Въпрос за таксите

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Въпрос за таксите

Мнение от Megi_82 »

Здравейте някои може ли да ми разясни таксите, че не мога да се ориентирам. Гледах ги няколко пъти на официалния саит но не мога да ги разбера. Ние сме семейство с едно дете на 2 години.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос за таксите

Мнение от kill_u »

Всъщност не знам дали точно на официалния сайт ги има някъде, но ето къде ги има. В ръководството за кандидатстване, на страница 33.
Изображение
За семейство с две деца се пригответе да платите първоначална такса за обработка на документи от порядъка на 550+550+150= CAD1250.
След това като Ви одобрят, ти и съпрутът/ата ще платите още по 490х2= CAD980. Не съм 100% сигурен дали децата плащаха тази втората такса за перманент резиденс. Но до там да стигнете....
Последно промяна от kill_u на Сря Окт 27, 2010 8:09 am, променено общо 1 път.
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от Megi_82 »

Благодаря ти kill u а след одобрението има ли други такси освен тази от 940CAD много малко ми се струват затова питам.
Ние до сега мислихме да кандидатстваме за Квебек, но с промените по федералната имаме по големи шансове и затова решихме по федералната да кандидатстваме и за Квебек всичко сме проучили, но за федералната сега започваме да проучваме и затова искаме да знаем всички такси за да видим къде да пускаме документите.
Предварително благодаря за информацията.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос за таксите

Мнение от kill_u »

Други такси няма. Ако питате горе долу колко точно излиза на мен ми излезе към 5000 лева, целия масраф дето се вика. Обаче това миналата година и с две деца. Медицинските сложете защото са голямо перо и те. Превода на документите също е...

Между другото са 980 не 940. Още не съм си изпил кафето.$$$$
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от tot2311 »

Това са първите такси,след това ако ви одобрят за Букурещ има още по 490 долара на човек (не съм сигурен за децата дали не е по-малко),плащат се парички за IELTS,преводи и нотарялно заверяване на дипломи,свидетелство за съдимост там актове за раждане,трудови договори и книжки абе доста парички са и тез документи.За след това още незнам колко са медицинските и дали има и друго да се плаща
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от Megi_82 »

Аз другите пари ги знам колко са защото сме ги смятали за Квебек а те документите са същите разликата е че тук на английски а там на френски.Ами май по федералната ще се пробваме ако не стане тогава по Квебекарската процедура, че тук и една такса по малко има а и точки повече събираме. Благодаря ви много занапред сигурно ще излизат и други въпроси така че ще пописвам от време на време.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос за таксите

Мнение от kill_u »

Megi_82 написа:Аз другите пари ги знам колко са защото сме ги смятали за Квебек а те документите са същите разликата е че тук на английски а там на френски.Ами май по федералната ще се пробваме ако не стане тогава по Квебекарската процедура, че тук и една такса по малко има а и точки повече събираме. Благодаря ви много занапред сигурно ще излизат и други въпроси така че ще пописвам от време на време.
Не знам дали са същите документите, но не забравяйте, че тук изискват и копия от трудови договори на придружаващия/щата.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от tot2311 »

Добре а само сегашните договори или и старите.Принципно аз по старите договори от 5 години немога да ги открия,дали е проблем.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос за таксите

Мнение от kill_u »

tot2311 написа:Добре а само сегашните договори или и старите.Принципно аз по старите договори от 5 години немога да ги открия,дали е проблем.
Не мога да те разбера, какво имаш предвид. Как така сегашните или предишните, ако доказваш професия от списъка, и си я работил преди 5 години, как ще я докажеш?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от tot2311 »

описано е че требва да представиш всички трудови договори о сегашен работодател и от предишен,но ако мойте старите работи са били преди 8 години и не са по тази професия с която кандидатсвам.Трябва ли да осигуря и тези стари договори,защото няма да мога.
Придружаващия човек ще осигури последните два трудови договора които са от последните 4 години,но още по-старите няма да успее.Та дали е проблем че няма да представя абсолютно всички трудови договори?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпрос за таксите

Мнение от hadministratora »

tot2311 написа:...Та дали е проблем че няма да представя абсолютно всички трудови договори?
Според мен не е проблем ако представиш достатъчно договори, за да си събереш точките. Тоест тр. договор с който да докажеш професия от списъка и евентуално още един или повече с които да докажеш 4 или повече години тр. стаж, за да получиш макс. брой точки за стаж.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Въпрос за таксите

Мнение от apple »

Аз другите пари ги знам колко са защото сме ги смятали за Квебек а те документите са същите разликата е че тук на английски а там на френски.Ами май по федералната ще се пробваме ако не стане тогава по Квебекарската процедура, че тук и една такса по малко има а и точки повече събираме. Благодаря ви много занапред сигурно ще излизат и други въпроси така че ще пописвам от време на време.
Давай смело напред по федералната е по-евтино и по-бързо даже през последната година. Проблема е само ЙЕЛТС ако го нямаш като ниво не става. Всичко друго едалеч по-благоприятно и демократично. По кебекарската зависиш от субективни оценки и емоционални състояния на някакви неудовлетворени административни служители изтъкани от комплекси и пристрастия. Успех! :y:
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от Megi_82 »

Я да задам още един въпрос как става оценяването за езика с този иелц в смисъл, че дават до 24т за език има ли някъде таблица кое ниво на колко точки отговаря? Благодаря предварително.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Въпрос за таксите

Мнение от tonakis »

Megi, в ръководството за кандидатстване http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf на страница 9 са дадени двете таблици за IELTS и за CELPIP. Предполагам, че те интересува първата за IELTS, която е. Изображение.
Успех!
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос за таксите

Мнение от tot2311 »

За Букурещ искат 6 снимки, като на гърба им трябва да пише следното:
On the back of each photograph, write the name and of birth of the person who appears in the photo as well as the date the photo was taken.

Разбрах че се пише името ми, датата когато е снимана снимката ама другото не го разбрах.Ако може някой да помогне.Ще съм благодарен.
Публикувай отговор