Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
hrisi07
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 12, 2010 10:16 am

Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от hrisi07 »

Здравейте,

Тъй като аз имам по-ниска образователна степен от мъжа ми искаме да кандидатстваме с неговия профил, но проблема е, че не сме сигурни дали отговаря на изискванията за трудов стаж по една от всичките 38 професии. Работил е 3 години като Инженер в Технически отдел, след което Мениджър снабдяване.
Моля за помощ, като ми пишете дали според вас покрива изискването за професиите и по кой код от всичките 38 професии може да кандидатстваме?
Последно промяна от hrisi07 на Чет Авг 12, 2010 10:33 am, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от hadministratora »

hrisi07 написа:...Инженер технически процеси в Технически отдел (поддръжка на машините и съоръженията в компанията)...
...Мениджър операции и снабдяване...
Така като гледам прилича на 7217: Contractors and Supervisors, Heavy Construction Equipment Crews или 7312: Heavy-Duty Equipment Mechanics. Дали покрива изискванията зависи от това до колко служебните му задължения съвпадат с описаното в раздел Main Duties на някоя от 38-те професии.
kambione
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 10:12 am

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kambione »

Здравейте,

задължително ли е NOC кода, който попълваме в документацията по кандидатстването, задължително да е от тези 38 или може да е друг стига да е от категория 0, А и B. Примерно аз като ИТ специалист трябва ли задължително да пиша 0213 или може 2171, което не е от тези 38, но е пак от категория B и по-точно описва сегашните ми задължения във фирмата?
Благодаря ви предварително! :wasntme:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kill_u »

kambione написа:Здравейте,

задължително ли е NOC кода, който попълваме в документацията по кандидатстването, задължително да е от тези 38 или може да е друг стига да е от категория 0, А и B. Примерно аз като ИТ специалист трябва ли задължително да пиша 0213 или може 2171, което не е от тези 38, но е пак от категория B и по-точно описва сегашните ми задължения във фирмата?
Благодаря ви предварително! :wasntme:
Задължително е да попада в някоя от тези 38 ако искаш да вземеш виза за Канада. И също така е задължително да докажеш че си изпълнявал тези функции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Задължително е да попада в някоя от тези 38 ако искаш да вземеш виза за Канада. И също така е задължително да докажеш че си изпълнявал тези функции.
По-точно е да се каже, че е задължително, за да имаш право да започнеш тази процедура. След това за трудовия стаж и точките се зачитат и професии, които не са от списъка.
kambione
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 10:12 am

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kambione »

Благодаря на всички!
Бяхте доста полезни! :bow:
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от vasko44 »

hadministratora написа:По-точно е да се каже, че е задължително, за да имаш право да започнеш тази процедура. След това за трудовия стаж и точките се зачитат и професии, които не са от списъка.
Под професии имаш в предвид длъжности? Понеже професии се водят 38-те, просто да не се разбира друго яче.
Още искам, както за себе си така и за всички съфорумици да уточним нещата с групите относно професиите. Skill Type 0 (Мениджърски длъжности), Skill Level A or B се има в предвид само онези от 38-те професии. Правилно ли разбирам? Благодаря предварително!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kill_u »

vasko44 написа:
hadministratora написа:По-точно е да се каже, че е задължително, за да имаш право да започнеш тази процедура. След това за трудовия стаж и точките се зачитат и професии, които не са от списъка.
Под професии имаш в предвид длъжности? Понеже професии се водят 38-те, просто да не се разбира друго яче.
Още искам, както за себе си така и за всички съфорумици да уточним нещата с групите относно професиите. Skill Type 0 (Мениджърски длъжности), Skill Level A or B се има в предвид само онези от 38-те професии. Правилно ли разбирам? Благодаря предварително!
Мисля че има някакво объркване с тези Skill type 0, A and B. Не знам защо ги гледате тези неща. Хората твърдо са казали попадате ли в една от професиите изброени в списъка проложен тук и по точно изпълнявали ли сте за повече от една година задълженията по някоя от тези професии то сте приемлив.

Относно скиловете
Изображение

те са писали, че всичките професии от тези 38 попадат в тези скилл класове.
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от vasko44 »

Предполагам объркването идва от множеството под-кодове в НОС. А и четох обясненията на Вальо, които поне за мен звучат малко объркващи.

За та ви признаят трудовия стаж, трябва той да е бил от Skill Type 0 (Мениджърски длъжности) - http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... aspx?val=0 NOC кода на тези длъжности винаги започва с "0" (нула)
или
Skill Level A or B. За да разбетете какъв Skill Level ви е/била длъжността трябва да видите втората цифра от NOC кода на съотведтана длъжност. За да бъде в някое от тези Skill Levels, втората цифра трябв ада е "1", "2" или "3". На тази страница можете да разгледате всички длъжности и професии - http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... Index.aspx
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kill_u »

Не знам за Valio, но аз никога не съм гледал тези скилове. Пък и в забележката, която съм ти посочил поне от моя английски разбирам, че всички от тия 38 професии попадат в тези скилове. Наистина нямам идея защо ги посочват но пак ти казвам не съм ги гледал тези неща. Гледах само дали ми отговарят длъжностите, които съм изпълнявал на това което го има в 38-те.
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от lancome »

е аз в оная другата тема точно това исках да кажа! че не са баш само тези 38...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kill_u »

lancome написа:е аз в оная другата тема точно това исках да кажа! че не са баш само тези 38...
Ми точно само те са си, други няма.
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от lancome »

добре, да речем влизам на позиция готвач - главен трябва да съм бил, или може и като мияч да мина!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от kill_u »

lancome написа:добре, да речем влизам на позиция готвач - главен трябва да съм бил, или може и като мияч да мина!
Няма значение какъв си бил, въпроса е да накараш ХР да ти напише в референците че си изпълнявал тези длъжности:
Main duties
Cooks perform some or all of the following duties:

* Prepare and cook complete meals or individual dishes and foods
* Prepare and cook special meals for patients as instructed by dietitian or chef
* Schedule and supervise kitchen helpers
* Oversee kitchen operations
* Maintain inventory and records of food, supplies and equipment
* May set up and oversee buffets
* May clean kitchen and work area
* May plan menus, determine size of food portions, estimate food requirements and costs, and monitor and order supplies.
* May hire and train kitchen staff
* Cooks may specialize in preparing and cooking ethnic cuisine or special dishes.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Изискване за трудов стаж по една от 38-те професии

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Мисля че има някакво объркване с тези Skill type 0, A and B. Не знам защо ги гледате тези неща. Хората твърдо са казали попадате ли в една от професиите...
kill_u, гледат ги защото са важни.
За пореден път ви казвам истината, а вие ако искате ми обръщайте внимание:
Трудовият стаж се взема под внимание два пъти, като и двата пъти се разглежда по различен начин и при това двата начина нямат нищо общо!!!

1. Гледа се дали имаш стаж поне 1 година на пълно раб. време (или еквивалентно време) по една от професиите в списъка с 38 професии. За да се съгласят, че имаш такъв стаж трябва да докажеш (с ДХ, тр. договор или както там намерите за добре), че сте изпълнявали задължения, които съответстват на един от 38-те NOC кода. Това че професиите били еди-кой-си skill level или type е посочено просто информативно. В този момент трудовият стаж се разглежда САМО за да се прецени допустимостта ви (eligibility) - дали изобщо ще ви допуснат да започнете процедура за имиграция по програмата Federal Skilled Worker.

2. След като вече документите ви са приети за разглеждане започват да ви оценяват по шест критерия, като за всеки един критерий се присъждат точки. Тук вече трудовият ви стаж се разглежда като брой години - колкото повече години, толкова повече точки. За да ви бъде зачетен, обаче, трудовият стаж трябва да отговаря на определени изисквания. Едно от тези изисквания е да сте работили професия, която е Skill Type 0 или Skill Level A или B. Иначе казано ниско квалифицираният труд няма да се зачете за трудов стаж. Тук вече няма значение дали професията ви попада в списъка с 38 или не.

Надявам се че е достатъчно изчерпателно и ясно.
Публикувай отговор