Студентски визи за Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Студентски визи за Канада

Мнение от hadministratora »

Californian написа:Защо ти се вижда много?...
Никъде не съм споменавал думата "много". Просто си помислих, че може би не само студенти отиват да учат в Канда. Във всеки случай в сайта на имиграционните се говори за учение в училища, колежи и университети. Та ако някой тийн на 13-14 години иска да учи в канадско училище, как ще отговори на изискването за минимум 13 години образования?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Студентски визи за Канада

Мнение от kill_u »

hadministratora написа:
Californian написа:Защо ти се вижда много?...
Никъде не съм споменавал думата "много". Просто си помислих, че може би не само студенти отиват да учат в Канда. Във всеки случай в сайта на имиграционните се говори за учение в училища, колежи и университети. Та ако някой тийн на 13-14 години иска да учи в канадско училище, как ще отговори на изискването за минимум 13 години образования?
/off topic
Че от кога пък в университетите почнаха и 14 годишни да приемат. Идеята не е ли да си поне на 18. Тогава няма да имаш проблеми с 13 годишното образование. Всъщност пак като се замисли човек ако почнеш на 5 години някакво училище(както почват тъдява) може да ги натрупаш. Но както е в БГ да почват на 7 години няма как до 18 да направиш повече от 11 години училище.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Студентски визи за Канада

Мнение от ivalin »

hadministratora написа:... Просто си помислих, че може би не само студенти отиват да учат в Канда. Във всеки случай в сайта на имиграционните се говори за учение в училища, колежи и университети. Та ако някой тийн на 13-14 години иска да учи в канадско училище, как ще отговори на изискването за минимум 13 години образования?
Прав си, не само студенти отиват да учат в Канада, но и в училища, курсове и различни видове програми (езикови и т.н.), което от своя страна не винаги налага да си учил 13 г., а що се отнася до България, тенденцията е и тук да започнат в най-близко бъдеще обучението на 5 г. ;)
Анета Василева
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 7:15 am

Re: Студентски визи за Канада

Мнение от Анета Василева »

Здравейте,
някой знае ли дали ако си в процедура за имигрантска виза има проблем да кандидатстваш за студентска виза и да заминеш да учиш в университет в Канада (но не в Квебек) докато чакаш да приключи процедурата за имигрантската виза?
Благодаря предварително!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Студентски визи за Канада

Мнение от optics »

Не знам, но аз бях в процедура за PR когато подадох за Visitor и никога не получих последната.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор