КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

Здравейте, на всички българи в Канада:).Казвам се Житомир и бих желал някой да ми помогне с малко информация. живея в UK,Лондон от 10 години и бих желал да имигрирам в канада, от 7 години сам дърводелец тук ,а жена ми е супевизор в туристическа компания има опит и като рецепционистка, сайо сам бил и пожарникар около 5 години в Бг,но жъначало же се ориентирам към дърводелството. Бих желал да знам къде яме по големи шансове да намерим работа по професията си в Calgary или Едмонтон къде по принцип е по спокоен живота ,ние имаме две момиченца което е от огромно значение, какво е заплажането в строителството и най вече имали работа.
Благодаря ви предварително.

JITOMIR999 написа:Zdraveite, na vsi4ki balgari v Kanada:).Kazvam se Zhitomir i bih jelal niakoi da mi pomogne s malko informacia. jiveia v UK,London ot 10 godini i bih jelal da imigriram v kanada, ot 7 godini sam darvodelec tuk ,a jena mi e supevizor v turisti4eska kompania ima opit i kato recepcionistka, sajo sam bil i pojarnikar okolo 5 godini v Bg,no zana4alo je se orientiram kam darvodelstvoto. Bih jelal da znam kade iame po golemi 6ansove da namerim rabota po profesiata si v Calgary ili Edmonton kade po princip e po spokoen jivota ,nie imame dve momi4enca koeto e ot ogromno zna4enie, kakvo e zaplajaneto v stroitelstvoto i nai ve4e imali rabota.
Blagodaria vi predvaritelno.
От модератора - моля, пишете на кирилица, темите на латиница се трият.
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

В

Мнение от BMO »

В Yellowknife ще имаш много работа и доста добре плащат. Само че сме 1000 км на север от Едмонтон.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от ablood »

Строителство/ремонт има навсякъде.
Щом сте с 2 деца, вероятно за извесстен преиод от време работещите и харчещите в семейството ще бъдат 1 към 4. Тогава не са от толкова значение доходите, а разходите и социалните придобивки. Да не се окажете в град с малко по-високи заплати, но с космически наеми и скъпи детски градини.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

Здравеите,
мерси за отговорите, вече града е избран Калгари, проучих ,че времето е по топло и като цяло стандарта на живот е по добар отколкото в Едмонтон. Надиавам се ,че ще има работа в стротелството както ми отговорихте аз сам дарводелец специално втори фикс- което означава врати,прозорци,брави и т.н. От 11 години сам само по строежите в У.К ,от форумите разбрах,че има много британци които кандидастват като полицаи в Калгари можеби и аз бих искал да се ориентирам в бъдище на там:).Как стоиат нещата със заплащането по строежите специално в Калгари,жена ми в момента работи в туристическа компаниа ,ако ниакой има информация ще ви бъда много благодарен как стоят нещата в тази сфера. С езика се оправиаме мога да кажа добре.
Вероиатно ще кандидастваме началото на 2012 по програмата за специалисти, надиавам се вси4ко да мине по план :).
Предварително благодариа на всички за помоща!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от Павел »

JITOMIR999 написа:Здравеите,
мерси за отговорите, вече града е избран Калгари, проучих ,че времетто е топло
С езика се оправиаме мога да кажа добре
Колко добре, колкото с българския?
Предполагам доста време си отделил да проучваш - Калгари действително е много топло място - тая зима не падна под минус 39.3 C
24 ноември 2010 - Calgary was second coldest place on Earth
http://discoveralltheworld.com/index.php?topic=11819.0"

За да станеш полицай трябва да можеш да четеш и пишеш, монтиране на брави не е достатъчно. Освен ако не визираш полицията на Цвък.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от bp_de »

JITOMIR999 написа:Здравеите,
мерси за отговорите, вече града е избран Калгари, проучих ,че времето е по топло и като цяло стандарта на живот е по добар отколкото в Едмонтон. Надиавам се ,че ще има работа в стротелството както ми отговорихте аз сам дарводелец специално втори фикс- което означава врати,прозорци,брави и т.н. От 11 години сам само по строежите в У.К ,от форумите разбрах,че има много британци които кандидастват като полицаи в Калгари можеби и аз бих искал да се ориентирам в бъдище на там:).Как стоиат нещата със заплащането по строежите специално в Калгари,жена ми в момента работи в туристическа компаниа ,ако ниакой има информация ще ви бъда много благодарен как стоят нещата в тази сфера. С езика се оправиаме мога да кажа добре.
Вероиатно ще кандидастваме началото на 2012 по програмата за специалисти, надиавам се вси4ко да мине по план :).
Предварително благодариа на всички за помоща!!!
Това което описваш че си правил-професията ти - в кандско в много случаи му викат интърнал карпентер.Виж по NOC -там е обяснено- като търсиш работа какво да си пишеш в резюмето.
Щом си навит да бачкаш по строжите -проблем няма.... тая работа в мнозинството никои не ще да я бачка -имам познати дето работят на строежите и 5-6 сутринта трябва да са на работа, а като добавим че навън е минус 10 ... картинката не е розава.
Иначе ако сравняваш Едмонтон с Калгари - може и да е по топло -не знам .Но сравнено с кралството ,това дето е в Лондон ще ти се стори тропик в сравнение с Калгари.
Ако искаш топло (относително де)-Ван е мястото.Както ти казах -щом си готов за строежа -проблем нямаш ,но поне зимъска ще ти е с гаранция по топло от колкото в Алберта.
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

Павел написа:
JITOMIR999 написа:Здравеите,
мерси за отговорите, вече града е избран Калгари, проучих ,че времетто е топло
С езика се оправиаме мога да кажа добре
Колко добре, колкото с българския?
Предполагам доста време си отделил да проучваш - Калгари действително е много топло място - тая зима не падна под минус 39.3 C
24 ноември 2010 - Calgary was second coldest place on Earth
http://discoveralltheworld.com/index.php?topic=11819.0"

За да станеш полицай трябва да можеш да четеш и пишеш, монтиране на брави не е достатъчно. Освен ако не визираш полицията на Цвък.

Здравеите на всички,

Павел езика не го знам като балгарския разбира се, но достатчно добре да се оправиа без никакъв проблем, все пак сам даржал тест за да стана британец:),но заначало ще е на студа ,ако ще и -45 да е,минал сам през такав ад в този Лондон които едва ли някои си има представа в Канада имам впредвид добрите англичани:).
Само от едно се страхувам, нямам диплома за дарводелец ,работиа като такав от 8 години мога да правиа много неща и екстернал сарпентер сам работил -почти всичко ,но проблема е НИАМАМ ДИПЛОМА ЗА ТОВА учил сам всичко на саита проблем ли е това за Калгари, казаха ми ,че работа немога да си намеря ,ако сам нямал диплома...благодариа ви предварително за помоща
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от ivandaman »

Житомире ако имаш статут в Англия (или пък гражданство както спомена) от какъв зор си тръгнал към Американският сибир???
Всичко отново и то на място което едва ли предлага толкова много предимства в сравнение с това което си в момента.. (Дори според мен недостатъците са повече)
Идват олимпийкси игри в Лондон. 100% има работа по строежите и разни други обекти..

Незнам.. Не искам да те разубеждавам, но помисли си добре..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от miteto »

JITOMIR999 написа:Само от едно се страхувам, нямам диплома за дарводелец ,работиа като такав от 8 години мога да правиа много неща и екстернал сарпентер сам работил -почти всичко ,но проблема е НИАМАМ ДИПЛОМА ЗА ТОВА учил сам всичко на саита проблем ли е това за Калгари, казаха ми ,че работа немога да си намеря ,ако сам нямал диплома...благодариа ви предварително за помоща
Мисля, че от диплома никой не се интересува, важното е какво можеш и да имаш добри препоръки. Ако не се лъжа обаче, трябва да си член на профсъюза, за да работиш на бяло по строежите. Как се става член не знам, но не е много лесно. Пусни сърч в Гугъл за "Calgary carpenters union"
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

ivandaman написа:Житомире ако имаш статут в Англия (или пък гражданство както спомена) от какъв зор си тръгнал към Американският сибир???
Всичко отново и то на място което едва ли предлага толкова много предимства в сравнение с това което си в момента.. (Дори според мен недостатъците са повече)
Идват олимпийкси игри в Лондон. 100% има работа по строежите и разни други обекти..

Незнам.. Не искам да те разубеждавам, но помисли си добре..



Здравеи Иване,
да имам статут в УК британец сам от 3 години, проблема е ,че тук е пренаселено, заплащането е малко дарводелец взема около 10-14 £ ,£14 в наи добрия случаи,а разходите са огромни пътните само в лондон на седмица са около 35-40£, храната на седмица ,ако не се лишаваш е около 130-150£ .като сложиш ипотеката ,общински такси, аз имам 2 бебета близнаци да живи и здрави, застраховката на колата е £600 на година, патни такси 130£ , интернет,тв,домашен тел.-£70 ,мобилен £40.....ток,вода,гас...имам и много директ дебитс още ..жижота в лондон е адски,адски скап плус това е много опасно ,всяка година става все по и по, имам две момиченца все пак.
Работа не се намира толкова лесно тук постоянно идват румънци и поляци, и какви ли още не ,на тях визи не им трябват и познаи каде отиват ами по строежите, работят за без пари ,събарят реитовите аве не е светло тук ,ако си мислиш ,че е добре в Лондон ,В другите градове работа да намериш ,много трудно ..АНГЛИЧАНИНА СИ Е АНГЛИЧАНИН ние сме като роби за тях ..ако искаш живеи и 100 години тук с перфектен англииски ти за тях си долен имигрант .....за това искам да се махна от тук ..трудно се издаржа повяарваи ми.
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

miteto написа:
JITOMIR999 написа:Само от едно се страхувам, нямам диплома за дарводелец ,работиа като такав от 8 години мога да правиа много неща и екстернал сарпентер сам работил -почти всичко ,но проблема е НИАМАМ ДИПЛОМА ЗА ТОВА учил сам всичко на саита проблем ли е това за Калгари, казаха ми ,че работа немога да си намеря ,ако сам нямал диплома...благодариа ви предварително за помоща
Мисля, че от диплома никой не се интересува, важното е какво можеш и да имаш добри препоръки. Ако не се лъжа обаче, трябва да си член на профсъюза, за да работиш на бяло по строежите. Как се става член не знам, но не е много лесно. Пусни сърч в Гугъл за "Calgary carpenters union"




Мерси много за отговора:)..бях се притеснил откаде да тарся диплома :), трябва да потърся този съюз на строителите ,значи,в БГ бях пожарникар към ЛУК-ОИЛ /Нефтозавода/ около 4 години, имам и дипломата си от школата във Варна, искам да започна да работя нещо по нормално вече полицай или в пожарна ...офиса не е за мен:),тук в Англиа за най голямо съжаление полицаи и пожарникари започват на около £20.000 на година което е ужас, аз дърводелец вземам около 33 до 36.000,но с доста повече часове и бласкане, смешно е полицаи да вземат пари като тези, аз ипотеката немога да си платя,докато в Канада прочетох полицаите започват на 45-50000 годишно което е ок:)
Мерси много за отговора
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от pumpy »

Не знам дали съм прав или не, но си мисля, че за полицай в Канада трябва да си гражданин ? Това значи да броиш поне още 4-5 години, преди да можеш да започнеш да учиш за такъв. Провери си....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от miteto »

pumpy написа:Не знам дали съм прав или не, но си мисля, че за полицай в Канада трябва да си гражданин ? Това значи да броиш поне още 4-5 години, преди да можеш да започнеш да учиш за такъв. Провери си....
Точно така е. JITOMIR999, забрави за полицай за първите 4-5 години. Тука почват на добри пари, има СТРАШНО много кандидати за тази професия и има изисквания като да бъдеш канадски гражданин. В някои градове може и само с permanent resident, но на практика при толкова кандидати с гражданство е почти невъзможно само с резидънси. Има и други тънкости, примерно висше образование е предимство, много важно е да имаш community work, т.е. да си ангажиран в обществото по някакъв начин, ако на интервюто им кажеш че искаш да станеш полицай щото заплатата ти харесва - просто забрави. Дали си бил полицай, пожарникар в БГ - тук няма да ти е предимство. Имай предвид, че ще се състезаваш с млади момчета - канадци с перфектен език и т.н. Полицейството може да ти е дългосрочния план.
Като гледам разходите ти, в Канада са същите цифри, но в CAD, с тази разлика че $10/час е минимална заплата (в МакДоналдс да речем). Може би само авто-застраховката ще ти бъде по-скъпа. АКО успееш да влезеш в юниъна ще почнеш на доста повече, трябва да провериш колко точно, но в Алберта в констракшъна няма оплаквания от заплатите. Трябва да прочиш какво е търсенето, примерно в Онтарио хора които искат да започнат в някой занаят (дърводелец, електротехник) е много трудно да намерят apprenticeship. Просто няма майстори които да наемат нови чираци, а без тази начална стъпка цялата схема отива по дяволите. Сега при теб сигурно има начин да прескочиш чиракуването (3-4 години мисля е) и да станеш директно майстор, но пак си трябва здраво проучване от твоя страна.
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от JITOMIR999 »

miteto написа:
pumpy написа:Не знам дали съм прав или не, но си мисля, че за полицай в Канада трябва да си гражданин ? Това значи да броиш поне още 4-5 години, преди да можеш да започнеш да учиш за такъв. Провери си....
Точно така е. JITOMIR999, забрави за полицай за първите 4-5 години. Тука почват на добри пари, има СТРАШНО много кандидати за тази професия и има изисквания като да бъдеш канадски гражданин. В някои градове може и само с permanent resident, но на практика при толкова кандидати с гражданство е почти невъзможно само с резидънси. Има и други тънкости, примерно висше образование е предимство, много важно е да имаш community work, т.е. да си ангажиран в обществото по някакъв начин, ако на интервюто им кажеш че искаш да станеш полицай щото заплатата ти харесва - просто забрави. Дали си бил полицай, пожарникар в БГ - тук няма да ти е предимство. Имай предвид, че ще се състезаваш с млади момчета - канадци с перфектен език и т.н. Полицейството може да ти е дългосрочния план.
Като гледам разходите ти, в Канада са същите цифри, но в CAD, с тази разлика че $10/час е минимална заплата (в МакДоналдс да речем). Може би само авто-застраховката ще ти бъде по-скъпа. АКО успееш да влезеш в юниъна ще почнеш на доста повече, трябва да провериш колко точно, но в Алберта в констракшъна няма оплаквания от заплатите. Трябва да прочиш какво е търсенето, примерно в Онтарио хора които искат да започнат в някой занаят (дърводелец, електротехник) е много трудно да намерят apprenticeship. Просто няма майстори които да наемат нови чираци, а без тази начална стъпка цялата схема отива по дяволите. Сега при теб сигурно има начин да прескочиш чиракуването (3-4 години мисля е) и да станеш директно майстор, но пак си трябва здраво проучване от твоя страна.


Здравейте отново :),
да разбира се за полицай е дългосрочен план несъм си и помислил началото за работа като тази, в момента сам на 34 може би ,ако всичко е по план на 37-38 да сам в Канада ,четох ,че се чака около 2 години.Аз смятам да подавам док.от лондон с британскиа паспорт имам повече шансове.Незнам каква виза ще ми дадът в началото ,ако е постоианна това означава ,че точно след 3 години ще мога да кандидаствам за гражданин.Имам висше образование ,жена ми е с мастер от Лондон.
Има разлика в заплащането все пак минималната в Канада, Алберта е 10$ докато тук мисля, че е 5.25£ за цяла Англия, неможе да се сравнява Калгари с Лондон ....Лондон е на на 3-то място по скъпотия, ако идвате един ден главата ще ви заболи:)
Няма да е лесно, ще бъда абсолютно сам никои не познавам в Калгари и изобщо незнам за какво става въпрос, но искам да се пробвам заради доброто на децата:)
Благодаря за инфо-то
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КЪДЕ Е ПО ДОБРЕ?

Мнение от apple »

Житомир, вероятно си чел това, но ти го предоставям за всеки случай.
http://calgarypolicenews.typepad.com/cps_recruiting/Не е много реалистичен плана ти, обаче. На почти 40 едва ли ще ти е лесно да си издържиш физическия изпит за полицай. Не им знам нормативите на канадските кандидат-полицаи ама една позната в Лондон каза, че ще се пробва, дори не знам дали успя, но си скъса задника от активни тренировки при все, че работеше като фитнес инструктор и беше на около 30 г. :?:
Публикувай отговор