Краен срок на имигранти по федерална процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
mspa
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:38 am

Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от mspa »

Някой знае ли до кога Канада ще набира имигранти с федерална процедура. Решила съм да пробваме със съпруга си, но сега започваме да учим английски и ще ни бъде необходимо да го усвоим доста добре заради IELTS. Ходи ли се на интервю ако имаме изкаран IELTS.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Leda78 »

По това, което изчетох във форума и в официалния сайт - правилата се променят грубо на 2 години, но не е задължително да ги променят изобщо. Последно ги промениха юни, 2010.

За да започнете процедурата изобщо, ви трябват повече неща от IELTS, обаче. Трябва ви да сте имали повече от 1 година стаж за последните 10 години по една от търсените професии, обявени в сайта, трябва ви да събирате 67 точки, които се събират с различни критерии, като IELTS е единия от тях. Прочети в официалния сайт за Канада и в първите теми от форума за Фередалната процедура е обяснено доста добре. Освен това си направи онлайн теста на официалния сайт за Канада, за да видите дали събирате точките.

Относно интервюто - винаги могат да ви извикат, но абсолютно не е задължително, щом имате IELTS и всичко е наред с документите. Повечето от хората изобщо не са ги викали. Ако ви извикат, ще е за двойна проверка на някои документи или защото нещо са се усъмнили или защото сте събрали граничен брой точки за кандидатстване и т.н., а не заради езика.

Ако приемаш съвети - запишете се на английски задължително - ако случайно променят нещо междувременно, поне ще знаете още един език, а това винаги ще ви е от полза :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
mspa
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:38 am

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от mspa »

направих си теста и събирам 86 точки. Професията ми я има в списъка имам и стаж 10 год. по нея. С три професии съм и имам по всички необходимия стаж.Липсва ми само IELTC
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Leda78 »

Сигурен ли си, че събираш 87 точки? Смятала съм, че 90 точки се събират, но с магистърска степен поне, с перфектен английски и френски (съответно IELTS & TEF тестове с максимално добър резултат), учил в Канада, работил в Канада, със семейство в Канада и т.н. Ако наистина имаш тези познания, умения и т.н. - поздравления. Но ако си мислиш, че ги имаш, а не можеш да ги докажеш, все едно ги нямаш :) Казвам го съвсем добронамерено, разбира се.

Ако наистина ти липсва само IELTS - действай. Със сигурност няма да ти навреди, а само ще ти помогне в живота, независимо в Канада или не. IELTS е изпитът, който важи и за емиграция Австралия, Нова Зеландия и май имаше и още държави. Също така, да знаеш, че ти трябва за емиграция в Канада IELTS General, а не IELTS Academic. General е за емиграция, а другият се води академичен, резултатите от академичния се ползват обикновено за кандидатстване в университет.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
mspa
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:38 am

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от mspa »

Leda78, събирам точките защото имам две деца, три магистратури и т.н. затова се покачват точките. Сложила съм средно ниво английски. Но ти благодаря за отговора. Не го приемам за заяждане.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от azzura »

mspa написа:Leda78, събирам точките защото имам две деца, три магистратури и т.н. затова се покачват точките. Сложила съм средно ниво английски. Но ти благодаря за отговора. Не го приемам за заяждане.
Нещо се бъркаш.Няма значение колко магистратури имаш и колко деца по федералната.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Жени »

mspa, И аз мисля, че имаш някакво объркване при смятането на точките!
Съвсем скоро минахме процедурата заедно с едни приятели, макар аз лично да съм я правила преди 5 години, мисля, че сега съм в час с новите правила!

За образованиие всеки един човек с магистратура (бакалавар 4 г и магистратура 1г.) и средно училище до 12 клас събира 25 точки, което е максимума.

За стаж мисля, че максимум точки се събират с 4 г. стаж по специалността. 21 максимум точки.

За възраст предполагам, че вземаш максимум точки 10

За Arranged Employment мисля, че не получаваш никакви точки, но само предполагам!

За Аdaptability можеш да вземеш максимум 5 точки за образованието на партньора. Защото (отново само предполагам) ми се струва, че другите фактори ги нямаш.

За езика ако доказваш само Английски (без Френски) със сертификат вземаш максимум 16 точки за отлично издържан ИЕЛТС на всичките му елементи. Казваш, че тепърва започваш да учиш английски. Мое лично мнение е, че за да минеш ИЕЛТС и вземеш резултат, който да ти даде поне минимума от точки по процедурата е нужно денонощно отдаване на езика месеци наред, дори година.

Според мен няма как да събираш повече от 77 точки и то с отличен английски!

Ако някъде греша в разсъжденията си, защото все пак не съм правила лично аз процедурата
наскоро, а само помагах на приятели, моля да ме поправите, за да не объркваме хората!

Сърдечни поздрави и успех в процедурата, но разгледай обстойно всичко предварително! ;)

П.П. Коригирах се, че имах неточност! ;)
Последно промяна от Жени на Вто Апр 05, 2011 9:18 am, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от azzura »

Не бъркаш, Жени, точно така е, даже мисля, че точките ще са по-малко от 70,което няма значение щом са над 67, но всичко си зависи от тях.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Marto »

Жени написа:mspa, И аз мисля, че имаш някакво объркване при смятането на точките!
Съвсем скоро минахме процедурата заедно с едни приятели, макар аз лично да съм я правила преди 5 години, мисля, че сега съм в час с новите правила!

За образованиие всеки един човек с магистратура (бакалавар 4 г и магистратура 1г.) и средно училище до 12 клас събира 25 точки, което е максимума.

За стаж мисля, че максимум точки се събират с 4 г. стаж по специалността. 21 максимум точки.

За възраст предполагам, че вземаш максимм точки 10

За Arranged Employment и Adaptability мисля, че не получаваш никакви точки.

За езика ако доказваш само Английски със сертификат вземаш максимум 16 точки за отлично издържан ИЕЛТС на всичките му елементи. Казваш, че тепърва започваш да учиш английски. Мое лично мнение е, че за да минеш ИЕЛТС и вземеш резултат, който да ти даде поне минимума от точки по процедурата е нужно денонощно отдаване на езика месеци наред, дори година.

Според мен няма как да събираш повече от 72 точки и то с отличен английски!

Ако някъде греша в разсъжденията си, защото все пак не съм правила лично аз процедурата
наскоро, а само помагах на приятели, моля да ме поправите, за да не объркваме хората!

Сърдечни поздрави и успех в процедурата, но разгледай обстойно всичко предварително! ;)
Жени е общо-взето права, макар че можеш да вземеш до 5 допълнителни точки ако съпругът ти има висше/професионално образование. Предполагам не сте учили или работили в Канада, нито пък имате близки роднини там.
mspa написа:... но сега започваме да учим английски ...
Без IELTS въобще няма да ви разглеждат документите. Без френски, ако изкараш оценка ≤ 5 на 1-2 от частите на IELTS (което е доста възможно, като гледам какво си написала), дори и съпругът ти да има магистърска степен ще сте много близко до ръба.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Жени »

Да, Марто, аз се коригирах вече! :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от Koko »

mspa написа:Някой знае ли до кога Канада ще набира имигранти с федерална процедура. Решила съм да пробваме със съпруга си, но сега започваме да учим английски и ще ни бъде необходимо да го усвоим доста добре заради IELTS. Ходи ли се на интервю ако имаме изкаран IELTS.
Ще повторя писалите преди мене
Канада набира имигранти от години и тенденция процедурата да бъде спряна няма, рамката на сегашната точкова система с праг от 67 точки е от 2002-година, но наистина периодично има промени около търсените професии и евентуалните бройки за тях.
По сегашните правила вече няма интервю и знанието на език се доказва с тест– IELTS за английски - ако нямате издържан тест, то наистина най-вероятно е кадидатурата ви просто да бъде отхвърлена, понеже не събирате точките.
Прочетете отново внимателно как се дават точките за отделните фактори и бих добавил – бъдете максимално консервативни в това отношение – дори по фактора образование няма гаранция че ще вземете максималните 25 точки, по реалистични са може би 22, това зависи от средното образование също. За съжаление за деца точки също няма – за адаптивност трябва или да имате осигурена работа или близки роднини в Канада. За езика – наистина трябва да имате повече от отличен резултат на IELTS за да вземете максималните точки, а теста определено не е лесен.
Преди време мои близки минаха по процедурата и по спомен точките с които минаха бяха следните
Образование 22 (магистратура плюс 11 клас)
Трудов стаж 21
Възраст 10
Адаптивност 10 (5 за роднина в Канада и 5 за образованието на втория кандидат)
Език 8 (с над средно ниво на IELTS)
Общо 71
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mspa
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:38 am

Re: Краен срок на имигранти по федерална процедура

Мнение от mspa »

Допускам че съм сбъркала, аз засега не съм гледала тези подробности които ми пишете защото ми липсват английския.Но мисля че ще ми е от полза много да изкарам изпита. Езика е богатство.В момента събирам информация.
Публикувай отговор