Пускане на документи към Нова скотия

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

Понеже ще пускам документите тая седмица исках последно да поразпитам миналите преди мене:
1.Искам да попитам има ли някой опит с плащане през кредитна карта, защото си мисля че ще ми е по-лесно така отколкото с чек.
2.Доколкото разбрах оповестяването за това дали си одобрен или не става на моя пощенски адрес, а не по имейл или телефон, така ли е наистина?
3.Документите трябва да ги поставя в плик 9"х12" и "чек листа" да ми бъде челен лист.
4.Мисля да ги пратя с куриер,като гледам Сити експрес.
Ако има нещо повече което трябва да знам ще съм благодарен ако ми го кажете.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от smt »

tot2311 написа:Понеже ще пускам документите тая седмица исках последно да поразпитам миналите преди мене:
1.Искам да попитам има ли някой опит с плащане през кредитна карта, защото си мисля че ще ми е по-лесно така отколкото с чек.
2.Доколкото разбрах оповестяването за това дали си одобрен или не става на моя пощенски адрес, а не по имейл или телефон, така ли е наистина?
3.Документите трябва да ги поставя в плик 9"х12" и "чек листа" да ми бъде челен лист.
4.Мисля да ги пратя с куриер,като гледам Сити експрес.
Ако има нещо повече което трябва да знам ще съм благодарен ако ми го кажете.
На първите два въпроса може да отговорят миналите цялата процедура, като изключим плащането с кредитна карта понеже това е съвсем нов метод на плащането на таксата. Чела съм тук, че се свързвали по пощата, ако си одобрен.
Относно размера на плика е точно така и чек листа! А, като изпратиш документите си с куриерска служба трябва да пишеш, като адрес онзи втория от гайда (by courier), предполагам това е ясно. Копието от паспорта си да не забравиш да сложиш, изкарания тест по английски (копие) и етикетчетата с адреса. Май това беше всичко.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

ахам ясно.Значи май основното е с кредитната карта, ама май нея ще ползвам че е доста по-лесно
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от smt »

tot2311 написа:ахам ясно.Значи май основното е с кредитната карта, ама май нея ще ползвам че е доста по-лесно
щом имаш кредитна карта, това е варианта за теб!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от smt »

А, още нещо около кредитната карта. Лимита на кредитната не трябва да е по-малък от общата такса, не знам дали знаеш това.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

Да тва мисля че е ясно.
Да питам някой запознат: във формуляр IMM 008 schedule 1 точка 6 your status in Bulgaria какво точно трябва да напиша?Аз мисля "citizen" ама не съм много сигурен.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от kill_u »

tot2311 написа:Да тва мисля че е ясно.
Да питам някой запознат: във формуляр IMM 008 schedule 1 точка 6 your status in Bulgaria какво точно трябва да напиша?Аз мисля "citizen" ама не съм много сигурен.
Да citizen. Пишат го защото може да подаваш от друга държава, не само своята родна и да си там например перманент резидент или пък турист.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

да те питам според теб с куриер или по поща да ги пусна?Ти с какво си ги пуснал.
И също там където трябва да опиша какво съм правил след 18 тата ми годишнина да описвам ли че съм бил по щатите на студенски бригади докато съм учел в университета?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от kill_u »

Аз ги пуснах по пощата нормалната първия път и ги върнаха защото не бях платил правилно таксата. Тоест отидоха до Сидни Нова Скоша и се върнаха. Втория път едни роднини в Канада ми ги пратиха. Тоест аз ги пратих до Торонто, а те ги пратиха от там до Сидни.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от Мими »

Най-сигурно през тях съм пращала http://www.bgpost.bg/Bulgarian/Services/Courier.aspx
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от hadministratora »

tot2311 написа:да те питам според теб с куриер или по поща да ги пусна?Ти с какво си ги пуснал.
И също там където трябва да опиша какво съм правил след 18 тата ми годишнина да описвам ли че съм бил по щатите на студенски бригади докато съм учел в университета?
Не, пиши, че си учил от еди коя си година до еди коя си. Ако, обаче, някоя от тези бригади е продължила шест или повече последователни месеца, то ще трябва да го напишеш и да представиш щатския еквивалент на свидетелство за съдимост.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

Добре а там където се попълват адресите след 18 годишна възраст,аз като съм живял от 11 годишна до 19 год възраст как ще ми е стартовата дата.from 1994 или from 2001 дефакто 2001 съм направил 18?
И друг въпрос там където е графата from/to-ако все още работя или живея на същото място може ли да се пише стартова дата и "present" или стартова дата и дата на попълване на документа
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

да питам също доколко правилно съм разбрал:
schedule 1 и additional family information се попълва по едно копие от мен и по едно копие от придружаващия човек?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от kill_u »

Може би на повечето въпроси отговорите ще намериш тук:

ЦЪК с МИШОКА
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Пускане на документи към Нова скотия

Мнение от tot2311 »

А гледам си аз там, ама всичко което съм попитал не съм го открил за туй и питам.
В ръководството от официалния сайт пише че schedule 1 и additional family information един път се попълват от основния кандидат и втори път от придружаващите, а в същото време от този сайт с примерните документи е написано че само от основния се попълват.Аз за тва питам тези дет сте минали да кажете как е точно.
Публикувай отговор