canadian landed and usa green card

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Paradisa »

Здравейте, случайно попаднах на темата :)
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:57 am, променено общо 1 път.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от tonich »

Гориш!
Рано или късно ще изгубиш единия си статут...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Paradisa »

tonich написа:Гориш!
Рано или късно ще изгубиш единия си статут...
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:53 am, променено общо 1 път.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Преуспял »

Paradisa написа:
tonich написа:Гориш!
Рано или късно ще изгубиш единия си статут...
Ей направо ми прилоша.. :worried: .....да си бях направила труда да прочета инфо, а не да си губя 1 година от живота :( ....Той си мисли, че аз ще съм като него, да си прехвърчвам от Канада в СаЩ и обратното, когато искам и за колкото си искам...а какво се оказва изведнъж...направо аман от бумащини, изтормозват те по време на процедурата, и после като си там да внимаваш къде ходиш, и за колко.... :@
Много обичам, когато "експерти" почват да дават категорични мнения от рода на "Гориш!"

Мисля, че твоята ситуация е коренно различна от тази на автора на темата. Мъжът ти е гражданин на САЩ (доколкото разбирам).

Мога със сигурност само да ти кажа как се процедира в Канада при подобно положение. Ако си омъжена за канадски гражданин, но живеете в Германия, да речем, времето прекарано в Германия е все едно време прекарано в Канада при изчисляване за изискваните 2 от 5 години за да си запазиш статуса.

Подозирам, че има подобна провизия в американските закони. Моля те провери - според мен си струва парите и/или времето да се посъветваш с американски адвокат по въпроса - за да не се притесняваш.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от optics »

Статутът е бял кахър. Нали мъжът ти е свестен, радвай се. Какво значение има ти дали си с канадски или с американски кетап.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Paradisa »

Преуспял написа:
Paradisa написа:
tonich написа:Гориш!
Рано или късно ще изгубиш единия си статут...
Ей направо ми прилоша.. :worried: .....да си бях направила труда да прочета инфо, а не да си губя 1 година от живота :( ....Той си мисли, че аз ще съм като него, да си прехвърчвам от Канада в СаЩ и обратното, когато искам и за колкото си искам...а какво се оказва изведнъж...направо аман от бумащини, изтормозват те по време на процедурата, и после като си там да внимаваш къде ходиш, и за колко.... :@
Много обичам, когато "експерти" почват да дават категорични мнения от рода на "Гориш!"

Мисля, че твоята ситуация е коренно различна от тази на автора на темата. Мъжът ти е гражданин на САЩ (доколкото разбирам).

Мога със сигурност само да ти кажа как се процедира в Канада при подобно положение. Ако си омъжена за канадски гражданин, но живеете в Германия, да речем, времето прекарано в Германия е все едно време прекарано в Канада при изчисляване за изискваните 2 от 5 години за да си запазиш статуса.

Подозирам, че има подобна провизия в американските закони. Моля те провери - според мен си струва парите и/или времето да се посъветваш с американски адвокат по въпроса - за да не се притесняваш.
Благодаря ти! :handshake:
Той има 2 гражданства - Американско и Канадско, роден в Канада ( баща Канадец, майка американка) , и семейството се мести в САЩ, когато той е бил бебе, и дефакто цял живот е живял в САЩ, но е в Канада от миналата година, заради работа. Идеята е да се установим за малко там, и примерно след година две да се преместим в САЩ. Имаме адвокат, който действа по процедура за САЩ, ще му пиша. Направо, благодаря, че има такава тема..най-лошо е, когато не си информиран и си правиш планове за едно..а то да се окаже друго.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Paradisa »

optics написа:Статутът е бял кахър. Нали мъжът ти е свестен, радвай се. Какво значение има ти дали си с канадски или с американски кетап.
Да, наистина ми е свестен и какво ли не трябва и той с мен да изтърпи покрай цялата имиграционна бюрокрация, само защото си е взел жена от Европа.
Има значение статуса :| Не мога да се премиря, че имат силата да ти командват живота,къде и за колко да живееш. От една страна разбирам, че хора се докопват до зелената карта, но може би и не възнемеряват и да живеят в САЩ и е нужно правила и закони, но какво ако се наложи на някой, преминал през цялата им бумащина и тормоз , спазил всичките им правила и изисквания и му се наложи да се прибере в БГ и да се грижи за болен близък за повече от година.....и край....защото са "Изоставили САЩ" за някой, когото обичат? Направо..без коментар... |(
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:55 am, променено общо 1 път.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от def34 »

Paradisa написа:
optics написа:Статутът е бял кахър. Нали мъжът ти е свестен, радвай се. Какво значение има ти дали си с канадски или с американски кетап.
Да, наистина ми е свестен и какво ли не трябва и той с мен да изтърпи покрай цялата имиграционна бюрокрация, само защото си е взел жена от Европа.
Има значение статуса :| , защото, неговото семейство е в САЩ, ако живеем в Канада и изгубя зелената карта, означава никога да не ги видя, или всеки път, когато искаме да им отидем на гости, да кандидатсвам за някакво временно преминаване..
Не мога да се премиря, че имат силата да ти командват живота,къде и за колко да живееш. От една страна разбирам, че хора се докопват до зелената карта, но може би и не възнемеряват и да живеят в САЩ и е нужно правила и закони, но какво ако се наложи на някой, преминал през цялата им бумащина и тормоз , спазил всичките им правила и изисквания и му се наложи да се прибере в БГ и да се грижи за болен близък за повече от година.....и край....защото са "Изоставили САЩ" за някой, когото обичат? Направо..без коментар... |(
Разбирам недоволството ти, но зелената карта в САЩ и PR статуса в Канада се дава на хора, които искат да живеят постоянно в съответната държава.Има и частни случаи, както ти си посочила-някой трябва да се грижи за болен роднина и не може да влезе веднага в страната, но имиграционната политика на съответната държава не може да се ръководи от такива изключения..за това са имиграционните адвокати, които търсят "вратички" в съответните закони и ги предлагат на клиентите си.
За посещението на роднините в САЩ нямаш никакви проблеми, вадиш си една виза за Щатите-дават за период от 10 години и си влизаш и излизаш колкото пъти си искаш.След 3 години престой в Канада и след като се сдобиеш с канадско гражданство и виза няма да ти трябва за посещение на роднините в САЩ..
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Павел »

То с посещение като визитър няма да има проблеми, проблема е, че без статут в съответната страна няма да може да работи, освен примерно по НАФТА или друга работна виза.

Аз какво бих направил - след като се очертава първо да живеете в Канада, стой около 3.5 години (зависи от провинцията), вземи си канадски паспорт и когато решите да се местите за постоянно в САЩ, тогава съпруга ти те спонсорира, въз основа на американския си статут, за Зелена карта. Не знам в момента колко отнема (някога беше от 3 м до година, в зависимост от това дали подавате документи в САЩ или София. Нещата непрекъснато се менят, по едно време ставаше по-бързо от София (колкото и абсурдно да звучи) после стана обратно. Ти обаче вече ще имаш и канадски статут и можеш да кандидатсваш и от Канада. Това е което трябва да провериш, но не веднага, а когато му дойде времето. Както казах, нещата са динамични. Излишно е да се набутваш за елементарни неща с адвокати.
Докато чакате Зелената карта в САЩ, там можеш да стоиш до 90 дни без виза (провайдед вече имаш канадски статут). Също така по-рано имаше т.нар. фиянсей виза, с която можеш да стоиш легално (без да работиш!) в САЩ докато си чакаш одобряване на петицията за емигриране, въз основа на която правиш аджасмент ъф статъс. Работа можеш да започнеш веднага след одобряване на петицията, т.е. не трябва да чакаш фактическата Зелена карта.

В САЩ единствения начин да вземеш паспорт на третата, а не на петата година е чрез брак, т.е. твоя случай. Когато вече имаш и двата паспорта, няма да трепериш, че ще изгубиш единия или другия статут и можете и двамцата да си менкате двете държави (а защо не и трите - спонсорирай го за Бг статут) :D , както си искате.

Гуд лак!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Koko »

Преуспял написа:

Мога със сигурност само да ти кажа как се процедира в Канада при подобно положение. Ако си омъжена за канадски гражданин, но живеете в Германия, да речем, времето прекарано в Германия е все едно време прекарано в Канада при изчисляване за изискваните 2 от 5 години за да си запазиш статуса.
Сигурен ли си - питам те сериозно защото аз самият съм в такава ситуация. Проверките които правих преди време показаха че аз като канадски гражданин живеещ трайно извън Канада не мога да направя нищо по въпроса ако искам жена ми да получи също канадско гражданство - единственият начин е да се върнем да живеем в Канада като междувременно съм я спонсорирал.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: canadian landed and usa green card

Мнение от Marto »

Това, за което писах горе се отнася само за запазването на статута на постоянен жител, за тези които вече са такива. Ако членът на семейството когото придружавате извън Канада е само канадски постоянен жител, тогава има допълнителното изискване той/тя да работи за канадска компания, правителство, етц.

За самото спонсориране, да спонсорът трябва да живее в Канада, освен ако е гражданин (виж че пак има preferential treatment за граждани), но и тогава трябва да докаже, че ще се върне в Канада когато дойде времето спонсорираният човек да стане постоянен жител.

Марто... ъъъ, "Преуспял" ;)
Публикувай отговор