Предстоящи промени във Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от Вик »

Не е много ясно дали ще е за добро, но определено ще има повече шансове за
хората със средно образование. Точките вече няма да се изчисляват по познатия
начин. Ще чакаме повече подробности.

http://www.workpermit.com/news/2012-02- ... system.htm"
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Да интересно е това
Дано да са положителни новините ще чака ме да ги видим какво ще измислят ново
Поздрави ;)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от bp_de »

Иди на списъка на федералните – всички професии дет са нещо си.... мениджър и въобще с диплом са запълнени,ама багеристи, водопроводчици и т.н все професии дет са отвънка на студа и по строежите в общия случаи .... няма желаещи.
Всеки иска на бюро и под покрив да бачка и за много кинти ...... ама както по горе казах ,маи са се усетили и че поорежат тия с дипломите.
Аз лично също смятам че това отговаря на реалноста – в години чеквах какво имакато обяви в публичното пространство – в пъти повече търсят така наречените tradespeople отколкото доктори,инженери останали дето работят под покрив.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от optics »

Е има си хас. Ако всички искат да менажират, няма да има кого...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от pumasapu »

optics написа:Е има си хас. Ако всички искат да менажират, няма да има кого...
Моооре!!! Ми че ние т'ва в BG си го можем - някак си отвътре ни идва... :rofl:

http://twitpic.com/l9hhf/full"
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от Lira »

Според мен работата не е в това, че само хора, работещи на бюро и под покрив са мераклии за емиграция.
Проблемът е заложен в самите изисквания на CIC.
Представете си колко от багеристите в България, а предполагам същото е и в другите страни, колко от кранистите или другите т.нар. бачкаторски професии (не искам да обидя никого), работещи на открито и при неблагоприятни условия, всъщност имат дипломи от университетско образование или пък високо владеене на чужди езици, които тапии да им донесат необходимите точки, за да минат pass mark-а ... ?? Как да стане това? Освен да имат близки роднини в СА и пак не знам дали ще им стигнат точките.
Така че, проблемът е в критериите, а не в хората, които кандидатстват.
Просто в момента критериите към доктори, архитекти, мениджъри и т.н. са абсолютно еднакви с критериите към дърводелци, кранисти, миньори и др., а това автоматично поставя вторите в неравностойно положение спрямо първите, затова се получава и голям дисбаланс в заетите бройки.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от skwestarz »

Lira написа: Проблемът е заложен в самите изисквания на CIC.
Точно така и затова искат да направят промени в точковата система. На Канада им трябват повече хора с професии, които не изискват висше образование - заварчици, готвачи и т.н. Да се надяваме, че всичко ще е за добре. Дали ще снижат критериите? В какво мислите, че ще бъде промяната?
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от al_bulgaria »

Според мен не сте прави. Нали в това е смисъла - да се изтеглят специалисти от други държави, защото има недостиг - фармацевти, инженери, доктори.....много се извинявам , но не всеки може да бъде един от тях...а реално всеки може да стане кранист или заварчик......
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от pumasapu »

И "да", и "не".
Вярно е, че да се изтеглят специалисти с висше образование е основна цел, но от друга страна собствените им статистически доклади показват, че се очаква дългосрочен недостиг на работници по skilled trades през следващите ДЕСЕТИЛЕТИЯ. Всеки иска да работи под покрив, но нали някой трябва първо да ти построи къщата?! А пък канадските младежи упорито отказват да се квалифицират като tradespeople... просто защото и те търсят лесното.

От друга страна, занижат ли критериите има опасност цяла Индия и цял Китай да се изсипят наведнъж. Пък и не може да има едновременно различни критерии за висшисти и бачкатори... Не им е лесна работата на канадците...
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от al_bulgaria »

Абсолютно!
Аз като гледам индийците колко са надъхани да емигрират в Канада, искрено се моля да не стане така, че на всеки 10 индиеца да се пада някой от друга националност :D
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от bp_de »

al_bulgaria написа: Нали в това е смисъла - да се изтеглят специалисти от други държави, защото има недостиг - фармацевти, инженери, доктори
Това въобще не е истина....това е само плод на пропагандата, щото ако кажат- бе елата тука ама работа има само на трастиката – кои ще доиде.....
Идеята е много проста – от тия с дипломите ако някои се промакне през сиситемата от една камара лимитации и ограничения – Ок , ама мнозонството по наи различни причини се преквалифицират по неволя на работници на трастиката. Щото от инжинер на заварчик се става лесно ,ама обратното е трудно.
То ако наистина им трябваха фармацевти, инженери, доктори – нямаше да има 1001 изисквания за тия хора за да практикуват професиите си в Канада.

По мое лично мнение просто се е напалнило с вишисти които по една или друга причина не се преквалифицират.Доста от тия с дипломите си казват – бе аз учих и работих толкова години ,дадох една кофа пари –за тва ли доидах тука да въртя чука на строежа при минус 20 за дребни стотинки... с 2 думи имат претенции и са си прави.
Ама на истинския бизнес му трябват багеристи, заварчици ,водопроводчици и т.н които по днешните критерии а и по естеството на професите си в общия случаи няма ка да покрият днешните критерии –аз не съм видял например каналджия дет да знае Фр и Ен ....
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от valioiko »

По-добре заварчик с висше образование, отколкото такъв без такова :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от IFF »

al_bulgaria написа:Според мен не сте прави. Нали в това е смисъла - да се изтеглят специалисти от други държави, защото има недостиг - фармацевти, инженери, доктори.....много се извинявам , но не всеки може да бъде един от тях...а реално всеки може да стане кранист или заварчик......
Първо, няма недостиг, и второ, не им признават дипломите като дойдат. Смисъла на критериите е ясен, идват хора на средна възраст(нали трябва стаж и диплома), с деца (че без тях все не достигат точките), уморени от учене, от грижи по децата(тука баби няма), и от тях я някой завърши нещо, я не.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от Mr.D »

Много прецакан народ с една дума.
Далаверата е да дойдеш като багерист(да гепнеш картата) и да станеш инженер(софтуер в моя случай).
Аз така ги метнах. :D
Обаче те(новодошлите) не загряват(няма от кьде да знаят) че дори и с рьце може да се правят тонове пари, далеч повече от колкото дават в офисите. И от там идва драмата.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Предстоящи промени във Федералната процедура

Мнение от optics »

valioiko написа:По-добре заварчик с висше образование, отколкото такъв без такова :rofl:
Апцелютно !

***

Що се отнася до индийците и китайците... че на някой не му било кеф да "се напълва с тях" - то вече се е напълнило - най-многобройни са на света и е въпрос на време да се поразселят и по-другите му краища. Ако не са ти симпатични - отиваш там дето и те няма да идат - в Русия например, щото както знаем там е силата :D
Някои българи продължават да си повтарят каквото са ги учили в училище за нашето величие, нАука, култура, история, азбука и т.н. Величието отдавна е отишло на кино. нАуката - от известно време му прави компания, културата и тя. Историята ни е много къса в сравнение в индийската. Азбуката и тя. Аналогично - и за китайците.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор