Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от 7George »

kill_u написа:От цялото нещо само не ми е ясно едно нещо. Как ще смогнат да ги обработват кандидатурите в Сидни, Нова Скоша? Досега всички посолства по места ги обработваха (за България това беше Букурещкото), а сега всичко изведнаж се струпва на хората от Сидни....

Нещо не схващам.
Ми като знаеш колко са пъргави Кан. чиновници - сещай се - ще става и доста по-бавно. Вярваш ли да са назначили още хора в тая криза, по-скоро обратното. Аз бих потърсил друга програма или процедура направо. :!: Тва е, меко казано. :handshake:
Embrace your climate change!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от bp_de »

В момента съм в Канада - вчера четох в местния весник че едно от предложенията за икономии на бюджета е да не взимат толкова много имигранти - и без това нямло толкова работа а тия дет идват без работа щели да натоварят системата само. Ако изкопая весника ще го копна да четете.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от azzura »

в кой град си, по-точно?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tonich »

bp_de написа:В момента съм в Канада - вчера четох в местния весник че едно от предложенията за икономии на бюджета е да не взимат толкова много имигранти - и без това нямло толкова работа а тия дет идват без работа щели да натоварят системата само. Ако изкопая весника ще го копна да четете.
Не знам дали се опитваш да "блеснеш" със знания, но не откриваш топлата вода.
Поне федералната процедура ВЕЧЕ я промениха към намаляване на емигрантите. Прдполагам (не съм се интересувал), с другите процедури положението е подобно...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от azzura »

Ами не, не е, преди да предположиш се поинтересувай
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от bp_de »

azzura написа:в кой град си, по-точно?
На западния бряг съм .

tonich - въобще не ме вълнува блясването и т.н ....споделих какво съм прочел във весника .
На някои може и да не им харесват фактите ама тва не те не се променят.
tcigularova
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 2:28 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tcigularova »

Здравейте на всички, нуждая се от малко помощ и аз за тези професии.

Искаме да кандидатстваме, аз съм на 30 г., а съприга ми е на 33. Имаме дете на 3 г.

Предполагам, че аз ще съм водещия кандидат, но не съм сигурна дали изобщо ще ще класирам.

Завършила съм през 2002 г. - бакалавър Начална училищна педагогика с изучаване на чужд език
2002-2004 - Магистратура Европеистика

Работя от 5 г. години като експерт в структура към едно министерство, като част от задъженията ми в длъжностната характеристика се отнасят и за човешки ресурси.

С тези мои специалности май съм за никъде, но все пак да попитам и вас :)

Съпругът ми е със средно образование - завършил е през 1994 г. - монтьор на двигатели с вътрешно горене. Стаж по тази професия няма.

Та това е накратко. Оттук накъде и дали изобщо имаме шанс?

Благодаря ви предварително.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от hadministratora »

При федералната процедура няма значение какво сте завършили, а само какво сте работили. Образованието се гледа само като максимална достигната образователна степен.
tcigularova
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 2:28 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tcigularova »

Незнам дали това е добре :)
Длъжността ми не е много и аз незнам....
Работя като експерт в речния транспорт, доста общо..., не съм тесен специалист, характериската на длъжността ми включва: деловодство, човешки ресурси, технически секретар, счетоводител... уфффф
Незнам дали става? А дали може да се перафразира или да се добави нещо ако трябва?
Как мислите?
tcigularova
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 2:28 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tcigularova »

Само да добавя, че правих теста и събирам 77 точки, като за професия съм сложила 0 т.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от kill_u »

Ти сигурна ли си за тези 77 точки?
tcigularova
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 2:28 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tcigularova »

Да, така мисля, като ми остане малко време пак ще се тествам.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от Мими »

Най-важното е да определите по коя професия се класирате. Дори и да събирате точки, ако ви няма в списъка нямате шанс. Може ли да напишете тук дословно как се води позицията Ви и всички длъжности, които изпълнявате?
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
tcigularova
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 2:28 am

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от tcigularova »

Това е от длъжностната ми характеристика, да се ориентирате, дано да става :) Благодаря ви предварително за помощта.




Длъжност – Експерт
Код по НКПД – 24716056



IV. ДЛЪЖНОСТНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ
1. Води входящ и изходящ регистри, в които регистрира документи по реда на постъпването/извеждането им в/от поделението, отбелязва датата и името на служителя, на когото е предадена кореспонденцията;
2. Образува преписки по постъпилите документи;
3. Съхранява преписките до предаването им в архива;
4. Предава документи за обработка и изпълнение на служителите и работниците съобразно резолюциите на директора;
5. Следи движението на документите и при поискване дава информация за тяхното местонахождение;
6. Предава и получава информация по комуникационните устройства, организира телефонни разговори на ръководителя и изпраща телекси, факсове и писма по електронната поща, обработва и систематизира получената информация и я докладва на директора;
7. Пази в тайна сведенията, които са му станали известни при изпълнение на възложената му работа;
8. Изготвя годишен график за отпуските и следи изпълнението му;
9. Изготвя и връчва фактури по предоставената първична документация от специалистите, отговарящи за тарифиране на пристанищните такси, съгласно Тарифа за пристанищни такси, събирани от ..........................;
10. Следи за законосъобразното начисляване, фактуриране и събиране на пристанищните такси;
11. Отговаря за съхраняването на счетоводната информация по предвидения в закона ред;
12. Изготвя отчети и справки за събираемостта на вземанията на клиентите в поделението;
13. Изготвя месечни заявки за необходимите финансови средства за поделението;
14. Изготвя месечни отчети за извършените разходи в поделението;
15. Участвува в инвентаризационни комисии;
16. Изпраща ежедневно по електронен път създадените първични счетоводни документи в отдел ”Финансово-икономически, пристанищни такси, координация на програми и проекти, фирмено управление и контрол на дружества” на ...............................;
17. Изготвя ежемесечно присъствена форма 76;
18. Изпълнява и други задачи, възложени от директора на ..........................
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Промените от 26.06.2010 - обсъждане

Мнение от Californian »

Доста са променили списъка преди 4-5 години май имаше повече длъжности с висше, сега като гледам Дърводелци и Водопроводчици им трябват на Канадците.
И не видях нищо свързано със Софтуер. Лоша работа.
Публикувай отговор