Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

Здравейте, не съм била тук от пролетта. И с тези, с които си обменихме някоя и друга приказка тогава, сигурно си мислят, че вече съм при мъжа ми в мечтаната Канада..да ама не...още чакам...вече стана 1 година и 1 месец. Документите са подадени във Виена, тъй като аз живея в Прага, и януари ни информираха, че трябва да направя пръстови отпечатъци, да се пратят до офиса на ФБР, САЩ, за да се издаде нещо като свидетелство за съдимост, доказващо, че не съм криминално лице в САЩ. И тъй...единственото място, където се взимат тези отпечатъци в Прага е болница...и една мед. сестра - пенсионерка ти маже пръстите с мастило и си налагаш пръстите на къс хартия, която те подпечатват. Резултатът се чака 3 месеца...и съотвенто го получих март, върнат, по причина, на ниско качество поради което не може да се разчетат пръстовите отпечатъци. И тъй, след като информирах посолството, те ми казаха, че не могат да процедират молбата ми, докато не се получи този документ...и айде пак наново..пак при същата бабка. Този път, мъжа ми беше с мен, да се увери, че ще ги направи както трябва...и познайте..след още 3 месеца, получих резултата през юни, отново отхвърлени по същата причина - ниско качество на отпечатъците и неяснота за разчитането им. Няма да казвам, колко нерви, сълзи и ядове. След като пак звъннах до посолството да ги информирам, отново ми казаха, че нищо не може да се направи без този документ, и изведнъж се оказа, че мога да отида в посолството на Канада тук в Прага, където да ми вземат по-качествено отпечатъци. И тъй направих ги 3-ти път, този път изглеждаха по-качествени и резултата се чака да дойде в началото на октомври...9 месеца..изгубени и пропиляни само за това..междувременно на мед. преглед и разни други документи им изтече валидността и трябваше наново да вадя, наново пари и тн. Незнам дали има такива случай, като моя, при положение, че мъжа ми е канадец. Да се надяваме да скорошен щастлив край на нашата идилия.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от kill_u »

Ако това ще те успокои и аз вече 9 месеца от живота си изгубих ...... ей така за нищо....
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Преуспял »

Как бе адаш, беше ли виждал кит на живо преди???
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от kill_u »

Аз още не съм виждал...
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

kill_u написа:Ако това ще те успокои и аз вече 9 месеца от живота си изгубих ...... ей така за нищо....
Успокоява..... :handshake:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от optics »

Тия дето вземат отпечатъци трябва да са специално обучени, а не бабка в болницата (мътните да я земат).
Веднъж в Кингстън съм ходил за отпечатъци... беше един дребен дедо, който имаше собствена технология а именно - минаваше зад мен за да ми хване дясната ръка с неговата дясна, лявата с неговата лява... въобще като в оня виц - "айде сега праза...ми с коя ръка бе мъжо..."
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Павел »

Отпечатъци (извън САЩ) могат да се вземат във всяко канадско посолство по света, във всеки офис на ФБР по света, както и в Института по криминология или криминалистика, вече му забравих името, в София. По-евтино и бързо щеше да стане ако се беше разкарала до Бг. Затова четете тук и слушайте старило и патило. К'ви бабички, к'ви болници, к'ви 5 долара?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

Павел написа:Отпечатъци (извън САЩ) могат да се вземат във всяко канадско посолство по света, във всеки офис на ФБР по света, както и в Института по криминология или криминалистика, вече му забравих името, в София. По-евтино и бързо щеше да стане ако се беше разкарала до Бг. Затова четете тук и слушайте старило и патило. К'ви бабички, к'ви болници, к'ви 5 долара?
Да и аз си мислех, че трябва да бъде в посолство или полицейски участък с опитни, знаещи хора, ама какво да направя, като от посолството ми казват, щом живеете в Прага, единственото място, одобрено за тази процедура е болницата...и чак на 3-ия път изведнъж се оказа, че можело и в посолството, където пак ми ги взе една лелка, а не опитен служител по взимане на отпечатъци. Съпругът ми званя до офиса на ФБР тук в Прага, те казаха, че не се занимават с това и трябва да ида до институцията, която посолството изисква. Имам познат, който работи в голяма фирма за охрана и познава полицаи и тн. тук и се опита да провери дали мога да отида в някой участък и не стана.
Звънях до посолството в София да попитам дали мога да отида там за тези отпечатъци, и жената беше искрена да ми каже по-добре ги направете там мой съвет..тук е по-сложно и не мисля, че биха били по-качествени и най-вече пръстови отпечатъци в бюрото по криминалистика се взимат само за определени случай и във връзка с криминално деяние, не можете да идете просто така....това ми каза служителка от посолството, дали е така незнам, остава да чакаме резултата от 3-ия опит. Наскоро един познат - австрийец, който работи за посолството тук ми каза, за негов приятел - американец, женен за австрийка, която е трябвало да прави тези отпечатъци във Виена и са и били отхвърлени също 2 -ти..било им може би метод да те изпитат, колко си търпелив, колко си сериозен относно имиграцията.. и дали наистина държиш на този брак, мъж/жена и да изпитат колко е реална цялата ви история..това е цялата истина....според мен...защото по всички други документи сме изрядни и каквито и доказателства са искали сме и предоставили..чиста проба тест за здрави нерви и истиността на брака и мотивите... :fubar:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Павел »

Тези теории са пълни глупости - има си начини по които да разберат дали брака е реален. Посолствата и CIC нямат никакво отношение към изискването за отпечатъци - единствено съответният офис на ФБР до който изпращате отпечатъците решава дали те са ОК или не. След като си получите обратно от ФБР същия лист с отпечатъците, на гърба му пише дали ФБР има или няма ваш рекърд. Ако няма, това означава че имате чисто досие. Това е динственото което CIC иска да види.
Виж на едно друго място какво съм писал по въпроса. Има подобна тема.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

Павел написа:Тези теории са пълни глупости - има си начини по които да разберат дали брака е реален. Посолствата и CIC нямат никакво отношение към изискването за отпечатъци - единствено съответният офис на ФБР до който изпращате отпечатъците решава дали те са ОК или не. След като си получите обратно от ФБР същия лист с отпечатъците, на гърба му пише дали ФБР има или няма ваш рекърд. Ако няма, това означава че имате чисто досие. Това е динственото което CIC иска да види.
Виж на едно друго място какво съм писал по въпроса. Има подобна тема.
ами това си е моя теория..и опит да си обясня...значи на листа, който ми върнаха беше написано и подчертано:

"The quality of the fingerprints characteristics is too low to be used, please resubmit them again..." нещо такова..и брошурка с обяснение и снимки как да се вземата качествени пръстови отпечатъци..това ми върнаха и двата пъти..

Как е заглавието на темата? Мерси!
п.с Вече не връщали листовете с отпечатъците, така ми казаха, а само бланка, на която е написано има или няма досие.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

Paradisa написа:
Павел написа:Тези теории са пълни глупости - има си начини по които да разберат дали брака е реален. Посолствата и CIC нямат никакво отношение към изискването за отпечатъци - единствено съответният офис на ФБР до който изпращате отпечатъците решава дали те са ОК или не. След като си получите обратно от ФБР същия лист с отпечатъците, на гърба му пише дали ФБР има или няма ваш рекърд. Ако няма, това означава че имате чисто досие. Това е динственото което CIC иска да види.
Виж на едно друго място какво съм писал по въпроса. Има подобна тема.[/quote

ами това си е моя теория..и опит да си обясня...значи на листа, който ми върнаха беше написано и подчертано:

"The quality of the fingerprints characteristics is too low to be used, please resubmit them again..." нещо такова..и брошурка с обяснение и снимки как да се вземата качествени пръстови отпечатъци..това ми върнаха и двата пъти..

Как е заглавието на темата? Мерси!
п.с Вече не връщали листовете с отпечатъците, така ми казаха, а само бланка, на която е написано има или няма досие.
пс Намерих старата тема.. :y:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Пръстови отпечатъци върнати 2 пъти!

Мнение от Paradisa »

Извинявам се, че пуснах тази тема без да проверя, че вече има информация и дискусии по този въпрос :?: . Намерих доста полезна инфо, както и прочетох за подобни случаи, на хора, които са им били върнати отпечатъците със същото обяснение. |(
Към администраторите..ако има начин да се премести темата в -> Свидетелство за съдимост от САЩ..да не заемам тук излишно пространство. Хубав/а ден/ вечер! :*: Мерси
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Публикувай отговор