относно документите за доказване на трудовия стаж

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
svetla1313
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 4:07 am

относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от svetla1313 »

Здравейте,
Бих искала да попитам миналите вече през федералната процедура с какви документи доказахте трудовия си стаж (договори, трудови книжки, удостоверение от НОИ). И още нещо: имате ли представа как проверяват информацията (телефонни обаждания до работното място или някакви други процедури). Благодаря Ви предварително!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от tonich »

Мислиш да ги баламосваш ли?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kill_u »

За доказването на трудовия стаж аз приложих
- Референтно писмо от работодателя - подписано и подпечатано, вътре бяха написани всичките ми задължения които съм изпълнявал през годините си на работа в тази фирма
- Всичките си трудови договори.
- Извадка от всичките ми заплати за миналите периоди също подписана и подпечатана от работодателя.

Всички тези документи бяха преведени от преводач и заверени нотариално от нотариус.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от smt »

А, длъжностна характиристика пращал ли си им? В темите по този повод бях чела, че и това се прилагало. Или препоръката от работодателя и описанието на задълженията в нея са били достатъчни?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kill_u »

Не. Не съм пращал защото на длъжностните характеристики, които имахме в предишната фирма си имаше гриф "Да не се разпространява извън рамките на предпприятието".
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от tonakis »

Здравейте отново, реших да използвам вече отворената тема за трудов стаж, защото въпросът ми е донякъде свързан с това, дано не съм объркал. Та, прочетох някъде из форума, ако не се лъжа поста беше на Linko, относно факта че изобщо не се препоръчва да пиша в документите, че съм работил докато съм бил в университета и че това няма да ми го признаят като стаж.
Ако ти се върти нещо такова в главата да изкараш, че докато си учил през тези 4-5 г. си и работил през същото време т.е. да имаш и няколко години трудов стаж заедно с образованието, забрави. Особено ако си учил редовно а не задочно.
Реших да си задам въпроса, защото това мнение е от 2008 година и някой може да има нова информация. А да си призная честно, надявам се че не е прав, защото ако го разглеждат по този начин канадските власти, то тогава аз изобщо нямам никакъв стаж според тях. Благодаря предварително.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от tonakis »

Много благодаря за отговора kefche, напълно отговаря на въпроса ми. Сега обаче имам нещо друго, въпрос на който намерих абсолютно точния отговор след известно ровене във форума
значи ако питането ти е конкретно за процедурата аз постъпих по следният начин: извадих си актуално състояние в което е написано, че съм съдружник и управител в ООД и оригинала го преведох. Никакви НОИ, НАП и прочие институции не съм намесвала и ми признаха стажа. Успех
Цитата е от темата
Признаване на стажа
и по точно на perah :
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 3:27 pm
, единствено ме притеснява факта, че това е от 2008 година. Някой дали случайно има информация дали положението все още е същото или се е променило по някакъв начин? И съответно ако се е променило, къде може да се намери информация за ново изискване? Много благодаря.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от hadministratora »

Аз изпратих копия на трудовата си книжка и длъжностните характеристики.
tonakis написа:...изобщо не се препоръчва да пиша в документите, че съм работил докато съм бил в университета и че това няма да ми го признаят като стаж...
Няма такова нещо. Ако стажа ти е доказуем (т.е. не си работил на черно) и отговаря на условията да е в последните 10 г. и да е от определени категории ще го признаят. Всъщност като се замисля около половин година от собствения ми стаж е точно така.

Този цитат:
Ако ти се върти нещо такова в главата да изкараш, че докато си учил през тези 4-5 г. си и работил...
също ме навежда на мисълта, че някой се е опитвал да докаже стаж на черно.
gospodinov
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 2:26 am

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от gospodinov »

Здравейте, и аз да попитам нещо.! Относно, доказването на трудов стаж. Проблемът е, че съм работил в една фирма две години а се оказа че осигуретелния ми стаж е около 4-5 месеца, това ще рече само толкова осигуровки са ми внесли! Значи как мога да посоча трудовия стаж, ако е по данни от Нои ще се окаже че е твърде малко, Как може да се постъпи в тази ситуация. Все пак хората се интересуват от трудов стаж, а не от осигурителен, как да го докажа? Благодаря предварително!

Още нещо стажът от студентски бригади в САЩ брои ли се? Трябва ли да го опиша?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kill_u »

gospodinov написа:Здравейте, и аз да попитам нещо.! Относно, доказването на трудов стаж. Проблемът е, че съм работил в една фирма две години а се оказа че осигуретелния ми стаж е около 4-5 месеца, това ще рече само толкова осигуровки са ми внесли! Значи как мога да посоча трудовия стаж, ако е по данни от Нои ще се окаже че е твърде малко, Как може да се постъпи в тази ситуация. Все пак хората се интересуват от трудов стаж, а не от осигурителен, как да го докажа? Благодаря предварително!

Още нещо стажът от студентски бригади в САЩ брои ли се? Трябва ли да го опиша?
Именно, затова и са казали оригинални писма от работодателя и копия на трудовите договори. Никъде не са казали писмо от вашата пенсионна служба или пък писмо от вашата здравна каса.

Изображение

Стажа ти от САЩ попада ли в 38-те професии. Ако попада според мен е задължително да го включиш.
gospodinov
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 2:26 am

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от gospodinov »

Благодаря много, относно стажа в САЩ, като категория работа попада, но все пак е неквалифициран труд, като професия Не попада, но все пак може да го включа
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kill_u »

gospodinov написа:Благодаря много, относно стажа в САЩ, като категория работа попада, но все пак е неквалифициран труд, като професия Не попада, но все пак може да го включа
Къде попада? Имам предвид сигурен ли си, че е неквалифициран труд? В моя случай стажа ми като оператор в пречиствателна станция попадаше в категориите. Тук в Канада това се води квалифициран труд но в България по това време, когато го работих това изискванията бяха да имаш средно образование. Не беше задължително химическо.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от kefche1 »

1
Последно промяна от kefche1 на Вто Юни 29, 2010 10:03 am, променено общо 2 пъти.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: относно документите за доказване на трудовия стаж

Мнение от Linko »

И какво общо има дали си със средно или висше за да работиш по някоя от тези професии? Нима техникумите не дават право на квалифицирана работа и веднага Ви давам пример с 0711 Cnstruction Managers, която може да се изпълнява от завършили строителен техникум.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Просто немам думи за коментар, толкова е налудничаво написаното.
Employment requirements:
- A university degree in civil engineering or a college diploma in construction technology is usually required.
- A master's degree in project management may be required.
- Several years of experience in the construction industry, including experience as a construction supervisor or field superintendent, are usually required.
- Extensive experience in the construction industry may substitute for post-secondary education requirements.
- Professional engineering status or construction trade certification may be required by some employers.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор