Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Здравейте,
на 21 години съм и следващата година ми предстои да завърша висшето си образование със специалност финанси и степен бакалавър. Искам да попитам каква е възможността ми да кандидатсвам за емиграция? Има ли някакъв шанс или това е изгубена кауза? Ако е така - защо и какво мога да направя, за да ме одобрят? Английският ми никак не е зле, но с френския съм бъкел, ако мога така да се изразя. :?
Последно промяна от Lusi_bg на Съб Авг 22, 2009 9:03 am, променено общо 1 път.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Само момиче в Канада

Мнение от anxeli »

С това заглавие на темата само койоти и много дрън-дрън ще привлечеш в темата, по-добре питай в раздела "федерална процедура" дали финанси е търсена професия и дали ще стане без стаж. Едно време трябваше поне година стаж по специалността. Ако имаш намерение да учиш френски попитай и в "емиграция в Квебек". Успех :).
Циганите - на Сатурн !
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kapitan »

не съм сигурен,но поне за Квебек,а и за федералната част,мисля,е така,трябва да имаш минимум 24 г. за да кандидатстваш.дават точки за възраст и ако си по-млад от 24 г.,нямаш никакви точки,а и не можеш да ги "избиеш" с др.точки.така,че за сега не можеш.направи он-лайн теста за имиграция за Квебек.там ще си покаже.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kill_u »

Луси, аз ти предлагам да си направиш този онлайн тест
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... cation.asp
ако покриваш 67 точки премести питанията си в раздел Федерална процедура и там ще ти помогнем.
Също така виж във wiki-то има много подробно описание как да се кандидатства по процедурата за Квебек. В крайна сметка ако и на двете не се класираш ти си все пак на 21 може да почнеш отново да учиш в Канада тоест да емигрираш като студент.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Остави го, говори от собствен опит, или най-малкото какво би направил той.

Моят съвет към Lusi_bg е да замине за канада като студент. Добре разгледай университетите - имаш време. Доста хора са заминали така. След това има процедура за оставане като Permanent Resident.

Ако има нещо неясно - питай!

Успех. :beer:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Да, но ако замина за Канада като студент ще ми трябва високо ниво на владеене на езика, а аз не го знам на такова високо ниво. Възможно ли е да дойда с туристическа виза и да остана? Или пък да запиша второ висше, да отида на бригада в щатите и от там да пътувам за Канада след като ми приключи бригадата? Много ви благодаря за отговорите. Наистина много искам да се махна от тази скапана държава, защото тук е много зле. Но вие това го знаете де :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

Lusi_bg, процесът на емигриране в Канада не е от най-леките
отнема много време, средства, труд....
помисли си какво искаш всъщност и дали си готова да вложиш усилията
като те чета (особено последния пост) ми се струва, че май търсиш по-лесния начин ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

По думите на хората, които са там - вариантите които изброяваш са немислими за Канада. Казват, че не можело да се живее в нелегалност там.

А за езика - ами положи малко усилия. Нали казваш, че не бил зле? Освен това имаш още една година да го научиш добре, за да вземеш IELTS (Academic) или TOEFL.

Ако искаш да заминеш без да полагаш усилия и без да учиш....по-горе има едно предложение!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Нямам нищо против да науча езика, нито пък да положа усилия. Наясно съм, че нищо не е лесно. Просто ви попитах дали имам някакъв шанс. Аз искам едно по-добро бъдеще за себе си, а още повече , че в България няма какво да ме задържа (освен семейството ми). Не ми липсва и решителност, защото ми е омръзнало да влагам време, пари и нерви в себе си, а най-накрая майка България да ми се отплаща така. Знам, че нищо няма да стане с магическа пръчка и не летя в облаците за това, но нали все пак човек трябва да започне от някъде?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

явно се чудиш какво точно
ами поздравления - уцелила си мястото :lol:
някои още не са накацали темата ;)
иначе скоро ще има много идеи :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Lusi_bg написа:Нямам нищо против да науча езика, нито пък да положа усилия. Наясно съм, че нищо не е лесно. Просто ви попитах дали имам някакъв шанс. Аз искам едно по-добро бъдеще за себе си, а още повече , че в България няма какво да ме задържа (освен семейството ми). Не ми липсва и решителност, защото ми е омръзнало да влагам време, пари и нерви в себе си, а най-накрая майка България да ми се отплаща така. Знам, че нищо няма да стане с магическа пръчка и не летя в облаците за това, но нали все пак човек трябва да започне от някъде?
Ами значи решаваш, сядаш и почваш да се готвиш. Проучи нещата за студентите, погледни двете емиграционни процедури, и вземи решение. После следва подготовката.

Какъв трудов стаж имаш?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Работила съм на няколко места за по няколко месеца, а в момента карам стаж за два месеца по специалността си. Да кажем, че трудовия ми стаж не е повече от всичко на всичко 6 месеца. На практика съм работила повече , но нямам документ за това. З
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Lusi_bg, при това положение мисля, че да заминеш като студент е най-добрия вариант. Освен това, завършвайки канадски университет, ще имаш по-добри възможности в борбата си на пазара на труда. Другата ти опция е да послушаш съвета на батко си Алиса :lol: и да пребориш пазарната икономика с фиктивен брак, както явно е направил той :lol:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от filipne »

valioiko написа:Lusi_bg, при това положение мисля, че да заминеш като студент е най-добрия вариант. Освен това, завършвайки канадски университет, ще имаш по-добри възможности в борбата си на пазара на труда. Другата ти опция е да послушаш съвета на батко си Алиса :lol: и да пребориш пазарната икономика с фиктивен брак, както явно е направил той :lol:
Вальо, ти имаш ли си на представа какви с атаксите за чуждестранни студенти ?

Доста солени.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Аз съм готова да вложа и повече, но не мога да живея на ръба на мизерията, защото в България дори да си много кадърен, ако нямаш дебели връзки си за на никъде. Работила съм повече от 6 месеца, просто само за толкова имам документи. Знам, как се изкарват парите, защото сме имали и семеен бизнес. Наясно съм , че нищо не е толкова лесно, но и не съм склонна да се продам само и само да замина. Такива фиктивни бракове хич не ми допадат на мен лично и ако има друг вариант бих предпочела него. Може и да имам само 2-3 години съзнателен живот, но съм много наясно как стоят нещата тук. А като казах, че майка България не ми дава нищо имах предвид, че учиш и най-накрая работиш за 500 лв и се чудиш какво да си платиш по-напред. Знам, че трябва да мине време, но пък не искам да си пропилявам младостта в мизерия.
А да добавя, че нямам толкова пари, че да уча в Канадски университет. Ако имах толкова пари защо щях да искам да ходя в Канада?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Публикувай отговор