Туристическа виза за студент

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
MNM
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 4:20 pm
Местоположение: MONTREAL

Туристическа виза за студент

Мнение от MNM »

Здравейте,

Бих искала всеки, който се е сблъсквал с подобен проблем и има желание, да ми даде идея, как да постъпя.

Подготвям документи за туристическа виза за моя брат. Той ще навърши 20год юли месец 2009. Студент е и работи, между другото, или работи и учи между другото, все едно.

Блъскам си главата, дали в Молбата за временно пребиваващ да посоча, че работи или да го оставя само студент на издръжка, на родителите ни. И ако го впиша само студент, трябва ли да вади извлечение от бг банка за наличните средства, с които разполага и ще разполага, за да дойде при мен, или в графата за парите, с които ще разполага да пиша нула ?!?

Като срок, в който ще ми гостува ще посоча 2 седмици, но това едва ли ще ми помогне особено, като се има в предвид колко са трудни в Букурещ.

Благодаря ви за помощта!
Последно промяна от MNM на Вто Апр 21, 2009 1:53 pm, променено общо 3 пъти.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Сестра ми е на същата възраст и дойде миналото лято за 3 месеца. Писах, че е студентка. В графата за пари сложих някаква сума но не си спомням колко. Не мисля че е удачно да слагаш нула. При положение че ще живее при теб не е необходимо сумата да е голяма. Към документите подаде извлечение от моята банка и писмо от моя работодател. Дадоха и виза без проблем и без да се налага да ходи до Букурещ.
Публикувай отговор