Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Fireman

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от Fireman »

Ние пристигнахме в Канада като Commo Law,за целта 1 година преди започването на процедурата сменихме личната карта на половинката ,като посочихме моя адрес по местоживеене.По този наичн не сме имали никакви проблеми ,до момента преди поканата за визите от Букурещ,когато ни бяха поискани снимки ,които за наша радост имахме много на компютъра.Свалих ги на диск,отидох във фотото и след 1 час си ги взех.Изпратихме ми към 80 снимки :),които ни бяха върнати в последствие.
Не искахме да сключваме брак заради самата процедура,мъкар това да е най-безболезнения начин,но не искахме.
Някои казват,че било достатъчно и адресната регистрация от Общината на двама ви да е на един и същи адрес,може би е така ,но не знам.
Но със сигурност личните карти и на двама ви да са на един и същи адрес от 1 година е достатъчно.
Но е добре да си имате в готовност снимки,в различни ситуации и годишни времена, за всеки случай...
спех :y:

Послеслов: Започнахме процедурата към края на 2007 година, снимките като доказателство ни бях поискани в началото на 2009
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от vasko44 »

Fireman написа: Но със сигурност личните карти и на двама ви да са на един и същи адрес от 1 година е достатъчно.
Това може да не е достатъчно доказателство в случая. Добре е да се извади документ от общината за съответните години, като също се прибавят копията на личните карти, където се вижда, че двойката е общ адрес.
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от Jan_Ivka »

smt написа:Новите ви също трябва да са на общ адрес и така също да имате документ от общината, който да показва, че сте живяли определен брой години. Както знаете минимума в случая е 1 год.
Лошото е, че старите ни лични карти не бяха на един адрес (сега вече новите са) а не ни се чака още една година нито искаме да се женим заради процедурата :) Мисълта ми беше, че ако нямам копие на старата си лична карта КАК бих могъл да докажа, че и преди смяната на личните документи сме живеели на един адрес. Иначе това можем много лесно да го докажем с бордни карти от пътуванията ни през годините, богат снимков материал, резервации ...
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от smt »

Jan_Ivka написа:
smt написа:Новите ви също трябва да са на общ адрес и така също да имате документ от общината, който да показва, че сте живяли определен брой години. Както знаете минимума в случая е 1 год.
Лошото е, че старите ни лични карти не бяха на един адрес (сега вече новите са) а не ни се чака още една година нито искаме да се женим заради процедурата :) Мисълта ми беше, че ако нямам копие на старата си лична карта КАК бих могъл да докажа, че и преди смяната на личните документи сме живеели на един адрес. Иначе това можем много лесно да го докажем с бордни карти от пътуванията ни през годините, богат снимков материал, резервации ...
Записани ли сте били в общината на общ адрес? Ако, е така си вадите документ от там за съответните години.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от Jan_Ivka »

smt написа:
Jan_Ivka написа:
smt написа:Новите ви също трябва да са на общ адрес и така също да имате документ от общината, който да показва, че сте живяли определен брой години. Както знаете минимума в случая е 1 год.
Лошото е, че старите ни лични карти не бяха на един адрес (сега вече новите са) а не ни се чака още една година нито искаме да се женим заради процедурата :) Мисълта ми беше, че ако нямам копие на старата си лична карта КАК бих могъл да докажа, че и преди смяната на личните документи сме живеели на един адрес. Иначе това можем много лесно да го докажем с бордни карти от пътуванията ни през годините, богат снимков материал, резервации ...
Записани ли сте били в общината на общ адрес? Ако, е така си вадите документ от там за съответните години.
За съжаление не.
Някой с подобен случай ако има нека сподели как е процедирал.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от smt »

Не искам да ви отчайвам, но в случая нищо не може да се направи. Отивате в общината и се записвате и от нея дата нататък ви се броят месеците до една година или отивата в гражданското и се жените.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Ние също имаме същия казус.
Заедно сме от 1997г. двамата живеем заедно но адресните регистрции са различни. НО имаме момченце на 4г. и 6 месеца, това няма ли да го вземат в предвид. Имаме много снимки от самото начало това дали ще помогне.Не ми се занимава с подписване . Какво ще ни посъветвате да направим.
Успех на всички ;) :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от valioiko »

мисля, че щом имате рожба - да ви е жива и здрава и много да ви радва, няма да имате проблем с доказването на common law relationship.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

valioiko написа:мисля, че щом имате рожба - да ви е жива и здрава и много да ви радва, няма да имате проблем с доказването на common law relationship.
Много ти благодария за пожеланието.
Дано ще ги подадем и ще видим какво ще излезе. Само чакам отговор от роднините да видим там какво да попъним.Това ме притеснява много. Надявам се да се получи нещо положително и да е добро за нас.
Успех и много късмет на всички които се занимават с процедурата .
;)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от prace »

Я, вземи и изпрати един мейл с това запитване до посолството на Канада.

Защото може да имаш дете от някой и да не живееш с него, а и да не се грижиш също за детето си.

Запитай канадците и те ще ти кажат какво да правиш и как да доказваш дали живееш с семейството си или не.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от Павел »

Прасе, много точно казано.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от IFF »

valioiko написа:мисля, че щом имате рожба - да ви е жива и здрава и много да ви радва, няма да имате проблем с доказването на common law relationship.
Ще имат,децата не доказват съжителство.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от cocose »

IFF написа:
valioiko написа:мисля, че щом имате рожба - да ви е жива и здрава и много да ви радва, няма да имате проблем с доказването на common law relationship.
Ще имат,децата не доказват съжителство.
А акта за раждането на детето??? Той най малкото показва кой е майката, и кой е бащата.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от prace »

Акта показва кой е бащата и майката, ама казва ли че са семейство и че живеят заедно?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Който има опит с "Common law partnership" нека пише

Мнение от hadministratora »

prace написа:...ама казва ли че са семейство и че живеят заедно?
Не, не казва. Но съвсем не за пръв път чувам, че на двойки, които имат дете не им искат други доказателства за съвместно живеене. В крайна сметка ако представите много снимки заедно, това също не значи че живеете заедно, нали? Но пък ако имате дете и кандидатствате за имиграция, то вероятно наистина сте семейство.
Публикувай отговор