Федерална процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

Здравейте,
Мисля,че за сега,тоест към 10.04.2010,/защото аз смятам да пращам документите в началото на на м.Май /,няма изискване да се праща IELTS резултати от теста.Преди два дни бях в официалния сайт на имигрейшаните,но там към момента няма такова изискване,дори и в формулярите,които са качени няма пак изискване за езика,за сега обаче.Мисла,че в момента езиковите резултати се изискват след първоначално одбрение от Нова Скотия.
Нека ако накой има някаква по различна информация Мола ,да я сподели.
Поздрави
Atanas_k76
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 3:45 pm

Re: Федерална процедура

Мнение от Atanas_k76 »

Здравейте, :)

Това намерих в инструкциите на сайта, но не е нищо ново и е потвърждаващо на старата информация, ако правилно тълкувам:
"You should not submit your test results or written submission to the Centralized Intake Office (CIO) in Sydney, Nova Scotia Canada. If the application is recommended for further processing, the test results or written submission should be submitted to the responsible Visa Office.

However, it is recommended that all applicants using this category complete their language test(s) or their written submission before submitting their application to the CIO in Sydney so that they know in advance how many language points they will attain on the selection grid....."

Ето и линка (Factor 2Ability in English and/or French (maximum of 24 points):
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/EG72.asp

Но е важно наистина и ако има друго мнение по въпроса - нека да се сподели!
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

Здравейте,
Благодаря на Atanas_76 за информацията , но от този текст се разбира,че не е 100 процента задължително условие да се изпращат резултати от IELTS теста,но ако си готов/и ги имаш/ може да ги пратиш с първоначалните апликационни документи.Тоест ако сега ги пратиш ,на по късен етап няма да ти ги искат.А тези за които им липсват ще йм ги искат по късно,след евентуалното им одобрение.Поне така тълкувам информацията, която е написана.Защото няма например,както е:Пращаш апликационна форма за платена сума.Няма съмнение пращаш или не пращаш,текста е НЕ ДВУСМИСЛЕН.
Пак благодаря и ако някои друг има някаква по нова информация,Моля да я сподели.
Поздрави
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Федерална процедура

Мнение от kill_u »

Да де при евентулно стечение на обстоятелствата и изкарал теста но имаш само един сертификат, тъпо е да го пратиш в Сидни Нова Скоша, при условие че после ще ти го искат от Букурещ. Така че според мен е по добре нищо не се праща на първия етап. Освен копието на паспорта де.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: Федерална процедура

Мнение от ssy81 »

Здравейте.
Май малко съм ви подвела в отговора си, за което се извинявам.

Прочетох повече детайли и излиза , че според новата Инструкция след 10 Април 2010 служителите на Имиграция Канада няма да дават шанс на кандидати, чийто майчин език не е английски/френски да го докажат чрез писмено обяснение. Единствено IELTS ще бъде приеман като доказателство за ниво по английски език, а кандидати с писмени обяснения ще бъдат автоматично отхвърляни. (без право да предоставят резултати от IELTS на по-късен етап)

Инструкцията съветва новите кандидати да държат IELTS тест преди да подадат начални декларации до Нова Скоуша, за да знаят по-точно реалното ниво на познание на езика. Но изпращане на IELTS резултати до Нова Скоуша не се изисква.

Извинете отново. :$
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федерална процедура

Мнение от Lira »

ssy81 написа:Здравейте.
Май малко съм ви подвела в отговора си, за което се извинявам.

.... :$
Случва се, не се притеснявай. :P

За мен поне твоя пост беше полезен, защото ме открехна да чета медийните съобщения в официалния CIC сайт, където, да си призная, до сега изобщо не бях влизала. А е полезно.
Така, че по-скоро благодаря ти за "грешката" ;) :y:

И ние ще гледаме до края на април да пуснем документите до Сидни, така че до тогава сигурно ще имаме още въпроси за изчистване тук със съмишлениците.

Благодаря на всички, които помагат !!! :handshake:

И успех на тези, които започваМЕ с процедурата! :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

Здравейте,
От текста,който сте качили ,според Вас излиза,че ако пускаш първоначални документи след 10.04.2010 задължително трябва да изпратиш и IELTS резулта от теста ,защото Англииския език не ми е майчин.Тава означава ли,че докато не положа изпита и не взема документа с резултатите не трябва да пускам документите до Канада Нова Скотия?
Нека всички които имат коментар и най нова информация по темата да помогнат.
:handshake: Благодаря на всички които помагат.
И Успех на всички.
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

Здравейте,
Пак съм аз ,чета го тоя текст няколко пъти,но в него има май уловка.Пример:Ти ще си записъл IELTS,за да го имаш и защото трябва,но щом те не ти го искат за първоначалните документи ,как ще разберат дали си го изкаръл или не,дали си го записал или не?Според мен трябва да има повече коментари за това нещо и по повече хора,за да се стигне до ,каква е точно истината.
Нека всички които имат информация за пуска на документи след тази "сакрална" дата 10.04.2010 да споделат информация.
Благодаря
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Федерална процедура

Мнение от smt »

Можете ли да пейстнете тази статия за да я прочета и аз? :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Федерална процедура

Мнение от Мими »

"You should not submit your test results or written submission to the Centralized Intake Office (CIO) in Sydney, Nova Scotia Canada. If the application is recommended for further processing, the test results or written submission should be submitted to the responsible Visa Office.

However, it is recommended that all applicants using this category complete their language test(s) or their written submission before submitting their application to the CIO in Sydney so that they know in advance how many language points they will attain on the selection grid....."
Сиреч - недейте изпраща до Нова Скотиа никакви ИЕЛТС документи или други, освен тези които се изискват - т.е.:
* Application for Permanent Residence in Canada (IMM 0008-Generic)
* Schedule 1: Background / Declaration (IMM 0008 – Schedule 1)
* Schedule 3: Economic Classes – Federal Skilled Worker (IMM 0008 – Schedule 3)
* Additional Family Information (IMM 5406)
* Use of a Representative (IMM 5476), if applicable.

+ съответния документ за платени суми.

Написали са, че е добре да се явите предварително на ИЕЛТС, за да знаете ВИЕ самите колко точки ще вземете за английския. Да не се окаже, че не ви достигат и после като предоставите вече документите на посолството с Букурещ да ви отхвърлят кандидатурата, защото сте заявили по-високо ниво, а не сте го защитили.

Сори, че стана дълго :$
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федерална процедура

Мнение от Lira »

smt написа:Можете ли да пейстнете тази статия за да я прочета и аз? :)
Здравейте,

smt, ето линк:

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -03-10.asp

Въпросът е дали казаното от министър Кени ще измени именно тези инструкции, които Мими много точно цитира.
Аз мисля, че ако от 10 април влиза някаква промяна в първоначално изискваните документи, това вече трябваше да е написано с големи букви в инструкциите.
Но може и да греша.
Ако има някой, който е видял кога и как са били въведени последните промени през 2008, нека сподели. Колко време преди дата на влизането им в сила са били поместени в инструкциите...ако можем да направим някаква аналогия?
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Федерална процедура

Мнение от kill_u »

Мими написа: Сиреч - недейте изпраща до Нова Скотиа никакви ИЕЛТС документи или други, освен тези които се изискват - т.е.:
* Application for Permanent Residence in Canada (IMM 0008-Generic)
* Schedule 1: Background / Declaration (IMM 0008 – Schedule 1)
* Schedule 3: Economic Classes – Federal Skilled Worker (IMM 0008 – Schedule 3)
* Additional Family Information (IMM 5406)
* Use of a Representative (IMM 5476), if applicable.

+ съответния документ за платени суми.

Написали са, че е добре да се явите предварително на ИЕЛТС, за да знаете ВИЕ самите колко точки ще вземете за английския. Да не се окаже, че не ви достигат и после като предоставите вече документите на посолството с Букурещ да ви отхвърлят кандидатурата, защото сте заявили по-високо ниво, а не сте го защитили.

Сори, че стана дълго :$
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

Здравейте,
Благодара за информацията на всички който я споделят.И аз така предполагах,че на следващия етап се изисква IELTS резултатите поне за сега,но понеже не бях сигурен реших да коментирам с Вас.
Благодаря, успех на всички.При нови въпроси пак ще питам.
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Федерална процедура

Мнение от spoko »

По въпроса споделен от Lyra ,и аз също мисля,че ако от 10.04.2010 имаше някакви промени до сега щяха да ги качат в офиц. имиграционен сайт.Или накой щеше да знае със сигурност,че вече е обявено и качено, и да предупреди.Защото не е редно все пак от днес за утре да се правят промени,може би се обевяват и се цитира датата от която влизат,като се дава примерно някакъв срок от който вечи влизан в сила.
Ако някой има накаква друга информация нека я сподели.
Благодаря ,успех на всички.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Федерална процедура

Мнение от smt »

Lira, благодаря ти за линка! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор