Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:...разбиране - средно...
......
...Не искам, искам сама да си замина. Там по-добре да си намеря някой, а не от тука.:)...
Няма такава дисциплина. Слушането и четенето са с разбиране, а дисциплините които се оценяват са четене, писане, слушане и говорене. Колкото до "намирането на някой" - надявам се че като си решила да се махнеш от България, не си обявила автоматично и всички българи за негодни. Повярвай ми - тук все още има качествени хора и е много по-вероятно да попаднеш на наистина сродна душа.
valioiko написа:За френския, за да докажеш бейсик ниво, трябва да се явиш на изпит също...
Сигурен ли си за това? Аз предполагам че тя е посочила френиски basic, но като втори език. До колкото знам за втория език не се иска доказателство.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

dea, процедурата за Кебек, може и да е по-...., но аргументите ти малко не струват.

1. Долната граница на възрастта, над която получаваш точки е 18 г, а не 24.
При федералната процедура точки се давата от 17 г. нагоре, а от 21 до 49 се дават най-много.

2. Събирането на точките ще направиш с изучаване на френски, а не чрез някакви сложни магистратури- по-полезно ще бъде за бъдещият ти живот в Канада, БГ дипломите и без друго не се признават.
Дипломите може и да не се признават, но за тях се дават точки. Тя в момента има нужда именно от начин да замине.

3. Срокът на влизане в Канада е по-кратък, около 1 година отнема процедурата от подаване на документи до издаване на виза.
По федерална процедура нещата вече са доста ускорени и срока е горе-долу същия ако не и по-кратък

4. Натрупай още трудов стаж и по сега действащата система на оценяване ще достигнеш необходимият брой точки без да се забъркваш с фиктивен брак.
Същото важи и за федералната - стаж ще й донесе точки, докато брак (особено пък фиктивен) - едва ли.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Alisa75 написа:Луси след като знаеш английски и имаш призната в Европа диплома защо не заминеш в Англия например да си опиташ късмета ,ами си тръгнала да си чупиш главата с някаква си точкова система дето я стане я не стане.Хем и стандарта и инфраструктората в Англия са по добри,хем ще си по близо до мама и тати.
Защото не ми се чистят цял живот английските кенефи, затова. Имам много познати, които са там и това правят от както са заминали. Ако не са кенефеи, то чистят къщите на хората. Поне за жените е така. Освен това Англия не е толкова социална като Канада. Това , че като останеш без пари си си на улицата си е точно така за съжаление.
Koko написа:Разчистил съм темата от спама доколкото е възможно, както и някои от спамърите, на които явно им липсва всякакво чуство за мярка.

Люси, от това което си написала в темата става ясно че искаш да имигрираш в Канада сама, вариантите да дойдеш първо да учиш е напрактика невъзможен, както и че за съжанление не можеш да събереш достатъчно точки по федералната процедура.
Според мен при така подредените условия, единствения сериозен вариант за имиграция в Канада който ти остава - е да се пробваш по процедурата за провинция Квебек. Колкото и това в момента това да ти звучи като Мисията невъзможна, излиза че това е най-реалистичния вариант, доколкото за да пробваш по него основното което трябва да направиш е да седнеш да научиш френския на някакво приемливо прилично ниво. Имай предвид че ако успееш да минеш квебекската процедура успешно и получиш имиграционна виза, след това нищо не те задължава да се установиш в провинция Квебек, а можеш да се установиш където на тебе ти се иска.
А ако получа виза, съответно трябва ли да си купя самолетен билет до Монреал или мога директно в Торонто да кацна примерно? Питам, защото там имам познати и ще е малко по-друго отначало.
dea написа: 4. Натрупай още трудов стаж и по сега действащата система на оценяване ще достигнеш необходимият брой точки без да се забъркваш с фиктивен брак.
Така, ако решиш да използваш програмата на Квебек реално ще можеш да влезеш в Канада след 2 години.
И забрави за рефюджи и т.н трикове за влизане в страната. Като перманент резидент получаваш право на неограничен престой в Канада, легална работа, възможност да учиш в колеж или университет, здравна осигуровка. Как ще ги използваш- зависи от теб! :beer:
Колко години ще ми трябват трудов стаж и задължително ли трябва да са по тези изброените професии?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

Lusi_bg ЗАЩО НЕ СЕ ПРОБВАШ ПЪРВО ДА ПРОЧЕТЕШ ИНФОРМАЦИЯТА НА САЙТА !
ИМА НАПЪСАНО ПОДРОБНО ЗА ПРОЦЕСА!!!!!
Много хора се се постарали да споделят своя опит!!!
ама нали е по-лесно наготово
да се задават въпроси
и да се очаква смляно
и само да преглъщаме
наздраве
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kikolilokiko написа:Lusi_bg ЗАЩО НЕ СЕ ПРОБВАШ ПЪРВО ДА ПРОЧЕТЕШ ИНФОРМАЦИЯТА НА САЙТА !
ИМА НАПЪСАНО ПОДРОБНО ЗА ПРОЦЕСА!!!!!
Много хора се се постарали да споделят своя опит!!!
ама нали е по-лесно наготово
да се задават въпроси
и да се очаква смляно
и само да преглъщаме
наздраве
Ок, имаш право. Ще го направя!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Koko »

Lusi_bg написа: А ако получа виза, съответно трябва ли да си купя самолетен билет до Монреал или мога директно в Торонто да кацна примерно? Питам, защото там имам познати и ще е малко по-друго отначало.
Можеш да кацнеш директно в Торонто ако искаш, но това е най-малкия проблем пред теб в момента.

По отношение признаването на българските дипломи - що се отнася до процедурата за имиграция, дипломите се признават, но трябва да се прецени добре колко точно точки носят по съответната (федералната или квебексата процедура). От друга страна, когато човек е вече в Канада и започне да си търси работа, нещата вече опират до това до колко канадските работодатели са склонни да признават образование и трудов стаж придобити извън Канада. В това отношение, Люси, имай предвид че за човек с финанси в общия случай ще трябва да помислиш за някакво допълнително образование или специализация в Канада - за да си по-конкуретна на трудовия пазар - но това е вече след като си минала успешно процедурата и си се установила в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Благодаря за информацията. След завършването ми ще почна да задвижвам нещата, а през това време ще се опитам да усъвършенствам английския и да науча и малко френски. Канада ми е мечта. Знам, че нещата няма да са никак лесни, но от тук нататък ми предстои дълъг път, който сама ще трябва да извървя от началото до края.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Според ме където и да идеш, трябва много гърбене, за да си достатъчно материално задоволена.

Съгласен съм, че Англия също е опция. Не е задължително ако идеш там цял живот да въртиш парцала, както и не се знае, дали ако идеш в Канада няма да го въртиш докато си там. Не забравяй, че в Англия можеш да учиш на разумни цени в добро училище и сама да си го плащаш, докато работиш нещо, което не е свързано с въртене на парцали или бачкане на полето.

Коко и Дея са много прави, като те насочват през процедурата за Кебек. Проучи и този вариант.

Сигурно е едно: ти си само на 21 години и каквото и да решиш, животът и възможностите са пред тебе!

Успех!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Валентине ,аз и казах същото ама ме изтриха :lol:
Гледай и тебе да не трият !! :wink: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

valioiko написа:Според ме където и да идеш, трябва много гърбене, за да си достатъчно материално задоволена.

Съгласен съм, че Англия също е опция. Не е задължително ако идеш там цял живот да въртиш парцала, както и не се знае, дали ако идеш в Канада няма да го въртиш докато си там. Не забравяй, че в Англия можеш да учиш на разумни цени в добро училище и сама да си го плащаш, докато работиш нещо, което не е свързано с въртене на парцали или бачкане на полето.!
Значи вие много се заблуждавате. Таксите за университетите в Англия са безбожно високи, а и не е никак лесно да учиш и да работиш едновременно ( да не кажа почти невъзможно). Освен това, не съм казала, че няма да бачкам. То е ясно, че ако искаш да вземаш пари трябва да бачкаш здраво, а не да се подпираш. В Англия имам толкова много познати и от жените няма нито една от тях, която да си е намерила някаква друга работа, освен чистене, гледане на някои малки английски изродчета. И то хора , които знаят перфектно езика без да преувеличавам, хора от 10 години там. Незнам, но според мен там и парите са по-малко. Все още не съм решила със сигурност, но Англия не ме влече много, а да не забравяме и за отношението към емигрантите там. Незнам какво ще ми кажете вие, но аз това съм разбрала за Англия, а за Канада съм чувала много по-позитивни неща. Не мисля, че си струва човек да се лута безцелно из държавите, а е по-добре да си избере място където иска да живее и да се установи там. Знам, никак не е лесно, но да не би живота в България да е по-лесен?!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

ОК, така да е. Искам само да кажа, че не е гаранция, че това, което се е случило на твоите познати в Англия, няма да се случи с теб в Канада. Аз също имам доста познати в Англия и съм избрал Канада за своя дестинация, защото и там имам доста познати, че и близки приятели. Обаче имам двама познати, единият е момиче, които си работят нормални работи и си учат и смогват и пари си имат.

А информацията ти относно таксите в университетите е крайно невярна. Минималната заплата в Англия е 1050 паунда, а средно обучението без учебниците е 3300 на година. Щом има хора, които учат и работят - значи може да стане.

Потърси информация за таксите в университетите и ще видиш, че съм прав.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

valioiko написа:ОК, така да е. Искам само да кажа, че не е гаранция, че това, което се е случило на твоите познати в Англия, няма да се случи с теб в Канада. Аз също имам доста познати в Англия и съм избрал Канада за своя дестинация, защото и там имам доста познати, че и близки приятели. Обаче имам двама познати, единият е момиче, които си работят нормални работи и си учат и смогват и пари си имат.

А информацията ти относно таксите в университетите е крайно невярна. Минималната заплата в Англия е 1050 паунда, а средно обучението без учебниците е 3300 на година. Щом има хора, които учат и работят - значи може да стане.

Потърси информация за таксите в университетите и ще видиш, че съм прав.
Moже и да си прав, но за да уча там английският ми трябва да е перфектен, а на мен не ми е. Тука се гърбя да изкарам висшето и после още едно ли? По съм склонна да карам някакви приравнителни изпити отколкото второ висше. А и след като минималната заплата е 1050 паунда, като давам 2/3 от тях да живея там, според теб как ще събера например 3500 паунда за учене. Това за мен са някакви филми...незнам, аз така си го представям. Да не забравяме и това, че лично аз незнам как ще смогна да уча и да работя. Това за мене е почти невъзможна задача. Oсвен това, че трябва да дам и толкова пари за ученето , да не забравяме , че имам и учебници, а и първоначалното ми заминаване струва доста. Като цяло не е никак лесно, а пък да не говорим, че останеш ли без работа всичко отива по дяволите. В момента и там няма много работа, поне това което чувам и чета в интернет....

Не ми каза нищо за отношението към емигрантите?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

много внимание обръщате на девойката :lol: :lol: :lol:
не виждате ли, че й е трудно да завърши финанси във варна :) а вие я карате да бачка и да плаща високи такси в чужбина :lol: :lol: :lol: а и да имат добро отношение към нея :lol: Канада е социална държава :) и й е мечта от малка :lol: :lol: те и циганите мислят, че бг е социална държава и те живеят на социал ;) как ли ни възприемат нас в чужбина?!?!

аз бях до тук.... ;) успех в живота
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Jim »

Много са отнесени сегашните младежи, нищо че имат интернет и достъп до всичката информация в реално време.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kikolilokiko написа:много внимание обръщате на девойката :lol: :lol: :lol:
не виждате ли, че й е трудно да завърши финанси във варна :) а вие я карате да бачка и да плаща високи такси в чужбина :lol: :lol: :lol: а и да имат добро отношение към нея :lol: Канада е социална държава :) и й е мечта от малка :lol: :lol: те и циганите мислят, че бг е социална държава и те живеят на социал ;) как ли ни възприемат нас в чужбина?!?!

аз бях до тук.... ;) успех в живота
Нещо май го удари на подигравка. Ще ти кажа само едно. Всеки има своето място под Слънцето и трябва да се бори за него. Не съм казвала, че не искам да бачкам, ти нещо погрешно си разбрал. Била съм в няколко държави, така , че не си мисли, че нищо не съм видяла. И знам, как се изкарват парите, не ме дразни само!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Публикувай отговор