Емиграция

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
shkata2
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 12:22 pm

Емиграция

Мнение от shkata2 »

Бих искал да попитам относно роднините в Канада.Имам роднини във Ванкувър.При попълването на документите ако напиша че искам да се заселя в Отава ще получа ли допълнително точки или е по-добре да си кандидатствам за Ванкувър и след това да отида където искам?
Благодаря Ви предварително
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от kill_u »

При попълването на документите ако напиша че искам да се заселя в Отава ще получа ли допълнително точки или е по-добре да си кандидатствам за Ванкувър и след това да отида където искам?
Напиши си Ванкувър да ти е мирна главата. И в двата случая получаваш точки, но не знаеш имиграционните как ще погледнат на тоя факт.
shkata2
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 12:22 pm

Re: Емиграция

Мнение от shkata2 »

Благодаря за бързия отгор.
Имам още един въпрос. Трябва ли по някакъв начин да докажа, че имам роднини в канада?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от kill_u »

shkata2 написа:Благодаря за бързия отгор.
Имам още един въпрос. Трябва ли по някакъв начин да докажа, че имам роднини в канада?
E как иначе ще ти повярват?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция

Мнение от Koko »

За да получиш точки зависи какви точно са ти роднините - например за брат или сестра по федералната дават 5 точки, за братовчеди обаче точки няма.
За да се докаже че имаш роднини в Канада е нужно да се представят копия от техните документи - ПР карти или сертификата им за канадско гражданство, както и евентуално копие от последната им данъчна декларация
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от kill_u »

/off topic
Koko написа:...........
За да се докаже че имаш роднини в Канада е нужно да се представят копия от техните документи - ПР карти или сертификата им за канадско гражданство, както и евентуално копие от последната им данъчна декларация
Без да се заяждам, как например ако братовчеда ми се казва Петър Петров, а аз се казвам Иван Иванов, ще се разбере че ми е братовчед.
Идва ми на ум следното пък вие кажете прав ли съм.
Ако е първи братовчед от страната на майката може би ще трябва и копие от нейния задграничен паспорт или лична карта. Ако е починала най-вероятно копие от акта за раждане.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Емиграция

Мнение от Independent »

kill_u написа:/off topic
Koko написа:...........
За да се докаже че имаш роднини в Канада е нужно да се представят копия от техните документи - ПР карти или сертификата им за канадско гражданство, както и евентуално копие от последната им данъчна декларация
Без да се заяждам, как например ако братовчеда ми се казва Петър Петров, а аз се казвам Иван Иванов, ще се разбере че ми е братовчед.
Идва ми на ум следното пък вие кажете прав ли съм.
Ако е първи братовчед от страната на майката може би ще трябва и копие от нейния задграничен паспорт или лична карта. Ако е починала най-вероятно копие от акта за раждане.
Нали се каза по-нагоре, че за братовчеди точки не се дават. За какво точно ще искаш да доказваш нещо, от което няма никаква полза?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Re: Емиграция

Мнение от sanja »

kill_uако съм ти разбрала правилно забележката , ти имаш предвид как Иван Иванов ще докаже, че е брат на Петър Петров примерно?
Понеже нашият случай беше такъв, нека да допълня казаното от Коко.
Освен ПР карта и другите изброени от Коко документи, и от двамата роднини се изисква да представят преведени актовете си за раждане, за доказателство, че родителите им са едни и същи или да предоставя някакво друго доказателство (имам предвид осиновени брат/сестра и т.н)
Кандидат-емигрантът попълва и изпраща и една бланка , ако не се лъжа IMM5406 "Additional Family Information", в която роднинските взаимоотношения се описват доста подробно, включително имената се изписват и на кирилица.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от kill_u »

sanja написа:kill_uако съм ти разбрала правилно забележката , ти имаш предвид как Иван Иванов ще докаже, че е брат на Петър Петров примерно?
Понеже нашият случай беше такъв, нека да допълня казаното от Коко.
Освен ПР карта и другите изброени от Коко документи, и от двамата роднини се изисква да представят преведени актовете си за раждане, за доказателство, че родителите им са едни и същи или да предоставя някакво друго доказателство (имам предвид осиновени брат/сестра и т.н)
Кандидат-емигрантът попълва и изпраща и една бланка , ако не се лъжа IMM5406 "Additional Family Information", в която роднинските взаимоотношения се описват доста подробно, включително имената се изписват и на кирилица.
sanja това което казваш е абсолютно вярно. Но аз имам предвид друго, ако разгледаме следната схема

Изображение

Как Стоянка Тодорова ще докаже, че е братовчедка на Петър Иванов? Реално погледнато актовете за раждане на двете сестри Петя и Ана биха носили едно име (например Петя Георгиева и Ана Георгиева), което е коренно различно по фамилия от Иванов и Тодорова.
Просто ми е интересно как би се решил този проблем.
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Re: Емиграция

Мнение от sanja »

Мисля, че някой го каза о-горе . Не можеш да доказваш нищо. защото, за съжаление, по федералната процедура братовчедите не носят точки , само брат или сестра. Ако е просто за спорта, направете си удостоверение за наследници.Ако родът и е голям, то добива вид на родословно ърво и от него се вижда кой кум, кой сват, кой на булката брат. :beer:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Емиграция

Мнение от prace »

Братовчедите като не носят точки, защо е цялата разправия не разбирам?
Да докажеш, че имаш братовчед в Канада? И какво от това?
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Емиграция

Мнение от kapitan »

Чакайте,за Квебек,ми дадоха 1 т. за братовчедка в провинция Квебек.Аз мисля,че за Квебек дават 1 т. за братовчеди.Така е,защото си видях на интервюто ми точкуването.Представих декларация.Само не си спомням дали беше точно за роднини или за приятели в Квебек,но в техния документ пишеше да се посочи каква е връзката и аз писах братовчеди.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Емиграция

Мнение от kapitan »

А,то става въпрос за федералната процедура....кой да чете.....въпреки,че не се казва,кандидата по коя процедура ще мине....за федералната не става.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от kill_u »

prace написа:Братовчедите като не носят точки, защо е цялата разправия не разбирам?
Да докажеш, че имаш братовчед в Канада? И какво от това?
Няма разправия. Просто коментираме, все пак тук не е "Под шипковия храст" :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Емиграция

Мнение от Linko »

Въпросът е кой и за какво би ти поискал да доказваш, че еди-кой си ти е братовчед, kill_u? Имиграционните власти по която и да е процедура не се интересуват от това.
А ти ако ти е интересен казусът просто и ти е приятно да си теоретизираш, моля. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор