Официален мейл по имиграционни въпроси

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Официален мейл по имиграционни въпроси

Мнение от Californian »

Аз се рових един ден, явно други неща са ми в главата
и не успях да намеря официален мейл на Канадска
служба по имиграционни или по скоро след имиграционни въпроси в официалния сайт.
Ще съм благодарен ако някой го има под ръка да го прати.

Всъщност това което искам да ги попитам е, прочетох в официалния сайт, че
когато гледаш Синиър Канадски гражданин - родител извън границите на Канада,
то това време се брои за да не загубиш статут на ПР, примерно гледаш 2-3 години и ти преиздават картата, обаче въпроса ми е дали се брои
за Канадския паспорт.......
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Официален мейл по имиграционни въпроси

Мнение от Мими »

Сигурен ли си, че отговаряш на условията за accompanying parent - Canadian Citizen извън Канада? Единственото, което открих е:
http://www.cic.gc.ca/english//resources ... 10-eng.pdf
6.1. Accompanying outside Canada
A28(2)(a)(ii) and A28(2)(a)(iv) provide that each day a permanent resident is outside Canada,
accompanying a Canadian citizen spouse, common-law partner or, in the case of a child, a parent
with whom they ordinarily reside, is deemed a day of physical presence in Canada.
обаче:
6.3. Child
For the purposes of A28(2)(a)(ii) and A28(2)(a)(iv), a child is defined as a child of a Canadian
citizen or permanent resident, including an adopted child, who is not and has never been a
spouse or common-law partner and is less than 22 years of age
.
Съветвам те да звъннеш на CIC Call Centre 1-888-242‑2100 и да ги попиташ, от USA не би трябвало да имаш проблем да се свържеш. Може би е добра идея и да се консултираш с адвокат за по-сигурно.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Официален мейл по имиграционни въпроси

Мнение от Californian »

Здрасти Мими,

Да отговарям на условията......като цяло, без да се задълбаваме в подробностите.
Но лошото е, че те ще се задълбаят най-вероятно имиграционните, та ще си взема/ще си говоря с адвокат и така.....мен целта ми е да взема Канадски паспорт или поне да ми издадът нова ПР Карта по някакъв легален начин който не изисква физически да бъда там.....защото все пак незнам какво ще ми щукне след време а искам да си държа възможноста за Канада отворена..........

А това с родител е възможност за мен, защото още се водя от семейството, неженен съм, въобще на 99 процента го спазвам, но единственото е, че съм няколко години над 22....
Публикувай отговор