ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

Здравейте на всички, от няколко дена чета форума и реших да отправя един въпрос към Вас.
Искаме да заминем за Канада и мисля че вече съм се запознала с всички процедури и такси, но леля ми, която е в Торонто, ми каза че спънка може да се окаже жилищния ни кредит. Той е на името на мъжа ми, а той ще бъде основния кандидат.
Някой от вас запознат ли е с това? Може ли наистина да се получи проблем ако кандидатстваме и имаме ипотечен кредит в същото време?
И още нещо ... можете ли да ми кажете колко струва свидетелството за съдимост, което трябва да се извади? Само него не можах да намеря на каква стойност е.
Предварително Благодаря :)
Lulu_lilu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 7:40 am
Местоположение: София

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Lulu_lilu »

Свидетелството за съдимост струва 18 лв. Имиграционните власти не се интересуват от ипотечните Ви кредити.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

Не сте първите, които ще напуснат България с ипотечен кредит. Ще има проблем ако не го обслужвате. Международни паспорти имате ли?

П.П Те, имиграционните може да не се интересуват, ама в България се интересуват ;) .
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Kan_Tangra »

интересуват се и още как.

Колкото по-малко пари имаш ( а с кредита си е направо отрицателно) си по "опасен" да не минеш на социал.

А на тях това им е една от основните "тревоги".

Все пак ако сте очарователни, харизматични и ги убедите, че много ще "успеете" в Канада, тогава могат и с кредити да ви пуснат.

(мое, субективно и неангажиращо мнение)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

Kan_Tangra, не заблуждавай хората!
Може и да ги интересува, но никъде в процедурата няма въпрос от сорта на "иамте ли кредити за изплащане?".
По-точно е да се каже че ги интересува с колко пари ще дойдеш в Канада.

Ние сме с ипотечен кредит на мое име (аз съм основен кандидат). При това кредита го изтеглих, за да имаме пари за тук! Свършихме ги и даже до социал стигнахме, но никакъв проблем не сме имали.
Слава Богу, вече си стъпихме на краката и ни спряха социала.
Както каза martatabs, ако си обслужвате кретита И ако банката ви не знае че не сте в България няма да имате проблеми.
Lulu_lilu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 7:40 am
Местоположение: София

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Lulu_lilu »

Не подвеждайте грубо питащите!
До колкото виждам въпроса е пуснат в раздела за федералната процедура и няма нужда да са "чаровни", защото вече почти не се провеждат интервюта.
Както е написал хадминистратора в документите никъде не питат имаш ли или нямаш кредити. Има задължително изискване според броя на членовете на семейството за минималната сума, с която да влезеш в Канада.
Ипотечния кредит затово е ипотечен, защото е обезпечен с недвижимо имущество. Банката така или иначе ще си вземе дължимото й.
martatabs, що ги питаш за паспортите? Да не би да има някакво ново изискване като си вадиш паспорт да си декларираш кредитите? :o
Или според теб всички, които имат кредити си стоят в България и не им разрешават да напускат страната докато не ги върнат? :tmi:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от hadministratora »

Lulu_lilu написа:...martatabs, що ги питаш за паспортите? Да не би да има някакво ново изискване като си вадиш паспорт да си декларираш кредитите? :o
Или според теб всички, които имат кредити си стоят в България и не им разрешават да напускат страната докато не ги върнат? :tmi:
Пита, защото ако дължиш повече от 5000 лв. (без значение на кого!) и има проблем с връщането на сумата и този проблем стигне до съд, съда може да ти забрани издаването на паспорт и/или напускането на страната.
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

Благодаря на всички за отговорите :)
А по принцип и двамата имаме паспорти, но моя е изтекъл, а докато започнем процедурата по кандидатстване и докато заминем може и на мъжа ми да изтече.Това обаче не мисля, че е някакъв проблем. Кредита ни е за 50 000 евро и до сега сме имали само едно забавяне от няколко дни по причини не зависещи от нас.

От всичко прочетено до тук трябва ли да разбирам, че този кредит няма да е проблем и от страна на Канада няма да представлява интерес?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

Дилянка, кредита ви е голям-50 хил. евро ...защо не попитате някой по-запознат с това, например адвокат или банков служител(без да му се обяснявате много). Може да ви подведем. :) ;)
Аватар
dilqnka85
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 10:59 am

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от dilqnka85 »

ok martatabs благодаря ти,
май това ще е най-добрия вариант.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Linko »

Ами то подвеждането вече е факт, martatabs. Именно от мнения като твоето, които сеят съмнения без никакви основания.
Хиляда пъти е обяснено във форума, че никакъв заем, ако ще и за милиони да е, не е пречка и какъвто и да е проблем за процедурата. При положение че се обслужва редовно разбира се. В противен случай следва предприемане от страна на банката на действия за принудително събиране на задълженията. И в хода на тези действия може да се стигне до там да се поиска като обезпечителна мярка от съда временна забрана за напускане на страната от длъжника. Съдът следва да издаде съответното решение и на това основание името на длъжника да влезе в регистъра на ГП и да стигне до служителите на граничните пунктове. Които имат задължението да не позволят на длъжника да напусне страната.

В този целият процес имиграционните чиновници нямат никакво място и роля. Те дори няма откъде да знаят дали кандидат-имигранта има задължения към някого -банки, фирми, частни лица и т.н. И не виждам нито една причина, която би накарала кандидат-имигрантът да им обяснява за своите финансови задължения.
Кажете ми кой е тоя, който ще тръгне да им разправя тези неща?

Ами то тази процедура вече започна да се възприема от някои хора за нещо подобно на причастие и изповед, или пък разпит от ДС. Едва ли не сме длъжни да си казваме и майчиното мляко, примерно кой колко пъти е изневерявал на половинката си и с кого.
Притесненията ни идват винаги от недостатъчна информираност и незнание. Четете бе, хора.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

Ще приема критиката ти Линко, но става въпрос за 50 000 х 1.9558лв(курса за понеделник). = 97790 лева. Вие какво сте обсъждали във форума си е ваша работа, чрез постовете си не целя да подвеждам когото и да е било. Защото ако сме в грешка за такава голяма сума ще го отнесат Те, а не Ти, Аз или някой друг. Нищо не им пречи да попитат, нали. "Вълка е сит, защото сам си върши работата".
П.П Те са теглили 50 000 евро, ами лихвите!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от Linko »

martatabs написа:става въпрос за 50 000 х 1.9558лв(курса за понеделник). = 97790 лева. Вие какво сте обсъждали във форума си е ваша работа, чрез постовете си не целя да подвеждам когото и да е било. Защото ако сме в грешка за такава голяма сума ще го отнесат Те, а не Ти, Аз или някой друг. Нищо не им пречи да попитат, нали. "Вълка е сит, защото сам си върши работата".
П.П Те са теглили 50 000 евро, ами лихвите!
Не знам какво имаш предвид под това "ще го отнесат" и на какво основание го предполагаш това.
Да разбирам ли, че според теб има вероятност на всички длъжница над определена сума (пр. 20,000 или 50,000 евро) имената им да са в слисъка на ГП и ако решат да напуснат страната ще бъдат спрени? Това ли твърдиш?
И за теб само този ли е единственият начин човек да получи информация и да успокои страховете си - питане на адвокат или банков служител?
И кой ще ти гарантира, че инфото от въпросният служител ще е на 100% достоверно?
Не трябва ли да се пита директно в ГП дали го има в списъка на забранените за напускане страната лица?
Само за адвоката съм съгласен, че би могъл да даде що годе вярна информация.
Аз като казвам "четете" изобщо нямам предвид да се чете само форума. Трябва да се четат регламентиращите документи най-вече

А пък ако съветът ти е да не се тръгва с толкова голям заем на гърба, то това е съвсем друга тема.
Но не за това питат хората.
Както и да е, темата вече е приключена като гледам.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от pavelyankov »

По въпроса:
Канадските имиграционни нямат достъп до кредитния регистър на банките. Не ги и интересува кой какви кредити има.
Ако банката разбере, че сте в процедура по емиграция, е възможно да обяви кредита за рисков и да го направи изискуем. Но един кредит за да стане изискуем, трябва в договора да е записано при какви условия може да се случи това. Но и тва си е сложна процедура.
Тъй че отговора е НЕ, нямате проблем докато си плащате ипотеката ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ИМАМЕ ИПОТЕЧЕН КРЕДИТ. ТОВА ПРОБЛЕМ ЛИ Е?

Мнение от martatabs »

Linko написа:Както и да е, темата вече е приключена като гледам.
И аз приключих с темата,защото навлизаме в излишни спорове, от които никой няма полза.
Дилянка, преценете как да реагирате. Аз съм с едно мнение, а колегата Линко е с друго, така че решете. Успех във всяко начинание. Споделяйте как върви процедурата.
Колкото до ГП (най-вероятно е Гранична Полиция), те имат ли право да дават такава информация?
Linko написа:А пък ако съветът ти е да не се тръгва с толкова голям заем на гърба, то това е съвсем друга тема.
Абе......щом са го теглили и го покриват, моето мнение е излишно.
blaster написа:Ако банката разбере, че сте в процедура по емиграция, е възможно да обяви кредита за рисков и да го направи изискуем.
Това ми мина първо, като мисъл.
Публикувай отговор