Ползвате ли консултантски/посреднически услуги

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.

Ползвате ли консултантски/посреднически услуги за вашата процедура

Да (Кебек)
6
12%
Да (Федарална)
7
14%
Не (Кебек)
23
46%
Не (Федарална)
14
28%
 
Общо гласове: 50
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Ползвате ли консултантски/посреднически услуги

Мнение от hadministratora »

Стана ми любопитно колко народ ползва услугите на фирма за да имигрира и колко се справят сами. Пускам я тук, но се надявам и тези, които са за Кебек да участват :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Ами и без анкета, мога да ти кажа, че никак не са много хората от този форум, които са ползвали фирма. :wink:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

То самото преборване на процедурата си е един допълнителен experience на начинаещите.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Жени написа:Ами и без анкета, мога да ти кажа, че никак не са много хората от този форум, които са ползвали фирма. :wink:
В интерес на истината аз си мислех че тук няма такива, които ползват фирма, защото се предполага че фирмата всичко си знае (или си има източници за каквото не знае). Някак си очаквах тези, които ползват фирма да се завъртят тук и само да попитат дали някой знае читава такава.
Но изведнъж няколко редовни пишещи се обадиха по разни теми и стана ясно че са ползвали такива услуги и аз реших че нящата явно не са такива кавито си ги представям. Така ми хрумна анкетата... Нека да поседи още малко, да погласуват хората, пък ще видим :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

hadministratora написа:.....В интерес на истината аз си мислех че тук няма такива, които ползват фирма, защото се предполага че фирмата всичко си знае (или си има източници за каквото не знае).
Да, така е. Фирмата поне в нашия случай всичко си знаеше.

Аз лично пиша и съм регистрирана във форума, защото ми беше интересно да научавам за Канада след като вече бяхме почти свъхшили с процедурата и ни предстоеше заминаване. :wink:
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Мнение от breakcure »

според мен т.нар. "посредници" са пълен блъф, взимат никак не малка сума за неща които 4овек ако седне малко и по4ете може и сам да ги свърши
Fireman

Мнение от Fireman »

Ние сме с Павлин Пенчев,и за нас Той е професионалист.
Изпратил е много хора за Канада и продължава да изпраща.
Тази фирма Жана,която е в София е пълна измислица.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

breakcure написа:според мен т.нар. "посредници" са пълен блъф, взимат никак не малка сума за неща които 4овек ако седне малко и по4ете може и сам да ги свърши
На същото мнение съм. Не е толкова сложно да си попълниш сам документите. Освен, ако не са много по-различни от 2005 год.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

И да са по-различни пак не е най-трудното нещо на света. Даже напротив. Всичко е написано черно на бяло. С достатъчно четене и желание са информираност посредническата фирма е ненужна.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Човекът не пита дали е нужна фирма или не! :wink:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

А като говорим за посредници можете ли да споделите някой, който да намери работа след(ако) получим така желаните визи за Канада. Говоря за платена услуга.
bambi76
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 9:59 am

Здравейте!

Мнение от bambi76 »

Ние не ползвахме услугите на фирма-посредник,всички документи подготвихме, с помощта на учителката ни по френски. Много ни помогна и форума.Създавахме теми тук,и доста хора ни отговаряха.Така че,според мен, ги изгответе сами.Не е сложно , така ще прегледате документите и ще сте подготвени,за евентуални въпроси по тях на интервюто.А и , ще си прецените нивото на езика,защото повечето фирми вписват нереални оценки,за да наберете необходимите точки,което може да ви изиграе лоша шега на представянето.
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

здр

Мнение от Philip1747 »

здр и ние сме с посредници и сме много доволни до момента от тях много информирани са и са много отзивчиви отговарят на всеки въпрос които имаш и ти оказват огромна подкрепа лично аз съм за ползването на посредници фирми защото в нашият случаи те ни спестяват много нерви и мъки по документацията
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: здр

Мнение от hadministratora »

Всеки сам си решава и сам си вижда +овете и -ите. Това обаче
Philip1747 написа:...спестяват много нерви и мъки по документацията...
не ми се връзва.... Какво точно ви спестяват? Ще отидат ли вместо вас до друг град, за да изискат академична справка или длъжностна характеристика?! А ако е за едното следене на това комплекта документи да е пълен, ми се струва излишен лукс да се платят 700-800 лв. (или колкото там им е таксата). Преводаческите и нотариалните услуги също са ясни и отново не виждам смисъл да си натоваря бюджета с разходи, за това някой друг да ми го свърши.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: здр

Мнение от Жени »

hadministratora написа:......Преводаческите и нотариалните услуги също са ясни и отново не виждам смисъл да си натоваря бюджета с разходи, за това някой друг да ми го свърши.
При нас фирмата, която ползвахме пое всички разходи по преводите и кореспонденцията! :wink:
Philip1747 написа:
...спестяват много нерви и мъки по документацията...
Да, това е така със сигурност! Казват ти абсолютно точно какво и как трябва да се направи и не харчиш нерви и време! :wink:
Публикувай отговор