Ползвате ли консултантски/посреднически услуги

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.

Ползвате ли консултантски/посреднически услуги за вашата процедура

Да (Кебек)
6
12%
Да (Федарална)
7
14%
Не (Кебек)
23
46%
Не (Федарална)
14
28%
 
Общо гласове: 50
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

breakcure написа:като гледам колко баламурници има тука...
И къде ги видя?!.. :shock:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: zdr

Мнение от hadministratora »

Philip1747 написа:...ти мислиш че са излишни аз не мисля така
Да съм писал някъде че фирмите са излишни?!? Не съм. Друг е въпроса, че не виждам смисъл от съществуването им. Но щом имат клиенти, значи явно има смисъл :)

Със свободното време никак не съм добре (в смисъл че нямам такова). Но като се имат предвид сроковете по процедурата - особено федералната, мисля че не е проблем човек да отдели малко време... Има и друго: наистина всеки сучай си е индивидуален и обстоятелствата около всеки един от нас движат нещата в една или друга посока. Аз съм пример за това: интересувам се от процедурата и чета за нея от 2000 година. През 2004-2005 бях на прага да подам документи, но разни неща станаха причина да отложа (всъщност почти се бях отказал). Иронията е че в същия период пуснах мухата на едни приятели и те вече са в Торонто :) За щастие тяхното заминаване наклони везните в моя полза и сега вече и аз съм подал.

А като стана дума за това, я споделете: има ли подобни на мен? Това са си 8 години от появата на интерес до подаването на документи! Не бях се замислял и сега ми звучи направо абсурдно, но е факт!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

tonich написа:И къде ги видя?!.. :shock:
Ами не е като да няма :lol: Има тук-там екземпляри дето задават такива въпроси, че :shock: :?: :crying: :conf: :confused2: :smhair: :smhair1: :freak: :madgo: :crossbones: Ама ако е по тема по която знам нещо отговарям, защото ако взема и ги нахокам колко са неграмотни/необразовани/мързеливи/нещо-друго няма да помогне. А и може просто да са оставили грешно впечатление за себе си :) Във всеки случай едва ли са достатъчно, за да изхранят цяла посредническа фирма-кантора :D
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

hadministratora, аз съм като тебе. Проявявам интерес от 2003 г., щях да подавам на 2 пъти, ама още не съм подал. Чакам на полусъединител. :D
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:...Проявявам интерес от 2003 г., щях да подавам на 2 пъти, ама още не съм....
Аз това с 8-те години го осъзнах буквално вчера, докато писах тук. Ако тогава някой ми беше казал че ще стане така, щях да му се изсмея и да му кажа че не е възможно. Просто наистина не мога да повярвам че се мотая вече толкова време!

Май ще излезе вярна оная приказка, че живота е това което ни се случва докато се опитваме да правим нещо друго :D :D :D
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Аз го осъзнавам всеки ден от тогава насам, ама има неща, които трябва да изчакаме да се случат. Ти на колко години си? Аз след няколко дни ставам на 26. :D
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Аз след няколко дни ставам на 26. :D
През януари станах на 31 :roll: Когато съм започнал да се интересувам от Канада трябва да съм бил на около 23.... Не те знам какво чакаш, но ако можеш не го чакай. Или иди в Канада да го чакаш :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ми аз го чакам, за да ида в Канада. :D
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: zdr

Мнение от zaia »

hadministratora написа:А като стана дума за това, я споделете: има ли подобни на мен? Това са си 8 години от появата на интерес до подаването на документи! Не бях се замислял и сега ми звучи направо абсурдно, но е факт!
При нас бяха 3-4 години от първата идея (някъде 2002г.), но през цялото време знаехме, че един ден ще подадем документи. По-скоро чакахме да ни стане малко по-печеливша кандидатурата - аз нямах почти никакъв официален стаж, записах и магистратура, за да добавя още 1-2 точки (аз съм придружаващ). Цялата 2005-а ходихме на съботно-неделни курсове по френски и в края на годината подадохме д-ти. Бяхме млади, имахме време:)

п.с. за да не съм съвсем офф, не сме ползвали посредници, гласувах по-горе в графата за Квебек. Навремето беше по-тъмна и мътна и като че ли съществуваше само фирма Жана, на която като и отворихме сайта и разбрахме за какъв "професинализъм" става въпрос.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Аз съм навит още като излязох от казармата. Тоест 1992 ама се да слушам тоя оня учих после се жених. После жената не искаше. Е сега накрая 2008 на 35 години се нави. Така че има и по зле от теб. Ако все пак не ме одобрят съм изтървал всякакви влакове.
А ако ме удобрят - има една поговорка (китайска естественно) та тя гласи: "Човек никога не знае от кога ще започне живота му".
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Мнение от ivalin »

kill_u написа:Аз съм навит още като излязох от казармата. Тоест 1992 ама се да слушам тоя оня учих после се жених. После жената не искаше. Е сега накрая 2008 на 35 години се нави. Така че има и по зле от теб. Ако все пак не ме одобрят съм изтървал всякакви влакове.
А ако ме удобрят - има една поговорка (китайска естественно) та тя гласи: "Човек никога не знае от кога ще започне живота му".
kill_u, побратиме долу-горе и моя случай е същия. :cry:
Последно промяна от ivalin на Нед Май 31, 2009 7:45 am, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Човек никога не знае от кога ще започне живота му
Много яко... и вярно :)
ivalin написа:моя случай е същия, само дето е още по "трагичен" за мое съжаление
Лелеееее.... И аз си мисля че съм се забавил! ivalin, стискам палци да ви одобрят! Ако не е тайна, какво спираше жена ти и какво я накара да си промени мнението? Питам, защото и аз имах подобен проблем - съпругата ми (още преди да се оженим) каза че не иска и да чуе, когато споделих с нея какви въжделения имам. Промени си мнението миналата пролет, когато за Торонто заминаха нейни близки приятели и то на фона на други нейни приятели, които пък заминаха за Щатите 2-3 месеца по-рано. Заради това и Торонто е единствената възможна дестинация за нас сега - ако й предложа друг град, друга провинция или (пази Боже!!!) друга държава няма да се съгласи....
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

ivalin написа:
kill_u написа:Аз съм навит още като излязох от казармата. Тоест 1992 ама се да слушам тоя оня учих после се жених. После жената не искаше. Е сега накрая 2008 на 35 години се нави. Така че има и по зле от теб. Ако все пак не ме одобрят съм изтървал всякакви влакове.
А ако ме удобрят - има една поговорка (китайска естественно) та тя гласи: "Човек никога не знае от кога ще започне живота му".
kill_u, побратиме долу-горе и моя случай е същия, само дето е още по "трагичен" за мое съжаление. :cry: Аз както се казва още от ранна детска възраст съм желал да избягам в Канада (тогава така се казваше), но граничеше с невъзможното. По-късно казарма, образование (едно, второ, трето и т.н.), жена и деца (едно, второ и трето), два неуспешни опита за реализация в Европа (Германия и Австрия) и т.н. Едва от две години започнахме подготовката по реализацията на единствената нормална дистинация за моето семейство (макар и да ни изглежда като филма "Мисията невъзможна"), ако искаме да го запазим и съхраним като такова и да има бъдеще за нас и децата ни. Заради напредналата ни възраст се наложи да се преориентираме от Квебек за федералната процедура, което също ни отне доста време (учене на език, явяване на IELC и др.). За съжаление обаче преди седмица станах на 43 г. и шансовете ни са сведени до минимум въпреки образованията, стажа, децата и какво ли още не... :cry: Въпреки всичко това все още се надяваме, че има шанс и на нашата улица да изгрее слънце... :wink:
Ние сме от миналата година в Канада. Аз съм на 36, мъжът ми е на 49. Не се отчайвай.
Трудно е на тази възраст да се преквалифициарш тук, но не е невъзможно да имигрираш и да събереш точки. Ние също не можахме да съберем точки за Квебек и затова дойдохме по федералната.
Публикувай отговор