НОВИНИ - CHANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker Prog

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mortigur »

Прав си. Може би твоята професия попада под Construction Managers (NOC 0711-0)
http://goo.gl/xabhe"

или

Civil Engineers (NOC 2131-A)
http://goo.gl/RGpjc"

Които не са в списъка.
Taxation is theft.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от ivandaman »

S_S написа:Ами, който не знае поне единия от езиците изобщо къде е тръгнал да емигрира? Какво ще търси там? Аз лично знам перфектно английски и нямам никакви притеснения. Ако не го знаех едва ли щях да имам намерения за емиграция в страна, в която преобладават англоговорящите.
С цялото ми уважение към теб и без да те обиждам но....
Не, не го знаеш "перфектно". Няма хора родени в БГ и които не са отраснали в анлоговоряща държава да го знаят перфектно. Няма значение колко английски гимназии може даденият индивид да е завършил.

Не те обезкуражавам или нещо, но забелязвам лека арогантност в отношението ти (което между другото, не винаги е нещо негативно), и може би не е лоша идея да бъдеш малко по-скромен/скромна в самооценките си.. Понякога помага.

Обръщам внимание на това не за друго а защото в БГ е доста разпространен израза "перфектен английски" и в 99% от случаите няма нищо общо с реалноста.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mufc »

ivandaman написа:
С цялото ми уважение към теб и без да те обиждам но....
Не, не го знаеш "перфектно". Няма хора родени в БГ и които не са отраснали в анлоговоряща държава да го знаят перфектно. Няма значение колко английски гимназии може даденият индивид да е завършил
Ивандаман :D
Перфектното знание на език, отдавна е изгубил позиция на буквално твърдение в България.
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от S_S »

ivandaman написа:Няма хора родени в БГ и които не са отраснали в анлоговоряща държава да го знаят перфектно.
Чак да съм израснал в англоговоряща държава не съм, но съм прекарал достатъчно дълго време в такава държава за да науча езика и което е по-важно, средата ми там е включвала само хора, говорещи на английски, а не на български. Английски гимназии и други такива не съм завършил. Познавам много нашенци с такова образование, които знаят граматиката перфектно, а не могат да вържат две изречения на кръст когато се изправят срещу някой англоговорящ. И не знам защо си мислите, че само защото някой е в България и иска да емигрира не си е подавал носа извън нея и не е живял дълги години навънка. Нещата много се промениха последните години. Поне по отношение на младите хора. За дъртите не мога да коментирам.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mufc »

S_S написа:И не знам защо си мислите, че само защото някой е в България и иска да емигрира не си е подавал носа извън нея и не е живял дълги години навънка.
Никой не го твърди това, а иначе света си е вече едно голямо село :y:
CanadaCAD
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 11:55 am

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от CanadaCAD »

Благодаря на mortigur !
Единственият засега, който отговори на въпроса... всички други разтягат локуми!
Тук сме да си помагаме нали?! Има други места за общи приказки!
Благодаря на всички, които се придържат към повдигнатата тема!
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от mortigur »

S_S написа: Чак да съм израснал в англоговоряща държава не съм, но съм прекарал достатъчно дълго време в такава държава за да науча езика и което е по-важно, средата ми там е включвала само хора, говорещи на английски, а не на български. Английски гимназии и други такива не съм завършил. Познавам много нашенци с такова образование, които знаят граматиката перфектно, а не могат да вържат две изречения на кръст когато се изправят срещу някой англоговорящ. И не знам защо си мислите, че само защото някой е в България и иска да емигрира не си е подавал носа извън нея и не е живял дълги години навънка. Нещата много се промениха последните години. Поне по отношение на младите хора. За дъртите не мога да коментирам.
Това нищо не значи, ако можеш да говориш сленг. Мисля, че имаш проблем с използването на думата "перфектен".
Taxation is theft.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от Павел »

mortigur написа:WOW

Ако ги въведат тия правила не знам кой вече ще може да се добере по федералната процедура в Канадата.

Това за инженерите особенно ми хареса....

]СIC is also considering requiring applicants to prove their credentials are recognized by the appropriate Canadian authorities if their profession is regulated in Canada. For example, engineering is a regulated profession in Canada. Under the proposed change, any applicant who has work experience as an engineer would be required to have their credentials recognized by a Canadian professional licensing body before they submit their application for Canadian permanent residency.

Значи потенциален инженер с 10 години стаж след като е завършил университет на 25 вече е станал 35 и решил да си пробва късмета в Канадата. Ха и сега преди да подаде документи той трябва да му оценят от местната организация където смята да ходи, дипломата дали е инженер. Условието на местната организация е да събере всичките конспекти по които е почнал да учи преди 15 години да ги преведе и да изпрати нотариално заверени копия. До тук къде 1500 кинта само за това. После изпраща на местната организация да му оценят дипломата. Тя обаче се събира два пъти годишно за такива оценки или максимум три. Големите тикви се събират и казват - окей ти си инженер ама за туй трябва да платиш още 300 кинта канадски( демек за оценката) и ето ви 2000 само да му оценят дипломата. Ако искаш да станеш EIT e друг въпрос ама той не е по процедурата. А какво ще стане ако му кажат ти не си инженер по нашите стандарти?

Да пътя към Канадата е труден.

Другото гадно.

ii. Age

CIC is proposing to increase the number of points in the age factor from 10 to a maximum of 12 points. Rather than maximum points being awarded until age 49, the suggested change will only allow applicants to gain maximum age points until the age of 35.


Еми вие специалисти по Federal skilled worker procedure ли искате или млади хора да ви пълнят двора? май е второто.
Щото идеалния случай някой да завърши на 25 и да почне да работи веднага май почва да става все по голяма рядкост даже и в Канадата..... Особенно с текущата криза.

И третото

iii. Work Experience

CIC is proposing to lower the maximum points for work experience from 21 to 15 points and increase the years of experience required to obtain maximum points. CIC has noted that foreign work experience is not a strong indicator of success in the Canadian labour market and the additional points would be more beneficial in the language and age factor.


Да няма начин да не сте го забелязали, че никой не му пука за опит извън Канадата, важното е да можеш да миеш чинии пък другото майната му. За къв чеп го искахте тогава тоя опит през цялото време.
Това изискване (червеното) всъщност го имаше в началото на 90-те.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: НОВИНИ - CANGES EXPECTED to the Federal Skilled Worker P

Мнение от ZanzibarHero »

S_S написа:Ами, който не знае поне единия от езиците изобщо къде е тръгнал да емигрира? Какво ще търси там? Аз лично знам перфектно английски и нямам никакви притеснения. Ако не го знаех едва ли щях да имам намерения за емиграция в страна, в която преобладават англоговорящите.
Когато мигрирах не знаех перфектно английски и също нямах никакви притеснения :D :D :D
Изискванията са "гъвкави" много професии не изискват "перфектен" разговорен. Умелото жестикулиране и контрол върху обратното на всяка логика Български начин на клатене на глава, е достатъчно ;) ;) ;)
Публикувай отговор