Семинар в Букурещ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Семинар в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Само искам да ви напомня че утре ще ходя на семинара в Букурещ (виж тази тема) и ще се радвам ако мога да задам въпроси и от ваше име. Разполагате с около 8-9 часа за да ми пишете тук или на ЛС. След това просто няма да имам достъп до форума докато не се върна.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Какви очакват да бъдат реалните срокове за обработка на документите след направените промени в емиграционния закон?

Ако IELTS е държан септември месец миналата година, а се подадат документите август месец тази година, по коя система за оценка на езика ще бъде оценен кандидата? По старата, или по новата?

Има ли реално разлика ако даден кандидат има 68 точки с такъв който има 75 примерно? Ако има - каква?

Очаква ли се да се съкрати потока от емигранти с оглед на настоящата глобална икономическа криза?

Има ли според тях отлив от емигранти от България и Румъния в последните 2 години?


Това е за сега. Ако се сетя нещо ще пиша.

И не им казвай за Сидни, Нова Скотия и онова за измамата :D (това в кръга на майтапа)

Ако можеш да намериш отговори на тея въпроси, ще бъда безкрайно благодарен. Аз самия бих отишъл, но е много далече, а здравето ми не ми позволява да пътувам толкова на този етап.

Мерси предварително!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Очаква ли се да се съкрати потока от емигранти с оглед на настоящата глобална икономическа криза?
Ако правилно си спомням министърчето на имиграцията беше казало че няма да намаляват квотата за прием на имигранти през 2009 и дори в момента нивата се едни от най-високите.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Прав си, но от скоро има новост:

http://www.thestar.com/article/585574


За това питам. Иначе другите въпроси ще ги зададеш ли?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:Прав си, но от скоро има новост:
http://www.thestar.com/article/585574
За това питам. Иначе другите въпроси ще ги зададеш ли?
Да, четох статията.... но според мен дори да има намаление то няма да е драстично. По-скоро ще затегнат подбора....

Всички въпроси ще задам (ако имам тази възможност разбира се), но трябва да се има предвид следното: ще ги задам както са поставени и ще върна отговора. Тоест ако ме попитат "Какво имате предвид?" ще оттегля въпроса, защото няма да мога поясня.
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте

Мнение от Shares »

Ще ти бъдем благодарни ако ти е възможно да им зададеш следният въпрос :

Какви се очакват да бъдат сроковете за обработка на кандидатите подали документи в интервала от 27.02.2008 до приемането на промените в емиграционният закон на 28.11.2008?

Успех :beer:
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Shares като гледам кога са ви пристигнали документите в Букурещ, по-добре им драсни едно имейлче. На нас ни изпратиха искането за доп.документи на 19 декември, а сме подали май месец, би трябвало да сте получили вашите вече...
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте!

Мнение от Shares »

Здравей Мими!

Изпратихме им имейл със запитване за нас в началото на този месец и ни отговориха така :

" Your application is in a queue awaiting initial assessment by an officer.When this assessment has been completed, we will be in touch with you. "

:roll: ??????????
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Явно се бавят не само по Кебекарската процедура за съжаление. Чакане му е майката :roll: Дано скоро да получите известието за доп.документи. Щом сте им писали имейл, ще ви го пуснат по имейл - тъй като и ние бяхме писали мейл (за баркодовете обаче) някъде четох, че след като си се свързал с тях по този начин, то те го възприемат за официална кореспонденция.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте

Мнение от Shares »

Здравей Мими

Така е...." Чакане му е майката " - И ние се надяваме скоро да получим известие,.......както един съфорумец беше писал - " До можеш да чакаш " !!


Успех на всички! :beer:
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Здравейте всички!

Въпреки тежките пътни условия, успях да стигна до Букурещ и вече знам какъв цвят е Канадското посолство – то е зелено!
Освен че е зелено, то се оказа и на сравнително лесно място, та успях да стигна там на време и да посетя семинара, който вълнува мнозина тук. Първи влязохме само двама души – аз и един румънец и дори изглеждаше, че няма други желаещи. Щеше да е хубаво, защото щяхме да питаме много, но уви. Много скоро дойдоха още хора и така се събрахме към 15-20 души. Поради това и поради факта че разполагах с ограничено време не успях да задам всички въпроси, които бях приготвил, за което моля да ме извините.

Все пак успях да попитам най-важното!

Преди всичко искам да отбележа, че и тримата имиграционни служители бяха много симпатични, изглеждаха много дружелюбни и няколко пъти подчертаха че не са там за да отказват кандидатури, а за да изберат най-добрите – искрено се надявам да е така.
Как протече семинара (на кратко):
  • - Общи приказки: защо има имиграционна процедура; Канада не е страната в която текат мед и мляко, но предлага чудесни възможности; колко тежко и травмиращо би могло да бъде имигрантството ако човек не се подготви както трябва; как да се подготвим; какво представлява процедурата; други подобни. Постепенно започнаха да говорят конкретно за самата процедура.
    - Конкретни приказки: описаха неща, които повече тук вероятно добре знаем. Това което според мен си струва да се отбележи е че процедурата е логически разделена на 2 етапа – Eligibility Assessment (извършва се в Сидни, НС и практически е официална версия на Self Assessment от сайта; преглеждат ти документите и преценяват дали твърденията отговарят на минималните изисквания за език, образование, проф. квалификация и т.н.) и Admissibility Assessment (извършва се в имиграционния посолството от хората, които водиха семинара; те проверяват дали твърденията от документите отговарят на истината и ако е така започвт проверки дали има правни или други пречки даения кандидат да бъде допуснат в Канада). Много наблегнаха и на честността при попълване на документите. Цитираха случаи в които иначе отлични кандидати са подавали документи с невярно съдържание, за да направят кандидатурата си такава каквато си мислят че имиграционните очакват да видят. И в този случай независимо че кандидата действително отговаря на всички изисквания, виза не му се дава, защото се е опитал да ги заблуди.
    - Кафе пауза: кафе, тоалетна, сладки.....
    - За сайта на CIC: къде се намира, каква информация има на него и т.н. Тук беше и времето за въпроси и отговори. Аз зададох първият и се отприщи лавина. Много скоро обаче всичко приключи и трябваше да си ходим по къщите.
Ето важна информация която получих от отговори на въпроси (мои и не само):
  • - Ако ви върнат документите, поради неточности или непълноти можете да ги изпратите отново веднага щом ги коригирате. Да, има случаи при които за исвестно време нямате право да влизате в Канада и съответно да подавате документи, но това е друга песен (става въпрос за измами, престъпления и прочие). Ако просто има процедурна грешка, можете да кандидатсвате отново веднага.
    - Плащането в при подаване на документи в Сидни се оказа че е проблем не само тук, а по принцип. Новите правила изискват да се ползват определни платежни инструменти, които са типични за Северна Америка, но не и за Европа. Казаха че са чули че поне две банки в България могат да свършат работа, но отказаха да споменат имена (нямали право да препоръчват една или друга банка). Съветът им беше да се търси местен клон на банка, която е световно предствена или евентуално произхожда от Северна Америка (напр. Ситибанк). Казаха че е трудно, но не и невъзможно. Трябвало да се обикалят най-големите/сериозните банки и да се пита. Така че, съфорумници, тръгвайте по банки да питате. Може би наистина трябва да се почне от Ситибанк, защото тя май е американска (би трябвало да познават въпросните платежни инструменти и би трябвало да имат подразделение в Канада). Аз имам идея къде мога да попитам и ще попитам идната седмица – ако науча нещо веднага ще пиша.
    - Ако има сред вас такива, които са подали документи между 27.02.2008 и излизането на министерските инструкции (края на Ноември 2008) вероятно сте в ситуация подобна на моята: писали сте професия, която е била Skill Type 0 или Skill Level A/B, но която липсва в списъка. Те казаха че ако имате информация на база на която могат да ви поставят под друг NOC код трябва да им пишете веднага. Може и по електронната поща. Казаха че изобщо ако имате въпроси можете да им пишете и вероятно ще получите отговор до 48 часа – имали цял екип, който само с това се занимава.
    - Ако сте държали IELTS преди 1-ви Септември (не успях да разбера коя година, но предполагам че тук Valioiko може да внесе яснота) ще го тълкуват и според старата и според новата система за приравняване към имиграционните изисквания. Ако двете системи дадат разлика ще получите по-големия брой точки. Ако изпита е държан след 1-ви Септември ще бъде приравнен по новата система.
    - Canadian Experience се оказа доста важно нещо. Освен че това е името на една от новите имиграционни програми, това е и нещо, което много помагало при намиране на работа там. Цитираха случай в който имигрант/ка кандидатства за чистач/ка и го питат дали има Canadian Experience (личното ми мнение е че тук малко преувеличиха). Така или иначе имиграционните власти окуражавт новите кандидати (а и самите процедури се движат в тази посока) първо да пребивават временно в Канада и после ако все още искат да направя постъпки за превръщане на временното в постоянно пребиваване. От процедурна гледна точка това вече било значително улеснено.
    - Тези от вас, които предпочитат да ползват услугите на представител трябва да имат предвид следното: ваш представител може да бъде само регистриран (в Канада) адвокат по имиграционно право или регистриран имиграционен консулант. Преди да се доверите на някого, за да ви представлява, внимателно проучете на какви условия трябва да отговаря и дали наистина отговаря.
Ами това е в общи линии. Надявам се че не съм пропуснал нещо.... Дано намерите отговорите които търсите!

Bonne chance to all of you ;)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Браво. Много полезна информация. Радвам се, че всичко с предвижването е било нормално и безпрепятствено.

За кой 1-ви Септември става въпрос не ми е ясно. Може би за миналата година говорят, но защо е така и идея си нямам.

Това, че стимулират емиграцията е супер, явно на тях им трябват хора.....и ще си ги получат.

Успех на всички. И мерси за информацията.:)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Може и по електронната поща. Казаха че изобщо ако имате въпроси можете да им пишете и вероятно ще получите отговор до 48 часа – имали цял екип, който само с това се занимава.
Затова ли като почнах да си търся обратно неправилно изпратените пари ги чаках две седмици?! :twisted:
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте

Мнение от Shares »

Здравейте на всички!

Благодаря за важната информация!
Тя внася светлина за много неща :

""- Ако има сред вас такива, които са подали документи между 27.02.2008 и излизането на министерските инструкции (края на Ноември 2008) вероятно сте в ситуация подобна на моята: писали сте професия, която е била Skill Type 0 или Skill Level A/B, но която липсва в списъка. Те казаха че ако имате информация на база на която могат да ви поставят под друг NOC код трябва да им пишете веднага. Може и по електронната поща. Казаха че изобщо ако имате въпроси можете да им пишете и вероятно ще получите отговор до 48 часа – имали цял екип, който само с това се занимава. ""

Това означава предполагам, че е добре с длъжностна характеристика или други подпомагащи документи да "им" се внесе подпомагаща и допълваща информация за да определят точно под кой НОК попадаш или да те поставят под друг такъв!!!!!!!!!!

// А....дали не трябва първо да се изчака "техният" отговор и тогава според него да се процедира по нататък...?????//


Успех :beer:
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Здравейте

Мнение от hadministratora »

Shares написа:Това означава предполагам, че е добре с длъжностна характеристика или други подпомагащи документи да "им" се внесе подпомагаща и допълваща информация за да определят точно под кой НОК попадаш или да те поставят под друг такъв!!!!!!!!!!
Според мен не трябва да пращаш нищо, което не са ти поискали. Предполагам че при подаване на заявлението не сте слагали длъжностна характеристика? Ако им трябва те ще ти поискат.
Публикувай отговор