Какво да направя?Моля за съвет

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
doichinov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 10:05 am

Какво да направя?Моля за съвет

Мнение от doichinov »

Здравейте приятели,
Искам да споделя моя казус и да Ви помоля за съвет:
Аз съм на 22 години и мислих да уча магистратура в Лондон,но поради обстоятелствата и бизнеса,който развивам заедно с брат си,реших, че Канада е мястото за мен.Реших да пробвам с MCgill в Монреал,имам ИЕЛТС с оценка 7,която стига за навсякъде и искам да започна 2-ро визше от самото начало въпреки,в че октомври се очаква да си взема дипломата за бакалавър от колеж,НО се питам дали не е добра идея да подам от сега за поданство ,защото таксата ще ми е по-малка ..и то 5 пъти по-малка.Може ли в английската част да подам и да живея в Монреал?Какво според Вас трябва да направя?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво да направя?Моля за съвет

Мнение от Koko »

doichinov написа:Здравейте приятели,
Искам да споделя моя казус и да Ви помоля за съвет:
Аз съм на 22 години и мислих да уча магистратура в Лондон,но поради обстоятелствата и бизнеса,който развивам заедно с брат си,реших, че Канада е мястото за мен.Реших да пробвам с MCgill в Монреал,имам ИЕЛТС с оценка 7,която стига за навсякъде и искам да започна 2-ро визше от самото начало въпреки,в че октомври се очаква да си взема дипломата за бакалавър от колеж,НО се питам дали не е добра идея да подам от сега за поданство ,защото таксата ще ми е по-малка ..и то 5 пъти по-малка.Може ли в английската част да подам и да живея в Монреал?Какво според Вас трябва да направя?
Първо едно уточнение - става дума за кандидатстване за имиграция и получаването на статут на Постоянно пребиваващ в Канада (за поданство се кандидатства по-нататък и то при определени условия).

Вярно е че да се следва в Канада като чуждестраннен студент е по-скъпо, но след като в момента завършвате бакалавърската програма и възрасттта ви предполага че нямате трудов стаж - за съжаление трудно ще покриете изисквания по която и да е от двете основни имиграционни процедури. Всъщност как сте с френският?

Бих ви посъветвал следното.
- първо, проверете колко точки бихте могли да съберете по имиграционните процедури - във форума има доста информация, разбира се най-добре е да се започне от официалния уеб-сайт
- второ, изяснете за себе си дали все пак варианта да дойдете със студентска виза и след това да кандидатствате за статут в Канада все пак не ви устройва - според мен във вашия случай той е по-реален.

По принцип няма проблем да се мине по федералната (английската) процедура и след това да се установите да живеете в провинция Квебек, НО в този случай може да се окаже че все пак ще трябва да плащате малко по-високи такси за следване в сравнение с хората минали по процедурата за провиния Квебек.

Да допълня и това - трябва да отчитате че процедурите за имиграция отнемат време, в някои случай за съжаление - твърде много време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
doichinov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 10:05 am

./

Мнение от doichinov »

Значи,забравих да уточня за работата.Това не е 1-я коментар за крехката ми възраст,но 1 + имам аз-от 18 работя,от 2 години съм акционер в новосъздаден холдинг и притежавам 12% от 2-рата фирма за хр. добавки в БГ,осигурявам се на максимална заплата в 2 фирми,тъй като това е семеен бизнес.Та опит си имам 4 годишен /легален,преди това имам,но няма значение/.Относно френския-1 думичка незнам и затова питам как да бъде.Семестъра ще ми започне януари 2010,и незнам по федералната програма дали имам време,защото приятелите в Канада ми казаха че е по-бавна.Възнамерявам трайно да се установя там,заради това,че бизнеса с добавките за добро или лошо статира от САЩ,съответно Канада,та много е важно за мен да остана там.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ./

Мнение от Koko »

doichinov написа:Значи,забравих да уточня за работата.Това не е 1-я коментар за крехката ми възраст,но 1 + имам аз-от 18 работя,от 2 години съм акционер в новосъздаден холдинг и притежавам 12% от 2-рата фирма за хр. добавки в БГ,осигурявам се на максимална заплата в 2 фирми,тъй като това е семеен бизнес.Та опит си имам 4 годишен /легален,преди това имам,но няма значение/.Относно френския-1 думичка незнам и затова питам как да бъде.Семестъра ще ми започне януари 2010,и незнам по федералната програма дали имам време,защото приятелите в Канада ми казаха че е по-бавна.Възнамерявам трайно да се установя там,заради това,че бизнеса с добавките за добро или лошо статира от САЩ,съответно Канада,та много е важно за мен да остана там.
Значи имай предвид че въпроса не е само в това дали работиш и дали се осигуряваш, но че тези 4-ри години стаж трябва да бъдат признати от канадските имиграционни власти - в това е трика, дали ще можеш да ги убедиш че имаш професия търсена в Канада.

Ако желанието ти е да започнеш да следваш от януари 2010 - пътя е чрез студентска виза. В този срок имиграционна процедура не виждам как би успял да минеш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
doichinov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 10:05 am

/

Мнение от doichinov »

Ясно,твърде е скоро,100% няма шанс,така ли?Значи ще трябва на място..аз видях списъка с професиите,като легален управител имам какво да им кажа,но щом нямам време..а студентска виза чак след като ме приемат нали така?смисъл,аз до месец би следвало да знам..
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Какво да направя?Моля за съвет

Мнение от Пламен Петков »

doichinov написа:Здравейте приятели,
Искам да споделя моя казус и да Ви помоля за съвет:
Аз съм на 22 години и мислих да уча магистратура в Лондон,но поради обстоятелствата и бизнеса,който развивам заедно с брат си,реших, че Канада е мястото за мен.Реших да пробвам с MCgill в Монреал,имам ИЕЛТС с оценка 7,която стига за навсякъде и искам да започна 2-ро визше от самото начало въпреки,в че октомври се очаква да си взема дипломата за бакалавър от колеж,НО се питам дали не е добра идея да подам от сега за поданство ,защото таксата ще ми е по-малка ..и то 5 пъти по-малка.Може ли в английската част да подам и да живея в Монреал?Какво според Вас трябва да направя?
Здравей doichinov:

От това което казваш имаш два варианта: 1) да кандидатстваш за постоянно пребиваващ в Канада и след това да учиш и 2) да кандидатстваш за студентска виза и след това да кандидатстваш за постоянно пребиваващ в Канада.

При вариант 1) трябва да прецениш дали покриваш изискванията за имиграцвя в Канада и да имаш впредвид че процедурата, особено от България, отнема най-вероятно повече от година (освен ако нямаш уредена работа в Канада ,роднини които да те спонсорират и т.н).

При вариант 2) ще трябва да те приемат да учиш в Канада и след то ва да кандидатстваш за студентска виза - процедурата е доста бърза. След като станеш студент в Канада може да имаш допълнителни възможности за имиграция в Канада.

Надявам се горното да ти е от помощ.

Поздрави,

Пламен

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
doichinov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 10:05 am

/

Мнение от doichinov »

Много благодаря за информацията,сега вече ми стана кристално ясно,че вариант 2 е моят,защото до декември няма много време.
Благодаря отново.
П.С. И аз съм Пламен :)
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Има малката вероятност и някоя от тези програми (инвеститор, предприемач и самонает) да ти свърши работа
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: /

Мнение от Пламен Петков »

doichinov написа:Много благодаря за информацията,сега вече ми стана кристално ясно,че вариант 2 е моят,защото до декември няма много време.
Благодаря отново.
П.С. И аз съм Пламен :)
Успех!
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Публикувай отговор