Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
m_pl
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 1:33 am

Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от m_pl »

Здравейте,някой знае ли какво трябва да се направи в следната ситуация?Имах постоянно пребиваване в Канада Монреал,наложи ми се да се прибера в България и не успях да направя 720дни пребиваване имам 589.Сега искам да се върна отново,но картата ми за постоянно пребиваване е изтекла както и социалната и медицинската,какво да направя?отново ли се налага да кандидатствам?Ако някой има информация,моля да ми каже.мерси
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от def34 »

По принцип си длъжен да пребиваваш в Канада 730 дни на всеки пет години, за да поддържаш перманент резидент статуса си.В твоя случай си загубил този статус и това което можеш да направиш е да кандидатсваш отново или да обжалваш решението за отнемането на твоя статус пред Имигрейшън и Рефюджи Боард,като последното е доста сложна процедура и въобще не е сигурно,че ще има успех.
m_pl
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 1:33 am

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от m_pl »

Мерси за информацията,аз съм си пуснала нещата до посолството в Букурещ.да кандидатствам отново какво значи application for a permanent resident наново да подам?къде мога да погледна таксите и каквото ми е нужно там?
Благодаря ти за информацията
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от Koko »

m_pl написа:Мерси за информацията,аз съм си пуснала нещата до посолството в Букурещ.да кандидатствам отново какво значи application for a permanent resident наново да подам?къде мога да погледна таксите и каквото ми е нужно там?
Благодаря ти за информацията
Това значи да започнеш цялата имиграционна процедура отначало - информацията я има в официалният сайт.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
knikolovb
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 10:14 am

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от knikolovb »

Здравейте Приятели. Имам следният проблем и много ще се радвам ако някой може да ми помогне.
Януари 2007г. заминах за Монреал след като се бях оженил за канадски гражданин. Не успях да се адаптирам тогава към средата и ноември пак 2007 се върнахме със жена ми в България. Сега отново решихме да заминем имаме си вече и детенце:) но моята карта е изтекла . Жена ми си поднови паспорта и изкара паспорт на детето и преди 3 седмици заминаха за Канада . Аз си подадох документите и червения паспорт и чек който да е специален там за канада за документ за патуване след като четох , че като съм живял с Канадски гражданин извън Канада се брои дори все едно съм бил там. От посолството в Румъния ми поискаха документи с които да докажа ,че Жена ми е живяла тук със мен . Изкарахме документи от паспортна служба кога е влизала и кога е излизала от страната , трудови договори и осигурителен документ всичко го преведох и ги изпратих по е-маил . Получих потвърждение че са получили документите и до там. Вече 3 седмици чакаме и те от там и аз от тук много е трудно , а в сайта и пишеше , че този документ се вади за срок от 7 до 10 работни дни . Сега ме е страх да не вземат да поискат още документи а жена ми вече е няма . Моля Ви ако някой знае нещо по този въпрос "Колко време се ще продължи и тн." нека да ми кажа благодаря предварително
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от Koko »

knikolovb написа:Здравейте Приятели. Имам следният проблем и много ще се радвам ако някой може да ми помогне.
Януари 2007г. заминах за Монреал след като се бях оженил за канадски гражданин. Не успях да се адаптирам тогава към средата и ноември пак 2007 се върнахме със жена ми в България. Сега отново решихме да заминем имаме си вече и детенце:) но моята карта е изтекла . Жена ми си поднови паспорта и изкара паспорт на детето и преди 3 седмици заминаха за Канада . Аз си подадох документите и червения паспорт и чек който да е специален там за канада за документ за патуване след като четох , че като съм живял с Канадски гражданин извън Канада се брои дори все едно съм бил там. От посолството в Румъния ми поискаха документи с които да докажа ,че Жена ми е живяла тук със мен . Изкарахме документи от паспортна служба кога е влизала и кога е излизала от страната , трудови договори и осигурителен документ всичко го преведох и ги изпратих по е-маил . Получих потвърждение че са получили документите и до там. Вече 3 седмици чакаме и те от там и аз от тук много е трудно , а в сайта и пишеше , че този документ се вади за срок от 7 до 10 работни дни . Сега ме е страх да не вземат да поискат още документи а жена ми вече е няма . Моля Ви ако някой знае нещо по този въпрос "Колко време се ще продължи и тн." нека да ми кажа благодаря предварително
Случаят ви е доста специфичен - съмнявам се че някой може да ти даде ясен отговор.
Поне според мене единственото което ви остава е да чакате - колко точно само чиновниците в Букурещ знаят - и да се надяваш че няма да ви поискат допълнителни документи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от pumpy »

Аз ако съм на твое място бих накарал жена ми да се обади в Букурещ и да разбере какво става. Даже и да й поискат още документи, ако няма какво да криете и мажете това не би трябвало да е проблем. От Канада има пощи, Федекс, факсове, всичко се урежда. Ако нещо не е както трябва, то тогава по-добре да сте по-ниски и от тревата и както казва Коко, да се надявате да не ви искат повече документи и да стане бързо.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от ivannklv »

Koko написа: Поне според мене единственото което ви остава е да чакате - колко точно само чиновниците в Букурещ знаят - и да се надяваш че няма да ви поискат допълнителни документи.
:y:
knikolovb
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 10:14 am

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от knikolovb »

Ако тя се обади от Канада в Румъния ще може ли да се свърже с тях? Защото от България колкото пъти пробвам ми казват , че всичко пишело в сайта и нищо не казват
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от Koko »

knikolovb написа:Ако тя се обади от Канада в Румъния ще може ли да се свърже с тях? Защото от България колкото пъти пробвам ми казват , че всичко пишело в сайта и нищо не казват

Нищо не пречи да пробва - може да опита да наблегне на това че тя е канадски гражданин и че е в правото си да иска информация от консулството. Иначе технически проблем да се обади от Канада до Румъния няма, само трябва да се отчитат часовите разлики и работното им време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от pumpy »

knikolovb написа:Ако тя се обади от Канада в Румъния ще може ли да се свърже с тях? Защото от България колкото пъти пробвам ми казват , че всичко пишело в сайта и нищо не казват
Във всеки случай бидейки канадски гражданин, обаждащ се в посолството на собствената си страна има значение. Ако не може да се свърже с тях със сигурност може да намери телефон в Отава, на който да се свърже. Поне си струва да пробва.
Когато преди 8 години аз пристигнах тук и междувременно жена й откраднаха паспорта и чиновника в Букурещ и правеше проблеми по полагане на нова имиграционна виза, аз ставах няколко дни поред утрин рано за да ги хвана и успях да ги убедя да си размърдат задниците преди да й изтекат медицинските. Който иска намира начин, койно не иска намира оправдание.
knikolovb
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 10:14 am

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от knikolovb »

Здравейте направихме каквото ни казахте. Жена ми се обади от канада и отговорът отново е същият "посетете сайта там е описано всичко". Няма какво друго да се направи освен да се чака. Аз си мисля ако запаля колата и ида до Букорещ дали ще има ефект в крайна сметка и червеният паспорт ми е там трябва да ми кажат какво става. Вие как мислите ?
Благодаря Ви добри хора за тези точни и бързи отговори ще се старая и аз да Ви държа в течение с това какво се случва с мен евентуално някой ако има такъв проблем за в бъдеще да знае как стоят нещата благодаря Ви още веднъж.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от IRA »

Според мен, като не ти се чака да отидеш лично е най-добре. Преди години ми трябваше виза, че си бях загубула ПР картата, по пощата нещата се влачеха, а документите ми трябваха, по телефона никаква връзка. Аз нямаше как да отида, паспорта беше при тях,става дума за 2004, не можеше да се пътува с лична карта. Моя приятелка отиде с пълномощно да говори с тях, документите бяха готови същия ден.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Martin_lh
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 8:44 am

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от Martin_lh »

Здравейте, случеят ми е малко специфичен и ще се радвам ако може някой да ми помогне. През 2007 година заминах за Ст. Джон, NFLD,CA със спонсорска виза, като спонсор е баща ми. Той е канадски гражданин от дълги години, като с него там живеят преродените ми брат и сестра. През 2008 година се върнах в България и март месец 2012 ПР картата ми изтече. Сега отново искам да замина, но ситуацията е малко по-различна. Живея с приятеля си на семейни начела от 2009 и имаме и дете на година и шест месеца.Питането ни е как можем да заминем и тримата. Може ли баща ми да стане спонсор на семейството ни? Също така четох, че ако аз получа виза мъжът ми и детето ми автоматично получават правото да заминат с мен....Ще очаквам вашите отговори!!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Изтекла карта за постоянно пребиваване.

Мнение от Koko »

Martin_lh написа:Здравейте, случеят ми е малко специфичен и ще се радвам ако може някой да ми помогне. През 2007 година заминах за Ст. Джон, NFLD,CA със спонсорска виза, като спонсор е баща ми. Той е канадски гражданин от дълги години, като с него там живеят преродените ми брат и сестра. През 2008 година се върнах в България и март месец 2012 ПР картата ми изтече. Сега отново искам да замина, но ситуацията е малко по-различна. Живея с приятеля си на семейни начела от 2009 и имаме и дете на година и шест месеца.Питането ни е как можем да заминем и тримата. Може ли баща ми да стане спонсор на семейството ни? Също така четох, че ако аз получа виза мъжът ми и детето ми автоматично получават правото да заминат с мен....Ще очаквам вашите отговори!!!
Според мене е най-добре да потърсите консултация с имиграционен адвокат, след като баща ви е в Канада, за него това не би трябвало да е проблем.

Доколкото си споням за да се спонсорира дете имаше определени условия - като това детето да е под определена възраст и да не е семейно само по себе си, а след като вече сте де-факто семейство със собствено дете - явно не попадаш вече в тази катогерия, отделно че нещата се усложняват от факта че вече веднъж баща ти те е спонсорирал и по-всяка вероятност не само картата, но и статута ти на ПР в Канада са изтекли.
Алтернативният вариант да имигрирате цялото семейство е да проверите дали отговаряте на условията за имиграция и да минете по някоя от стадратните процедурите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор