Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Marto »

smotan написа: Lusi_bg, когато бях на 21...
И вижте я, три години по-късно вече е в Канада!

:)
:beer:
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Какво правим сега с моите 60 точки ?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:Arranged Employment
Adaptability

по тези два показателя имам 0 точки. Иначе ги събирам 60. :(
Може да се каже че повечето кандидат-имигранти са така (в това число и аз). За добро или лошо точно по тези два фактора най-трудно се повишават точките :) Повече доказуем стаж (4 год.), завършено образование (колкото по-висока степен толкова по-добре) и по-високо ниво на езика ще запълнят празнината до 67 точки (толкова ли беше пассмарка?). Ако междувременно се задомиш и/или понаучиш и другия език това ще ти даде допълнително точки.

Така че да изчакаш и да се развиваш през това време може да ти е само от полза. Дори ако не заминеш :)
Lusi_bg написа:...В тоя форум май си има постоянни дразнители...
Крайно време е да се усетиш кой ти дава смислена информация и кой говори глупости!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Как докара 60 точки?

Колко трудов стаж посочи?
Какво образование?
Какво ниво на езика?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Как докара 60 точки?
Ох, прав си да питаш.... Има хора, които си позволяват да "закръглят" отговорите в self-assessment и се получава нереален резултат. Дано случая да не е такъв.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

valioiko написа:Как докара 60 точки?

Колко трудов стаж посочи?
Какво образование?
Какво ниво на езика?
на английския:
четене - високо
писане - високо
слушане - средно
разбиране - средно

на френския писах всичко на basic
образование бакалавър с три и повече години на обучение
стаж посочих по-малко от 2 години, но повече от една, защото тази година ще почна работа така, че ще имам още трудов стаж

Ама аз не съм закръгляла, то ми го показа на сайта. Даже, ако трябва да съм точна бяха 62, ама аз казвам по-малко.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

57 точки събираш до момента с характеристиките, които си изброила.

За френския, за да докажеш бейсик ниво, трябва да се явиш на изпит също, а ти каза че френски изобщо не знаеш.

Съвет: Изкарваш една магистратура, докато работиш в същото време по специалността си, та макар и за малко пари, в същото време залягаш много здраво над английския и след завършването на магистратурата ще имаш 68 точки, което е повече от 67 и минаваш летвата. да не говорим, че през това време може да срещнеш някой, който споделя мечтите ти и може да се харесате и да заминете заедно.

Имай предвид, че за да можеш да кандидатстваш, трябва да си работила поне една година на пълно работно време или еквивалентно на това по някоя от тези професии: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s.asp#list
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

valioiko написа:57 точки събираш до момента с характеристиките, които си изброила.

За френския, за да докажеш бейсик ниво, трябва да се явиш на изпит също, а ти каза че френски изобщо не знаеш.

Съвет: Изкарваш една магистратура, докато работиш в същото време по специалността си, та макар и за малко пари, в същото време залягаш много здраво над английския и след завършването на магистратурата ще имаш 68 точки, което е повече от 67 и минаваш летвата. да не говорим, че през това време може да срещнеш някой, който споделя мечтите ти и може да се харесате и да заминете заедно.

Имай предвид, че за да можеш да кандидатстваш, трябва да си работила поне една година на пълно работно време или еквивалентно на това по някоя от тези професии: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s.asp#list
Френския мога да го понауча малко, а относно магистратурата не ми се чака толкова много. Езиците мога да ги подобря, обаче магистратурата тука е около 800 лв на семестър, което прави около 2400лв. Аз вместо тея пари да ги вложа в заминаването няма смисъл да ги давам за магистратура ако съм решила да заминавам. А от тея професии как да работя една година, това са все ръководни постове или за инженери, а аз ще завърша за икономист. Кой ще ме вземе мене за финансов мениджър още като завърша? Няма такъв филм. Мога ли само с подобряването на езиковата ми култура относно френския и английския и с натрупването на повече стаж в Бг да замина?
да не говорим, че през това време може да срещнеш някой, който споделя мечтите ти и може да се харесате и да заминете заедно.
Не искам, искам сама да си замина. Там по-добре да си намеря някой, а не от тука.:)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

Ако не си работила по някоя от професиите, няма как да те одобрят, освен ако нямаш оферта от тамошен работодател, или не си пребивавала там минимум една година като студент или работник. Не са само мениджърски професии. Ето тези, които би могла да работиш: http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... val65=1111 Тея всичките са 1111: Financial Auditors and Accountants. Може да почнеш като счетоводителка например - прегледай ги добре. Без магистратура и с по-високи нива на езиците незнам дали ще стане. Въпрос на смятане.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Alisa75 »

Луси след като знаеш английски и имаш призната в Европа диплома защо не заминеш в Англия например да си опиташ късмета ,ами си тръгнала да си чупиш главата с някаква си точкова система дето я стане я не стане.Хем и стандарта и инфраструктората в Англия са по добри,хем ще си по близо до мама и тати.
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от emodonkov »

Alisa75 написа:Луси след като знаеш английски и имаш призната в Европа диплома защо не заминеш в Англия например да си опиташ късмета ,ами си тръгнала да си чупиш главата с някаква си точкова система дето я стане я не стане.Хем и стандарта и инфраструктората в Англия са по добри,хем ще си по близо до мама и тати.
В Англия е шит за млади българи с неясно образование и без никакъв опит. Освен това първоначалната инвестиция е около 2000 паунда за първите 3 месеца. Май забравих да спомена езика - с добър английски от БГ = никакъв шанс. За студенти съм чувал че е по-лесно. Тук няма социал, и ако я закъсаш си изгниваш на улицата.
Manage the expectation
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Koko »

Разчистил съм темата от спама доколкото е възможно, както и някои от спамърите, на които явно им липсва всякакво чуство за мярка.

Люси, от това което си написала в темата става ясно че искаш да имигрираш в Канада сама, вариантите да дойдеш първо да учиш е напрактика невъзможен, както и че за съжанление не можеш да събереш достатъчно точки по федералната процедура.
Според мен при така подредените условия, единствения сериозен вариант за имиграция в Канада който ти остава - е да се пробваш по процедурата за провинция Квебек. Колкото и това в момента това да ти звучи като Мисията невъзможна, излиза че това е най-реалистичния вариант, доколкото за да пробваш по него основното което трябва да направиш е да седнеш да научиш френския на някакво приемливо прилично ниво. Имай предвид че ако успееш да минеш квебекската процедура успешно и получиш имиграционна виза, след това нищо не те задължава да се установиш в провинция Квебек, а можеш да се установиш където на тебе ти се иска.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Guinness »

emodonkov написа:
Alisa75 написа:Луси след като знаеш английски и имаш призната в Европа диплома защо не заминеш в Англия например да си опиташ късмета ,ами си тръгнала да си чупиш главата с някаква си точкова система дето я стане я не стане.Хем и стандарта и инфраструктората в Англия са по добри,хем ще си по близо до мама и тати.
В Англия е шит за млади българи с неясно образование и без никакъв опит. Освен това първоначалната инвестиция е около 2000 паунда за първите 3 месеца. Май забравих да спомена езика - с добър английски от БГ = никакъв шанс. За студенти съм чувал че е по-лесно. Тук няма социал, и ако я закъсаш си изгниваш на улицата.
А,бе Емо ,що не вземеш да дойдеш в Канада и да поживееш и да поработиш,за да видиш как след 6 месеца ще избягаш презглава към Англия и ще хвърляш камъни след тебе ,да не се върнеш повече у канадско.
И недей да плашиш девойчето,че и трябват 2000 паунда за първитв 3 месеца.Ти имаш ли си на идея колко хиляди паунда ще и трябват за у Канада -такси ,интервюта,визи,билети и т.н и т.н.2000паунда -$4000 ще хвръкнат още първия месец ,без изобщо да се усетиш.
Луси ,послушай кака си Алиса-няма да сбъркаш.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Jim »

Lusi_bg написа: С никого не живея , нито пък съм обвързана. Нищо не ме задържа в България (освен семейството ми).
Здрасти Люси,

Емиграцията не е екскурзия. Емиграцията променя живота ти изцяло и прекъсва много от връзките, приятелствата та дори и роднински отношения зад гърба ти. Ако си мислиш че с идването в Канада работата ти е сигурна - лъжеш се.
В България доходите са по-ниски - но и разходите са малко по-ниски, а и има кой да помага отвреме на време.

Вярно е че 21 години са малко, но и ние не сме осъществили емиграцията отведнъж. Решението за емигриране се взема в някакъв начален момент, самата процедура отнема няколко години, после няколко години учиш език и се адаптираш и накрая като погледнеш десеттина години минали неусетно зад гърба ти.

Имай в предвид че целият процес по имигриране, адаптиране и реализиране на канадския трудов пазар е много продължителен и в същото време човек трябва да реализира и другите приоритети в живота: семейство, деца, учене, жилище, интереси и прочие.

Идеята за самостоятелна емиграция не е най-лесно осъществима, както ти самата вече виждаш. Когато са двама - събират се повече точки, ако единият работи - през това време другият може по-спокойно да учи и т.н. Обвързването с друг човек пък води автоматически до други рискове и недостатъци.

Използвай момента докато си сама още да дръпнеш напред с езиците, да понатрупаш професионален опит, реши си сама за себе си кога смяташ да се обвързваш с друг човек и дали въобще искаш това, понеже докато си в България изборът ти е доста голям, а тук ще се отзовеш в едни затворени тесни групички, където чисто и просто нямаш никакъв избор на партньор. Въобще не си мисли че някой богат канадец, американец или пакистанец седи и те чака. Специално в Монреал - българите си контактуваме с българи, румънците с румънци, пакистанците с пакистанци и т.н. Но всички сме с канадски паспорти и сме дефакто канадци.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Само момиче в Канада

Мнение от dea »

Люси,
Проучи по-внимателно процедурата за емиграция по програмата на Квебек.
1. Долната граница на възрастта, над която получаваш точки е 18 г, а не 24.
2. Събирането на точките ще направиш с изучаване на френски, а не чрез някакви сложни магистратури- по-полезно ще бъде за бъдещият ти живот в Канада, БГ дипломите и без друго не се признават.
3. Срокът на влизане в Канада е по-кратък, около 1 година отнема процедурата от подаване на документи до издаване на виза.
4. Натрупай още трудов стаж и по сега действащата система на оценяване ще достигнеш необходимият брой точки без да се забъркваш с фиктивен брак.
Така, ако решиш да използваш програмата на Квебек реално ще можеш да влезеш в Канада след 2 години.
И забрави за рефюджи и т.н трикове за влизане в страната. Като перманент резидент получаваш право на неограничен престой в Канада, легална работа, възможност да учиш в колеж или университет, здравна осигуровка. Как ще ги използваш- зависи от теб! :beer:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор