на работа: http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... 13&val65=* ще минеш сигурно.

Инстанцията е Case Processing Centre: Sydney, Nova Scotia.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от mufc »

hvasilev написа:
Въпрос едно:
Има ли някакъв начин, по който мога да съм eligible за имиграция по този път ? Някакъв трик или някой програмист тук да е минавал по същият този път.
Тук назад по архивите от миналата година едно семейство също се опитвеше да е eligible и доколкото си спомням кандидатурата им приключи с отказ и 3 години забрана пак да кандидатсват по която и да е програма.

Съвет от мен...
вместо да се опитваш да минеш през тази вече прекалено ситна цедка наречена Федерална процедура, по-добре понаучи френския и си мини по Квебекарската.

През последната година много малко българи успяха да минат федералната след като въведоха промените.
Manchester United Football Club
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от hvasilev »

Благодаря за отговора.

Извинявам се за директният въпрос но:
Възможно ли е при подаването на документите да послъжа малко отностно заеманите от мен позиции ?
Проверява ли се / има ли начин да разберат за истинността на опита ми описан в документите ?

Поздрави.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от mufc »

Данните, които попълваш се проверяват най-вече на етап Букурещ, ако послъжеш във нещо и то се размине със тяхното проучване ще получиш отказ и просто забравяш за Канада, тъй като се опитваш да ги лъжеш с документи.
Manchester United Football Club
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от tonakis »

Незнам къде си го видял това, че се търси професия 0213 при положение, че още 2010 с промените изключиха всичко що е компютърно от списъка. Първата тема във форума все пак е забита точно затова - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=42020"
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от hvasilev »

Аз погледнах тук, но не видях датата.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=33799"
Заблуждаващо !

На колко време горе - долу го променят този списък с професиите ?
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Въпроси за имигриране като CnISM Manager

Мнение от tonakis »

Не е заблуждаващо - две врътки на скрола по-надолу същата тема седи новия списък. Промени по професийте не са правени от 2010, възможно е да има тази година, но не е сигурно. Инъче промени по самата процедура излизат постоянно. Следи официалните страници ( на първо място ) и форумът тук. Ако има нещо съществено като промяна, почти веднага се листва и тука.
Публикувай отговор