Как се плащат такси в Sidney, NS

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Как се плащат такси в Sidney, NS

Мнение от hadministratora »

Здравейте,

Пускам тази тема, за да събере на едно място парченцата информация които има по въпроса тук и там. Надявам се съвсем скоро да можем да съставим кратко и ясно описание на процеса и информация за банките, в които може да се направи.

Какво знаем до момента:
  • - методите за плащане, както пише тук, са "In Canadian funds only, you may pay by certified cheque, bank draft or money order made payable to the “Receiver General for Canada.” Do not enclose cash.". Към това аз ще добавя че не се приемат personal cheques.
    - малко допълнителна информация има в този отговор и някои след него
    - най-новото ми откритие по въпроса е, че на сайта на ЦКБ има описание на това какво е "certified cheque", което освен че е полезна информация, би могло да значи и че банката издава такива
Всичко друго което открия по въпроса ще публикувам тук. Предлагам и всички други, които разберат нещо по въпроса също да пишат тук.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Нашият опит го бях писала вече в една тема, но щом hadministratora е отворил специална по въпроса ще го пубикувам и тук:

След обикаляне през няколко банки направихме сертифицираните чекове в Централна Кооперативна Банка (клона, който е на Дондуков след Министерски съвет от лявата страна), където самия чек става готов за 1-2 часа, в другите банки отнема 1-2 работни дни. За съжаление има такса от 9$ за чек, която мисля беше за суми до 400$, на място си казват. Ако правите отделни чекове за всеки един от домакинството (а не заедно - в един чек), не е необходимо присъствието на останалите.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Публикувай отговор