Семеен може ли да кандидатства сам?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от SFBG82 »

Здравейте, това е първият ми пост в този форум.

Имам следните въпроси:

1. Семеен мъж има ли правото да кандидатства сам, без съпругата и детето си?
2. Също така ако кандидатстват и 3-мата, т.е. цялото семейство, може ли след получаването на визите да замине първоначално само мъжът, а съпругата и детето да пристигнат на някой доста по-късен етап?

Питам, защото имам 10 месечно бебе и съпругата ми има резерви към Канада.

Ще съм много благодарен ако някой може да ми отговори.
Благодаря предварително!
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от al_bulgaria »

До колкото аз съм запознат с процедурата може да кандидатстваш сам, но ще получиш по-малко точки.
Освен това ако кандидатстваш сам и вземеш виза какво ще правят твоите хора? Тепърва ли ще подават документи ? Не е много реално, в случай че не смяташ да ги изоставяш в България.
По втория въпрос - ако кандидатствате заедно и получите визи няма никакъв проблем да заминеш сам, а те да дойдат по-късно, условието е да влезете в Канада всички до 6 месеца от получаване на визите.
И последно, понеже казваш, че имаш 10 месечно дете, нали се сещаш, че ако всичко премине добре детето ще е на 2-3 години когато тръгнете :-)

Поздрави :-)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от pumpy »

Имаше някаква хватка, че даже и да кандидатстваш сам, пак трябва цялото семейство да попълни документите и мине медицински, ако и някои от тях няма да пътуват. Отностно заминаването на чести, всички кандидатствали трябва да са в Канада до 12 месеца от минаване на медицински преглед, иначе той става невалиден.
Моя съвет е да се разберете с жена ти преди да се захващате иначе са или загубено семейство или пари......
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от mufc »

Към автора на темата...

И моята приятелка когато тръгнах да пускам документи за Канада ми каза да избирам между нея или Канада, защото и тя нямаше желание тогава да напуска България...
Е аз избрах Канада и се разделихме с приятелката ми, но преди няколко седмици същата тази моя приятелка реши, че и се ходи в Канада и искаше да се съберем отново...
Та положението в , което се намираш ми е много познато ;)
Manchester United Football Club
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от tonich »

Познато ти е - друг път! :rofl:

Човекът има БРАК и ДЕЦА!!!



@SFBG82:
Процедурата трябва да я изкарате всички. От там нататък, който иска да ходи в Канада, който иска - в БГ!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
SFBG82
Мнения: 2374
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от SFBG82 »

tonich написа:Процедурата трябва да я изкарате всички. От там нататък, който иска да ходи в Канада, който иска - в БГ!
Това ще рече ли, че след като сме удобрени всичките, а замина само аз, след 5 години ще мога евентуално да получа гражданство въпреки, че другите не са дошли с мен?

Също така, след като аз получа гражданство другите ще могат ли да получат също, като мое дете или съпруга да речем?

Търсят ли се телекомуникационни инженери и ИТ секюрити специалисти в Канада?

Само да вметна, че съм живял в САЩ и Великобритания общо 2 години, но там работих нискоквалифициран труд, а сега в България съм ИТ мениджър в английска компания, та се чудя дали ще мога да се реализирам в Канада.

От всички англоговорящи страни, Канада най-ме привлича, най-вече заради климат и природа.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
tonich написа:Процедурата трябва да я изкарате всички. От там нататък, който иска да ходи в Канада, който иска - в БГ!
Това ще рече ли, че след като сме удобрени всичките, а замина само аз, след 5 години ще мога евентуално да получа гражданство въпреки, че другите не са дошли с мен?

А, след като аз получа гражданство другите ще могат ли да получат също, като мое дете или съпруга да речем?

Търсят ли се телекомуникационни инженери и ИТ секюрити специалисти в Канада?
За гражданство трябва да си резидент за 3 от последните 4 години първо. За детето няма изискване за престой в Канада, но трябва да е резидент. За жена ти няма шанс. А ти очакваш ли да си женен 4 години по-късно ако ти живееш в Канада а те в Бг ?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от mufc »

tonich написа:Познато ти е - друг път! :rofl:

Човекът има БРАК и ДЕЦА
Тя и моята приятелка преди това искаше да се омъжва за мен и да имаме деца... та накрая и аз трябваше да избирам дали отново да заминавам или да си остана в България при нея и да имам семейство...
В такъв смисъл ми е позната тази неприятна дилема... ( въпреки, че за мен дилема дефакто нямаше)... но при наличието на деца избора е много много неприятен.
Manchester United Football Club
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от Kan_Tangra »

Донякъде го разбирам това, нямаш грам информация, не си проучил. И изведнъж изстрелваш някакви въпроси.
По незнайна причина модераторите много толерират такива хора, и не дават човек да се пошегува. А то си е за шега.
Виж сега, ще се помъча максимално любезно, че да не се заяждат модераторите.
Как го мислиш това гражданство след 5г?
И дори да го даваха след 5, това не означава, че на детето и майка му ще го дадат след 0 след това. И след още 0 ще пристигнат с първия самолет.
Първо, казаха ти, процедурата отнема минимум 2години. Документи, след това интервю, след това чакане за медицински, медицински, чакане за виза, резервация за полет, полет.
Така че от "реших да ходя в Канада", до кацането на самолета минават повече от 2години. Може и направо 4. Сега, тука ще ме залеят с контра-примери. При мен лично минаха поне 4години. Но всъщност и не бързах чак толкова.

След това като кацнеш, пропускаме момента с това колко бързо ще си намериш работа и каква, защото говорим за гражданството.
Мисля, минимум 4г е срока, който трябва да си престоял в канада, за подаване на документи. При такива дългосрочни планове 1 година закръгляне нищо не е. Няма гаранция, че точно след 4 или 5 ще тръгнеш да подаваш документите веднага. Но дори и да подадеш, следват други 2 години чакане за гражданството. И то при голям късмет, и то ако издържиш изпита за гражданство.
До тук 3 преди пристигането в Канада и 6години след него. Общо 9.
После, не са ми ясни правилата за децата, но колегите (емигранти) казват, че детето ставало автоматично АКО е резидент.
Сега ...
Единственият начин да стане резидент е, ако дойде отначало с теб.
А единственият начин да задържи резиденството след 5 години е, ако живее там.
Ако бъркам в подробностите в сметките, моля за корекция от някой.
Същото е и за жената.
А ако не са резиденти, за да ги вземеш, и за да уредиш каквито и да е документи, ще ти трябва спонсорска програма.
Освен, че ще трябва да работиш легална работа и да декларираш доходи, до уреждането на виза чрез спонсорска програма минава още 1 година.
Значи общо 10 минимум. А може би и 11-12.

Дали се търсят ИТ специалисти.
На тези въпроси също избягвам да отговарям, защото модераторите се дразнят и го приемат за заяждане. Като за търсене, търсят се. Но работодателите са доста претенциозни и ще трябва да си изключително добър, че да те вземат. И разбира се да го покажеш някак си.

И един личен съвет, макар да не е търсен.
Ако някоя жена не иска да върви с мен, където и да реша, определено нещо не е наред.
Точно преди да емигрирам в Канада, една приятелка се опитваше да продава фасони "ти замини, уреди нещата, аз ще дойда на уредено след 4-5 месеца". Казах и "ти си замини и си уреждай каквото искаш. Аз бърза работа нямам. Или заминаваме 2та, или завинаги поотделно".
В крайна сметка тя замина преди мен. Не съм си направил труд да я търся тук в Канада. Едва след 5-6 години се видяхме за 1 кафе да се видим кой какво е направил със себе си.
Но хора разни, връзки разни.
Все пак, мисля, че връзките би трябвало да са над "заминвания, емиграции и държави".
Ако някоя мадама (или мъж) започне "иска ми се, не ми се иска", за мен нещата в такава връзка са заминали. Слава богу, напоследък не ми се е случвало.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от OILERS »

Танграта си е прав за всичко,може би малко се е отпуснал в сроковете,ама една, две години разлика не променят нещата.
Kan_Tangra написа: И един личен съвет, макар да не е търсен.
Ако някоя жена не иска да върви с мен, където и да реша, определено нещо не е наред.
И един от мен.Деца се правят и раждат и тука.А пък и момите не са лоши.
Не си спомням на кого е тази мисъл,обаче ще го цитирам:Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от klisurov »

Kan_Tangra написа:... После, не са ми ясни правилата за децата, но колегите (емигранти) казват, че детето ставало автоматично АКО е резидент.
Сега ...
Единственият начин да стане резидент е, ако дойде отначало с теб.
А единственият начин да задържи резиденството след 5 години е, ако живее там.
Ако бъркам в подробностите в сметките, моля за корекция от някой...
Ами:
1. Теоретично, не е задължително детето да влезе в Канада заедно с теб, но това ТРЯБВА да стане до срока на валидност на емигрантската виза. И на практика е така.
2. Теоретично, няма изискване за децата да са пребивали 2 от 5 години, за да си запазят статута на резидент. Т.е., теоретично, детето може да влезе, да "си пусне документите за резидент" и да се върне в БГ. На практика как е, не знам.
3. Теоретично, няма изискване за децата да имат 3 от 4 години, за да получат гражданство. Получават го "автоматино" заедно с първия родител, получил гражданство. На практика как е, не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Семеен може ли да кандидатства сам?

Мнение от ivannklv »

klisurov написа: 3. Теоретично, няма изискване за децата да имат 3 от 4 години, за да получат гражданство. Получават го "автоматино" заедно с първия родител, получил гражданство. На практика как е, не знам.

И на практика е така.Получават го дори и ако родителят е канадски гражданин и живее в БГ.Канадски паспорт на детето може да се извади от посолството в Румъния -проверено е.
Публикувай отговор