Някои можели да сподели за Монитоба

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от pinokio1972 »

Здравей те .Имам въпрос относно Монитоба.Имам приятел с който се познаваме от САЩ ,заедно карахме тирове там .Та той си пусна документи от щатите и се прибра до БГ.Останалата кореспонденция я води от БГ.Беше посочил и книжката си от САЩ.Като срокове стана много бързо мисля ,че за около 6 месеца.Някой можели да сподели опит по този въпрос за Монитоба.Гледам, че те си имат своя програма и правила?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от bp_de »

За твоя приятел не знам какво е правил -още не мога да познавам но ти кажи каво не ти е ясно от прочетеното на саита на Манитобците
http://www2.immigratemanitoba.com/brows ... grate/pnp/
От последния път когато говорих с тяхен емиграционен офицер има само 1 промяна - има добавена Strategic Initiative категория дето ми се вижда лек локум - само бърз поглед и хварлих -иди и прочети -предполагам че щом си бил в америката поне можеш да четеш без проблеми.

Ще си позволя 1 съвет- ако си наистина Truck Driver и имаш стаж в Америката -имаш шанс и да си намериш работа директно -трябва да потърсиш малко -преди като гледам имаше повече обяви ама сега са по малко.

ето ти едн аобява дето е актуална - тия дет търсят са на 100% наясно че ще трябва да вадят работна виза и т.н на работника- обявата е от саита на немската служба по труда..

Long Haul Truck Driver (m/f) for Canada (Berufskraftfahrer/in)
Long Haul Truck Drivers wanted

Is finding a home in a safe community, learning about surroundings, schools, churches or shopping important to you? If so, we can help make your transition to Beautiful Prince Edward Island Canada less stressful and more cost efficient.

We have a golden opportunity for dynamic individuals who enjoy long haul truck driving. We are a family owned and operated long haul refrigerated Transport Company that operates throughout North America. You would be responsible for the pickup and delivery of our customer’s products to and from and within Canada. We offer assigned equipment and an excellent benefits package. You must be bondable, have a minimum of 2 years of recent experience (2 years within the last 5 years) driving HGV/Class 1A Articulated vehicles and have a clean driving record.

Anzahl offener Stellen - 4 von ursprünglich 5 gemeldeten Stellen
Превеждам ти това с червеното-
Обявени са 5 места от тоя работодател и 1 е вече са заето - още 4 са всободни....
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от pinokio1972 »

Виж какво ,на мен ми е ясно всичко което съм прочел.Просто попитах дали някой се е сблъсквал с подобно нещо и да сподели опит.А относно моя приятел ,той сие тук в БГ и си има зелената карта ,просто си намери в БГ начин да изкарва повече пари.Но наистина процедурата му бе за около 6м.Само отите до там за около 2 седмици да си вземе картата.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от pinokio1972 »

Ще пуснеш ли сайта кадето е обявата?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от bp_de »

Аз зелена карта в Канада не знам какво е , но относно ПНП на Манитоба можеш да
потърсиш писанията на един съфорумник - ника му беше само цифри та му викахме Номера .Тоя е от Пловдив но маи се задоми в Канадата и вече не пише във форума.
Иначе като дестинация Манитоба е крива нива -голям студ е и е каубоиска работа - кои ще иска да иде в пущиняка......
Та като гледам няма Бг общност та да се навърже системата по генералния стрим например,а следващото да имаш роднини -пак е доволно сложно.
Другите стримове са вече още по криви.

Е тука е
Копираи линка

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJ ... ution=e3s1
и после правиш чеинч кънтри -канада и там е -
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от pinokio1972 »

Абе приятел ,кой ти говори да се мести в Монитоба .Бил съм и в Дакотите и в Монтана , та ги знам тези криви Щати.Предполагам Манитоба не е по ралична.Относно зелената карта за Канда -така се изразих, иначе е Permanent Resident cart.Хайде не се хващай за всяка дума.Нещо много заядничестки си настроен.Тук говорим как най лесно и бързо да си вземеш документи ,пък който иска по трудния начин ,вариянти всякакви.И питам за някакви мнения.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от Павел »

prostakio1972 е типичен пример на "храни куче да те лае" - bp_de губи време и енергия да му отговаря на нескопосаните въпроси, тираджията му се дърви.
Абе приятел, като говориш за Щатите и зелена карта, не ти ли мина през кратуната, че е логично човек да не си помисли, че имаш предвид канадска PRC?

Бас държа, че никой друг няма да си загуби времето с теб.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от Жени »

bp_de написа: Ще си позволя 1 съвет- ако си наистина Truck Driver и имаш стаж в Америката -имаш шанс и да си намериш работа директно ....
На територията на Канада можеш да си truck driver, ако си с американска книжка само ако си с американско местожителство. Ако си резидент в Канада, американската ти книжка не важи и трябва да се явиш на изпити за книжка за камион преди да можеш да работиш в Канада като такъв.

Казвам това, защото авторът на темата в момента живее в БГ и само това, че има американска книжка не може да му помогне да си намери работа като камионджия в Канада!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от bp_de »

Жени написа:
bp_de написа: Ще си позволя 1 съвет- ако си наистина Truck Driver и имаш стаж в Америката -имаш шанс и да си намериш работа директно ....
На територията на Канада можеш да си truck driver, ако си с американска книжка само ако си с американско местожителство. Ако си резидент в Канада, американската ти книжка не важи и трябва да се явиш на изпити за книжка за камион преди да можеш да работиш в Канада като такъв.

Казвам това, защото авторът на темата в момента живее в БГ и само това, че има американска книжка не може да му помогне да си намери работа като камионджия в Канада!
Тия неща дет ги разправяш са административни ... нямам идея кое как-аз тираджия няма да ставам. Но пък 100% факт е че има обявени места в тукашната служба по труда като също на 100% е сигурно че на работодателя му е ясно че работника ще е чужденец и в 99% няма да има кандски драивинг лиценз и т.н
Другото е че човек като спомене УСА -в Канада поне знаят че такава страна има :D ,щото иначе на мен ми се изприщи езика да обяснавам де е Италия,Швецария ....
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от pinokio1972 »

Жени написа:
bp_de написа: Ще си позволя 1 съвет- ако си наистина Truck Driver и имаш стаж в Америката -имаш шанс и да си намериш работа директно ....
На територията на Канада можеш да си truck driver, ако си с американска книжка само ако си с американско местожителство. Ако си резидент в Канада, американската ти книжка не важи и трябва да се явиш на изпити за книжка за камион преди да можеш да работиш в Канада като такъв.

Казвам това, защото авторът на темата в момента живее в БГ и само това, че има американска книжка не може да му помогне да си намери работа като камионджия в Канада!
Да такае ,но примерно в Манитоба представяш американската и за 5 мин ти издават канадската книжка.Лично я видях.Моя човек само отиде за 2-седмици и няма как да е държал там някакви изпити,още повече че Канадските компаний основно работят и взимат товари от САЩ и правилата са едни същи.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някои можели да сподели за Монитоба

Мнение от Жени »

За Онтарио - срещу САЩ книжка за камион получаваш Full G и трябва да държиш изпит за А-Z категория.
Публикувай отговор