Относно стартиране на процедурата и IELTS

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
barabitkata76
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:21 pm

Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от barabitkata76 »

Здравейте!

Искам да попитам следното нещо. В момент асмятаме да подаваме документи за Федералната процедура, но виждам, че после от Букурещ, ако се стигне до там :), искат сертификат за квалификационни познания по езика и във форумите се пише, че признават само IELTS. Някой знае ли дали задължително само от тази институция искат сертификат и ако е така, то необходимо ли е да се изкарва подготвителен курс? Труден ли е теста според преценките на човек, който вече го е минал? Нивото ми е доста добро по мое усмотрение и имам ежедневна практика с англ. език, но все пак... :)

Благодрая предварително!
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от ssy81 »

Здрасти Барабитка,
някъде из този форум бе даден линк за безплатни онлайн IELTS тестове. Можеш да се пробваш по модулите четене и слушане :y: Относно другите два модула - говорене и писане, няма как да знаеш какво ти е нивото. Все пак има примерни теми за съчинението/писмото и устното интервю. Ходила съм на IELTS два пъти, и двата пъти имах средно 7,5 - което е предостатъчно при кандидатсване за Канада. За съжаление, друго ми попречи.
Мисля, че човек който комуникира на английски, говоримо и писмено, би минал теста доста успешно.
За имиграция в Канада ти е необходим IELTS на general level, не академичния.
Пожелавам ти късмет :y:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от tonich »

Не е необходимо да пускаш въпроса си в различни теми.
За IELTS има много писано тук, пусни една търсачка и ще намериш каквото ти трябва!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от hadministratora »

barabitkata76 написа:...Някой знае ли дали задължително само от тази институция искат сертификат...
Да, от изпитите, които могат да се положат в България се признава само IELTS. Ако съдя по начина, по който си задал въпроса, бих заключил, че не си прочел внимателно иснтрукциите от официалния имиграционен сайт (http://cic.gc.ca) - съветвам те да го направиш, защото това ще ти изясни много въпроси.
barabitkata76 написа:...необходимо ли е да се изкарва подготвителен курс?...
Това трябва ти сам да прецениш, най-добре с помощта на преподавател, който разбира от този изпит.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от smt »

Погледни мнението на rover green, там ще откриеш много полезни учебници за подготовка. Желая ти успех! :)

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... RY#p396992
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от spoko »

Здравейте,
Ще стартирам процедура за квалифициран работник до Канада Нова СКотия,освен основния кандидат, които трябва задължителна да е преминал теста IELTS ,трябва ли и съпруг/а , също задължително да го имат издържан?
Ако не какво ниво на език трябва да има придружаващия човек,ще му искат ли друг накакъв докумен и дали в зависимост от това се отнемат или дават точки за придружителя?
Благодаря на всички,които помагат.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от ssy81 »

Здрасти Споко,
ЙЕЛТС се изисква само от основния кандидат. Така че не е необходимо съпругата ти да държи изпита. И да не знае английски, няма да ви отнемат точки. Ти си основен апликант, от теб се очаква да печелиш и издържаш финансово семейството в Канада, затова и изискват доказателство за познание по езика.
Освен това, по Федералната процедура в днешно време рядко изискват интервю /само в случай че са необходими допълнителни пояснения относно стаж, криминално досие и пр./ Следователно никой няма да изиска съпругата ти да говори на английски докато процеса по кандидатстване приключи.
Чувала съм за много съпруги-депендантс , които не знаят грам език, освен родния им и не е било проблем да получат ПР. Дано помогнах :)
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от spoko »

Здравейте,
Здрасти ssy81, благодаря ти за помоща,и аз така предполагах,но не бях сигурен,и затова реших да потърся друго мнение. :handshake:
Успех
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:34 am, променено общо 1 път.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от ssy81 »

Не успях да ги убедя, че имам стаж по една от 38те одобрени професии...
Късмет за теб!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Linko »

Надявам се да се замислиш сега, kefche1, и да се опиташ да проумееш какво ти е казала ssy81.
Много хора са изпадали в същата заблуда - да си мислят, че имат стаж, който всъщност нямат. Защото не отговарят на тукашните критерии за заемането на дадената длъжност, а не защото не са работели това което казват.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:35 am, променено общо 1 път.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от kefche1 »

0
Последно промяна от kefche1 на Пон Авг 16, 2010 4:36 am, променено общо 1 път.
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от spoko »

Здравейте,
Тези дни дочух една новина,която за съжаление за момента не мога да й намеря потвърждение.Затова реших да Ви пиша с молба за повече информация,ако накои от Вас е в течение.Казаха ми,че който подава документи по федералнота процедура след 1.04.2010 към всички други първоначални документи вече се изисква и докумен за положен изпит по IELTS.За момента не се изискваше такъв за първоначално изпращане.А това беше изискване за следващ етап.
Надявам се за помощ по въпроса.
Благодаря предварително.
Успех на всички :y:
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Мими »

За съжаление си прав:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... -03-10.asp
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Публикувай отговор