Hовите министерски инструкции за имиграция

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от al_bulgaria »

pumpy написа:
al_bulgaria написа:Иначе изискванията за език във всички програми стават все по-сериозни...
Интересно защо ли е така ?
На мен ли задаваш въпроса?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от pumpy »

Ни най-малко. Въпроса ми е риторичен и там единствено и само да напомни на всички, че в Канада официалните езици са английски и Френски. Всичко останало е бонус, но без поне един от тези двата, на добро ниво, имиграцията е мъка в 99.99% от случаите. И хората се научиха да ни показват още преди да сме кандидатствали, а на да се чудят какво да ни правят веднъж кацнали тук. Успех
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от al_bulgaria »

pumpy написа:Ни най-малко. Въпроса ми е риторичен и там единствено и само да напомни на всички, че в Канада официалните езици са английски и Френски. Всичко останало е бонус, но без поне един от тези двата, на добро ниво, имиграцията е мъка в 99.99% от случаите. И хората се научиха да ни показват още преди да сме кандидатствали, а на да се чудят какво да ни правят веднъж кацнали тук. Успех
Да, разбрах, че ти е риторичен въпроса.
Интересно ми е дали ти си разсъждавал така преди да заминеш за Канада? Нямам представа по коя програма и как си заминал, но със сигурност условията са били много по-лесни от сегашните.
Така че хората, които сте заминали преди години според мен трябва да бъдете доста по-толерантни към тези, които в момента се опитват да постигнат това, което сте постигнали вие, но с доста по-големи усилия.
Благодаря за пожеланието. ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от pumpy »

"Тревата на съседа винаги е по-зелена" нали ?

Дали съм разсъждавал така ? Имам френска гимназия и подготве на английската като частен ученик. С идеята за имиграция започнах да се занимавам реално през 1998, завърших през 2000, подадох документи през 2002 и заминах през 2004. Междувременно съм изчел стотици часове информация по програми, Университети, обучение, програми, възможности за работа и т.н. Всичко това на английски и/или френски. Отне ми повече от година да реша дали да кандидатствам по федералната процедура или за Кебек. Този форум го открих на ниво след медицински и то защото една позната ме караше всеки ден да се регистрирам. От 2000 до 2004 съм работил усилено да събера пари за да мога да замина и на постигна целите си. Дали ми е било лесно - сигурно "да". Дали бих го направил пак - ДА. Дали бих променил нещо от последните 9 години - определено.

И когато пиша за езиците го правя най-искрено, защото съм присъствал на разговор, където пресни имигранти се сърдят на свои приятели защо не им били казали, че френския трябва и за живота в Монреал, а не само за интервюто :?: :?: :?:

За голямо съжаление програмата за имиграция е направена да задоволи нуждите на Канада, а не тези на имигрантите. Но в крайна сметка затягайки режима, те ни правят добро. Разбирам, че е трудно да го осъзнаем, когато сме от другата страна на бариерата...Успех с процедурата
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от agent Ozo »

И според мен ако са те накарали да минеш през иглени уши за да те изберат, то адаптацията на място ще е много по-лесна.
Нищо чудно след време идващите да се чудят на плачовете на някои техни предшественици колко е труден и несправедлив е бил живота им в Канада в началото.
Абе с други думи, al_bulgaria, по-добре е да ревете сега за да не ревете после. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от al_bulgaria »

Мерси за съветите и на двама ви, ще се вслушам със сигурност. :handshake:

А модератора ако иска да изтрие последните мнения, че Тонич-а ще ни анатемоса, че продължаваме да пишем в тази тема. :D
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от FeFlina »

Пламен Петков написа:Ето ги новите министерски инструкции за имиграция по федералната програма: http://www.gazette.gc.ca/rp-pr/p1/2011/ ... .html#d119"

Намаляват се бройките за някои Federal Skilled Workers, и други интересни промени. Приятно четене на всички.

Пламен Петков
Уважаеми г-н Петков, линкът, който сте дал за съжаление ми отваря някаква 'архивирана' тема :(
Инфото, което ще отговори на доста от до момента зададените въпроси относно промените и новите изисквания за Federal Skilled Worker Program, можете да намерите тук=> http://www.cic.gc.ca/english/department ... -12-19.asp"
В резюме - колкото си по-млад, знаещ френски и/или английски и имаш подходящо образование, си добре дошъл в Канада.
Надявам се да съм помогнала, а още повече се надявам скоро да излеле и по-конкретна информация за кандидатите.
Успех на всички!
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от al_bulgaria »

Логично е линка да отваря архивирана тема при положение че темата на г-н Петков е от средата на 2011 г.

;) ;) ;)
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от bossa nova »

Да,така е!.....
От линка по-горе,даден от г-н Петков,при все че вече е архивиран,който иска може да си "свери часовника" относно какви са били до скоро актуалните професии по Federal Skilled Worker Program.
Никой от съфорумците няма как да знае какви ще са промените относно професиите за 2013 . Но все пак.... :)
Мое мнение.
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от FeFlina »

al_bulgaria написа:Логично е линка да отваря архивирана тема при положение че темата на г-н Петков е от средата на 2011 г.

;) ;) ;)
Да, факт, аз не съм догледала и се извинявам :-) 'прясня' съм както във форума, така и с инфото по кандидатстване, но твърдо сме решили да заминем с половинката и дай боже да излязат по-скоро новостите.
Благодарна съм, че има и форума и активни хора, като всички тук, които да помагат с линкове, съвети и информация.
Пончах да 'навлизам' в нещата и се надявам и аз да мога някой ден да съм в помощ :)
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Аватар
kotkata66
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 7:04 am
Местоположение: Бургас

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от kotkata66 »

pumpy, :bow:
DCS Виена - 12.05.2011 г.
Акюзе - 21.10.2011 г.
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от legendx »

Здравейте на всички :) Бих искал да попитам нещо за федералната процедура - вярно ли е, че ако имаш недвижим имот (например апартамент), можеш да го ползваш за парична гаранция, тъй като някой ми беше казал, че за федералната процедура се изисквало много голяма сума за заминаване и джобни?

Благодаря предварително!

п.п. Има ли някой, който е подал документи вече по тази процедура (не от тази година, а от минали години)?
Курс по френски - начало - 05.3.2011
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Lira »

legendx написа:Здравейте на всички :) Бих искал да попитам нещо за федералната процедура - вярно ли е, че ако имаш недвижим имот (например апартамент), можеш да го ползваш за парична гаранция, тъй като някой ми беше казал, че за федералната процедура се изисквало много голяма сума за заминаване и джобни?
Мисля, че е било възможно до преди няколко (може би 4-5 или повече) години.
Според настоящите инструкции (които още не са ъпдейтвани след промените от тази година :!: ) за доказване на средства признават само пари по сметка в банка.

Ето тук са дадени сумите, които трябва да се доказват, в зависимост от броя на членовете на семейството:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp
legendx написа: п.п. Има ли някой, който е подал документи вече по тази процедура (не от тази година, а от минали години)?
Да.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от legendx »

Lira написа:
legendx написа: п.п. Има ли някой, който е подал документи вече по тази процедура (не от тази година, а от минали години)?
Да.
Благодаря много за информацията! А Вие в момента в САЩ ли сте или до някъде по процедурата? Въпросът ми е много време ли отнема цялата процедура?
Курс по френски - начало - 05.3.2011
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Lira »

legendx написа:
Благодаря много за информацията! А Вие в момента в САЩ ли сте или до някъде по процедурата? Въпросът ми е много време ли отнема цялата процедура?
САЩ? :tmi:
От профила ми не става ли ясно къде съм? :D

Времето е много относително понятие. За един година е нищо време, за друг е цяла вечност...
Официалната информация за визовия офис в Букурещ към настоящия момент е 15 месеца.
Ето линк към източника: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
Но това е осреднена величина.
Тук имаше хора, които миналата година приключиха за по-малко от година.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор