Относно стартиране на процедурата и IELTS

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от spoko »

Здравейте,
Значи правилно съм разбрал само немога да си обясня защо още от начало го изкат този изпит след като,може да се окоже,че просто изобщо няма да ти трябва ,ако например не се одобрен от Нова Скотия,? Но такава е вече явно процедурата,максимум изисквания иоще от началото!Благодаря на Мими и се надявам на още отговори по въпроса за да сме напълно сигурни.
Блогодаря
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Мими »

То по-сигурно от официалния сайт на минисерството по имиграцията не знам дали ще намериш... Cheers! И успех с кандидатстването! :y:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
spoko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 9:39 am
Местоположение: България , Пловдив

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от spoko »

Здравейте,
Тези дни се рових в официалния сайт на имиграцията,гражданството и мултикултурализма на Канада,но поне аз, не успях да открия качена информация/за сега/ относно" новото" изискване,да се подава и резултата от IELTS заедно с изпращането на първоначалния пакет от документи за федералната процедура до Нова Скотия.Т.е. за сега би трябвало да важи старото условие,резултата от IELTS ,да се искат на по късен етап,след евентуално одобрение от Нова Скотия.
Нека всички който могат да обменят свежо и най-ново мнение по въпроса да го направят.
Колкото повече мнения и информация толкова по близо до истината.
Предварително благодаря ,на всички,които помагат. :handshake:
Успех на всички
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от smt »

Влез в гайда, Application for Permanent Residence на страница 8-ма. Там се казва, че не трябва да се изпраща резултата от теста до CIO, Nova Scotia. Препоръчително било да си го изкараш преди да подадеш още първата форма до Nova Scotia. Доказателствата се изпращат до съоветния визов отдел на второ ниво в процедурата. Идеята им е просто да знаеш колко точки събираш и предполагам да няма моткане. Според мен, ако отговаряш на всички изисквания за емиграция, няма какво да му мислиш. Дали сега или по-късно ще ти се наложи да го минеш теста! Надявам се, че съм била полезна.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Мими »

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -03-10.asp
Staying informed
Selection criteria, requirements and other information for applicants can sometimes change. Please note that:
• Applications will be processed according to the rules and regulations in effect at the time of the application. These may change at any time.
• Our website contains the latest news, selection criteria updates and applications links. Check periodically for updated information.
Решението си е ваше...
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
bibi_bs
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 4:55 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от bibi_bs »

Eй, Миме, струва ми се, че не си разбрала добре какво пише в линка с изменението след 10ти Април обаче...Никъде не е упоменато, че резултатът от IELTS се изисква още при първото подаване на документите, респективно не фигурира в заявлението - Checking list, където се изброява всичко, което трябва да се изпрати в Сидни.
Става въпрос, че допреди това много хора са се визползвали от възможността да използват писменото становище като доказателство, което пост-фактум се оказва, че не е достатъчно убедително и изискват след това резултат от IELTS, което забавя. Прочети по-внимателно и няколко пъти.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Мими »

Ако някой има имейл на Нова Скотия, може да пише директно запитване и така да се изясни на 100% какво са имали впредвид :y:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
bibi_bs
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 4:55 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от bibi_bs »

Имаш право, Миме, така е. Но за съжаление не съм чувала и не съм виждала такъв имейл. Иначе в тази статия с новия релийз никъде не се уточнавя точно наистина и може да се приеме двояко. Както и да е. Дори и да се подадат документи първоначално без IELTS - резултат, не е фатално и няма да те резнат, просто ще ти ги върнат и пак ще се разбере - загубата е набутка по пощенски р-ди, че ще се уталожи във времето, това не ме касае честно казано, лично мен.
Миме, ти мина ли IELTS тогава и как ти се видя? Как се справи? Какъв резултат отчете, ако не е тайна и въобще разкажи нещо повече, ако не те мързи.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от kill_u »

Някой тук се беше изказал, че си кореспондирал със Сидни Нова Скоша. Мисля че просто не са обявили нарочно е-мейл за да не се пълни със спам.
barabitkata76
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:21 pm

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от barabitkata76 »

Нарочно или не... :) Като подадем документите скоро ще видим, ще се разбере - относно по-горе дискутираното.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Мими »

Съпруга ми минава през ИЕЛТС, общо взето сваля учебници от нета и се готви най-усилено за listening & writing. Не е ходил при частен учител, защото е с доста високо ниво и заложи само на подготовката за самия изпит.
Сетих се друго, пишете до Букурещ bucharest-immigration@international.gc.ca те със сигурност ще знаят, дали резултатите се изпращат до тях или Нова Скотия :y:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от tot2311 »

На мен днес ми излезнаха резултатите от изпита
Listening 7
Reading 8.5
Writing 5.5
Speaking 6.5
Което значи че на две места ми се свалят точките ама ко да прая.Мисля другата седмица да пращам документите до Нова Скотия като събирам 68 точки.Дали ще е достатъчно това или трябват повече?
Dorrotty
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 12:30 pm

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от Dorrotty »

The current pass mark is 67.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

Така че действай и успех! :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от hadministratora »

Само да отбележа, че в края на този тест пише нещо малко по-различно
Pass Mark
The pass mark as of September 18, 2003 is 67.

Did you pass?
If your mark from this test is the same or higher than the current pass mark, you may qualify to immigrate as a skilled worker.
Това ще рече, че дори да сте били на 100% честни при попълването на теста и да събирате точки и дори да сте много над passmark-а пак няма гаранция, че процедурата ви ще е успешна. Само шансовете ви са по-добри :)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Относно стартиране на процедурата и IELTS

Мнение от tot2311 »

Да чел съм го това ама разбрах че има заминали хора с около 68-69 точки та всичко май е на късмет,пускам и ше видя.
Публикувай отговор