Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tonakis »

kefche1, тука http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp са казали хората -
3.Supporting documents
The additional documents requested in Appendix A of the Visa Office specific forms, are required when you submit your application to the CIO.
Което всъщност е Sydney, Nova Scotia, Canada.
А колкото до тези въпросни документи, можеш да ги видиш тука - http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/E37106.pdf . Мисля, че това отговаря на въпроса ти.
valka_pone
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 7:32 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от valka_pone »

azzura написа:
valka_pone написа:Мерси за бързия отговор, тонакис.
Само да доуточня - в списъка с новите професии има една "1122 Professional Occupations in Business Services to Management"
В този списък, към който си ми пуснал линк най-отдолу на въпросната професия /1122 Professional Occupations in Business Services to Management/ има някакви "доуточняващи" длъжности и там вече е посочена 1111 Финансов и исчетоводни дейности, в които вече аз попадам.
Та въпроса ми е това означава ли, че мога да кандидатствам
Съжалявам ако въпросите ми са глупави, но предполагам в началото никой не е бил информиран
за съжаление 1111 вече не е в списъка с търсени професии по федералната процедура
Еее, ужасно съжалявам да го прочета.
Явно тогава ми остава да разуча квебекската процедура, въпреки че на теста ми излиза, че май не съм за тази процедура.
Предполагам, че шансовете ми се сведоха до минимум.
ПП През колко време се обновява списъкът на търсените професии?
ПП2 Някъде видях, че колега се е обърнал към мен в женски род - мъж съм
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от Koko »

valka_pone написа: Еее, ужасно съжалявам да го прочета.
Явно тогава ми остава да разуча квебекската процедура, въпреки че на теста ми излиза, че май не съм за тази процедура.
Предполагам, че шансовете ми се сведоха до минимум.
ПП През колко време се обновява списъкът на търсените професии?
ПП2 Някъде видях, че колега се е обърнал към мен в женски род - мъж съм
Един уточняващ въпрос от мене - това че дадена професия не е в листа на търсените означава ли обезателно че човек с такава професия няма никакъв шанс да събере точките и да мине федералната процедура?
Ако правилно разбирам с новите промени се въвежда лимит за така наречените търсени професии който е 20,000 човека на година, в такъв случай от къде ще се вземе разликата от 20,000 до 250,000? (Семейните и бежанците са твърде малък процент.)
Бях чел преди време в един от руските форуми (за съжаление нямам линка под ръка) че човек все пак може да кандидатства и с професия която не е в листа на търсените, но че в този случай процедурата отнема доста повече време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от Мими »

Koko, два са начините за кандидатстване.
Is my application eligible for processing?

For your application to be eligible for processing, you must include the results of your official language proficiency test, and either:

* have a valid offer of arranged employment, OR
* be a skilled worker who has had one year of continuous full-time or equivalent part-time paid work experience in at least one of the following eligible occupations within the last ten years:(изброени 29-те професии по списъка)
Т.е. ако не ползваш първата опция (arranged employment) и съответно по втората опция нямаш заявена поне една година опит в някоя от 29те професии, те режат още на първа инстанция, т.е. CIO Nova Scotia.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ctions.asp
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tonich »

valka_pone написа:През колко време се обновява списъкът на търсените професии?
По груби мои сметки прoцедурата я променят на около 2 години.
Вероятно за момента не им трябват много емигранти (сигурно поради последиците от световната рецесия) и затова искат да намалят техния брой. Лично не очаквам промени в следващите две години.
Последно промяна от tonich на Пет Юли 02, 2010 12:51 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от hadministratora »

Koko написа:Един уточняващ въпрос от мене - това че дадена професия не е в листа на търсените означава ли обезателно че човек с такава професия няма никакъв шанс да събере точките и да мине федералната процедура?...
Не точно... Списъка с професиите няма общо с точките. Това е един от така наречениете eligibility criteria - т.е. ако не можеш да го покриеш изобщо няма да ти разгледат кандидатурата. А ти иначе може по всички други критерии да си ОК, но просто те няма да се интересуват след като не си еligible.

А тия квоти ги четох няколко пъти, но не можах да ги схвана....
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от kill_u »

От цялото нещо само не ми е ясно едно нещо. Как ще смогнат да ги обработват кандидатурите в Сидни, Нова Скоша? Досега всички посолства по места ги обработваха (за България това беше Букурещкото), а сега всичко изведнаж се струпва на хората от Сидни....

Нещо не схващам.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tot2311 »

Е то се струпва всичко на тях но доколкото разбирам те ще обработят само 20 000 апликанта за следващата година,което доста малко спрямо предишните години.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от optics »

Добре де Вальо, ето тука конкретен въпрос.

Понеже се набива на очи че никакви рисърчъри не искат, освен био-

Имаме кандидат с Ph.D. по химия (но няма много връзка с био-) съответно 10-тина години опит по специалността... засега никакви идеи за предложение за работа... Тогава какво остава ??? Да духа супата ли ?

Мерси.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от optics »

kill_u написа:От цялото нещо само не ми е ясно едно нещо. Как ще смогнат да ги обработват кандидатурите в Сидни, Нова Скоша? Досега всички посолства по места ги обработваха (за България това беше Букурещкото), а сега всичко изведнаж се струпва на хората от Сидни....

Нещо не схващам.

Уотсън... Ми нали така ще се създадат малко повече работни места в тоя център в Нова Скоша - ще живне малко (предполагам) иначе заспалия район.
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от kill_u »

Шерлок, то там няма кой да работи. Освен децата да накарат ама и те са на изчезване. Откакто преди години са затворили металургичния комбинат там доста е намаляла популацията. Сега единственото което дава работа е Sidny Tar Pounds. И те само ги ровичкат насам натам да не ги затворят и тях
tot2311 написа:Е то се струпва всичко на тях но доколкото разбирам те ще обработят само 20 000 апликанта за следващата година,което доста малко спрямо предишните години.
Само да не стане first-come first-served. Демек първите 20 000 и после чак догодина.
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tonakis »

Аааа тихо, kill_u, без такива неща бе човек. При мене се очаква чак към края на агуст, като си взема резултатите от IELTS, да мога да подам, така че такива тип FIFO опашки не са за предпочитане :)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tot2311 »

Еми на мене не ми е много ясно по какви критерий ще отсеят само 20 000 от подадени някъде към 300 000.Май и никъде не са казали как точно ще подберат тия 20 000.Аз се надявам да предпочитат повече хора от белите страни отколкот от Индия Пакистан и тем подобни.Не че и ние сме едни бели ама айде.
А да питам аз откакто подадох документитеи те ги получиха на 02.06.2010 ни вест ни кост от тях,нямам нито мейл за подадени документи нищо.Това нормално ли е по принцип?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от kill_u »

tot2311 написа:Еми на мене не ми е много ясно по какви критерий ще отсеят само 20 000 от подадени някъде към 300 000.Май и никъде не са казали как точно ще подберат тия 20 000.Аз се надявам да предпочитат повече хора от белите страни отколкот от Индия Пакистан и тем подобни.Не че и ние сме едни бели ама айде.
А да питам аз откакто подадох документитеи те ги получиха на 02.06.2010 ни вест ни кост от тях,нямам нито мейл за подадени документи нищо.Това нормално ли е по принцип?
Не се надявай за белите, практиката показва че кануците предпочитат индийци, бангладешци и всякаква такава ...... с матов оттенък на кожата.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от optics »

kill_u написа:Шерлок, то там няма кой да работи. Освен децата да накарат ама и те са на изчезване. Откакто преди години са затворили металургичния комбинат там доста е намаляла популацията. Сега единственото което дава работа е Sidny Tar Pounds. И те само ги ровичкат насам натам да не ги затворят и тях
Ем, тамън. В крайна сметка може и популацията да се увеличи :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор