Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
monkata
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 10:53 am

Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа виза

Мнение от monkata »

Здравей народе,

Мисля края на Май да направя една визита до Торонто за 2, 3 седмици и започвайки обичайните приготовления излезнаха и обичайните въпроси, на които се надявам тука заедно да отговрим :)
Има ли някои от вас, които биха споделили някои добри стратегии и най-сигурни начини при кандидатстване на подобна виза ?
Имам познати в Торонот и мислехме да кандидатстваме с покана от тях, но се позамислехме и решхмче, че това може да е нож с две остриета: горчив опит на мой познат е да му откажат, с предтекстта , че е млад и щял да остане там да работи. И поради тази причина и аз по сееризно се замислих върху тази възможност.
Разбира се: поставям доста сериозни причини да се върна в БГ - работа, семейство и т.н. НО съм сигурен, че всеки го изписва това :)

Ей, народе,
голямо благодарство предварилтено,
С най-добри пожелания,
Монката
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от def34 »

Здравей,
не знам дали това е най-добрата стратегия, но ще споделя аз какво направих преди четир години за да получа туристическа виза за Канада.
1.Покана-според мен трябва да я има за да оправдаеш пребиваването си, освен ако не си на екскурзия.
2.Служебна бележка от работодателя, в която е отбелязно каква заплата получваш, на какъв вид договор си и колко отпуска имаш за календарната година.
3.Нотариален акт за собственост, която притежаваш.
4.Доказателства за семейно положение/ако сте семейни/-брачно свидетелство.
5.Доказателство за собственост на МПС-/ако имате/.
6.Доказателство за влогове в банка/ако имате/.
Всички копия на тези документи бяха нотариално заверени и прикрепени към молбата за виза.
Някои неща може да са излишни, но аз изхождам от принципа,че колкото повече, толкова по добре.
Успех!!! :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от mortigur »

Аз кандидатствах 2008 година за туристическа виза с покана от Торонто. Сега това което ще ти кажа може да не го приемаш като истина твоя си работа:

1. Превеждаш си сам всички документи*
2. Прилагаш копието от поканата
3. Попълваш си декларациите от сайта на имиграционните
4. Пращаш на посолството в Румъния.

Когато аз ходих бяхме моето семейство - 4 човека, и семейството на моите родители - 2 човека. Всички ни викаха няма да ви дадат визи защото си мислят че колективно се изнасяте.

..............................................................................................................

* под документи разбирам - нотариален акт, писмо от работодателя Или копие на трудовия договор, доходи, талон на колата, извадка от спестяванията ти в банката. Трябва да хи убедиш че ще се върнеш!
Taxation is theft.
monkata
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 10:53 am

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от monkata »

Гръм и мълнии !

И двамата, говорите за кандидатстване с покана: да приемам ли тогава, че кандидатстването с покана е по-добра стратегия от това без покана ?


Благодарство,
Монката
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от Koko »

monkata написа:Гръм и мълнии !

И двамата, говорите за кандидатстване с покана: да приемам ли тогава, че кандидатстването с покана е по-добра стратегия от това без покана ?


Благодарство,
Монката
Дори с покана няма гаранция че ще получиш виза, а без покана - вероятността клони към нула.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от optics »

Koko написа:
monkata написа:Гръм и мълнии !

И двамата, говорите за кандидатстване с покана: да приемам ли тогава, че кандидатстването с покана е по-добра стратегия от това без покана ?


Благодарство,
Монката
Дори с покана няма гаранция че ще получиш виза, а без покана - вероятността клони към нула.
Защото си българин. Тъжно, но има по-съмнителни нации и по-малко съмнителни. Ако си швейцарец каква е вероятността да останеш нелегално в канада и каква ако си българин?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от mortigur »

Монка виж какво пише в чеклиста:

Explain the purpose of your trip - details of your itinerary in Canada, provisional travel arrangements
(airline or hotel booking), letter of invitation from the person or business you will visit, registration at a
conference, letter from your employer (as applicable).

а също и

If you are planning to visit a friend or relative, please provide a letter of invitation. For more
information about the content of the letter of invitation, please see the following link
http://www.cic.gc.ca/english/visit/letter.asp" .


ето ти и чек листа

http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... ist-EN.pdf"

Не знам каква е целта на визитата ти, но трябва да убедиш кануците че ще се върнешл
Taxation is theft.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от sugar4e »

Преди 3 години ходих в Торонто с туристическа виза и нямах никакви спънки. Приложих освен вече изброените документи и декларация Т4, фишове за последните няколко заплати, копие на паспорта (от човека, който ти праща поканата) - така ме бяха посъветвали от Посолството. Голямо влияние според мен оказва и извлечение от банкова сметка -за да покажеш че наистина имаш достатъчно пари да отидеш и да се върнеш, всякакви нотариални актове за собственост. Нека този, който ти праща поканата пише че е запознат със законите и гарантира за теб, че няма да ги нарушиш и да останеш нелегално в страната. Ако са налице достатъчно документи, не виждам причина да ти бъде отказана виза.
Само за сравнение, когато аз кандидатствах за виза бях single и идеално се вписвах в графата потенциален имигрант, но все пак получих виза, така че успех и на теб :)
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от bp_de »

optics написа:
Koko написа:
monkata написа:Гръм и мълнии !

И двамата, говорите за кандидатстване с покана: да приемам ли тогава, че кандидатстването с покана е по-добра стратегия от това без покана ?


Благодарство,
Монката
Дори с покана няма гаранция че ще получиш виза, а без покана - вероятността клони към нула.
Защото си българин. Тъжно, но има по-съмнителни нации и по-малко съмнителни. Ако си швейцарец каква е вероятността да останеш нелегално в канада и каква ако си българин?
Ами да си беден е порок - тва е положението ....... средностатистическия Бг е с много по малки доходи от същия в Швеицария и тва в Канада го знаят....
Покажеш ли на канадците че иамш кинти - дреме им ан чадъра от коя нация си .
monkata
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 10:53 am

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от monkata »

Здравей отново народе,


Благодаря за добрите съвети. Определено от тях генерирах нови идеа и документи , които да предоставя.
Имам още едно въпросче към вас: поканата от Канада задължително трябва ли да е от човек с доход ?
От моя страна аз ще предоставя и хотелска резервация и достатъчно доходи (извадки от банки, фирмани заплати и т.н.).
Съшо така ще добавя и подобни служебни бележки от фирмата, в която работя и доцент от софийския, на който съм му асистент.
Т.с. от БГ страна: имам двама , които ще гарантират за мен, а от Канада също ми трябва поне един и може ли да е този човек да е с тази описана ситуация горе ?


Поздрави и хубав уеикенд,
Монката
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от Павел »

Коя е ситуацията отгоре - канещият няма доходи? Да - силно желателно е канещият да покаже достатъчни доходи и писмо от работодател, иначе не е никъф канещ. Дали "гаранта" от Бг е академик или чистач е без особено значение.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от myhata II »

Тряя,няма ли доход -НЕ ГАРАНТИРА за ТЕБ,КОГАТО СЕ ПРАВИ ПОКАНА ТАМ ВСИЧКО СИ ПИШЕ
Тези от България изобщо не ти трябват,НАЙ ВАЖЕН Е ТОЗИ КОЙТО ТЕ КАНИ,хвърляш усилия на вятъра
Седни и прочети тук

http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... d#eligible"

Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от UnHoly »

Пак приказки наизуст! Канили сме гости два пъти досега, а сме студенти - т.е. хора БЕЗ доходи. Да се чуди човек как им дадоха визи на роднините ни! Да не говорим пък, че визи са давани и на роднини на хора, които са на социална помощ :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от Павел »

Аз пък знам случаи, дето канещите са били серийни убийци от затвора, доказано. А сега?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Най-добри стратегии при кандидатстване за туристическа в

Мнение от myhata II »

До студента:
ПРАТИХТЕ ЛИ ИМ ПОКАНА и НАПИСАХТЕ ЛИ ЧЕ СТЕ СТУДЕНТИ НА СОЦИАЛНА ПОМОЩ ? :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор