Въпроси за Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Да в писмото пише че трябва да контактувам с офиса в Букурещ за рефънд на средствата.

Между другото как смятате по добре ли е да бъдат платени парите от Канада с чек? Или от тук да ги пращам. Имам възможност да помоля роднини да платят на място да им пратя документите и те да ги насочат към Нова Скотия.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

kill_u написа:Да в писмото пише че трябва да контактувам с офиса в Букурещ за рефънд на средствата.

Между другото как смятате по добре ли е да бъдат платени парите от Канада с чек? Или от тук да ги пращам. Имам възможност да помоля роднини да платят на място да им пратя документите и те да ги насочат към Нова Скотия.
Направи си един чек от тука и си прати документите с куриер. Недей да мислиш повече дивотии, че ще се забатачиш пак :)

Няма значение от къде е платена таксата, стига да е правилно платена и парите да са точно толкова, колкото се изискват. Ако документите ги изпратят роднините може и да е проблем. Това е мое мнение, ама не виждам какъв ще ти е келипира от това.

Направи си един чек, сложи го в плика с документите, прати всичко това с куриер, ама не с експресна пратка естествено и да ти е мирна главата.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

А, забравих! Нищо не ти пречи да си изпратиш документите наново още утре, стига да имаш парите.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Направи си един чек
Можеш ли да обясниш точно коя банка ти направи чек и какво точно им каза за да ти го направят.
стига да имаш парите.
:( :( :(
Точно в момента май ще чакам да ми ги върнат от Букурещ
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Bank Draft

Мнение от didi_didi »

Трябва да поръчаш банков чек-това е че, на който се подписва банката (управителя), а не собственика на сметката. Смисълът му е,че е като пари в брой,защото обикновен чек,който ти пишеш и издаваш можеш да анулираш (теотерично). Предполагам,че в България може да се издаде такъв чек, провери.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Bank Draft

Мнение от valioiko »

didi_didi написа:Трябва да поръчаш банков чек-това е че, на който се подписва банката (управителя), а не собственика на сметката. Смисълът му е,че е като пари в брой,защото обикновен чек,който ти пишеш и издаваш можеш да анулираш (теотерично). Предполагам,че в България може да се издаде такъв чек, провери.
Точно! Насочи се към някоя от големите банки. ОББ, Райфайзен, ДСК и т.н. Аз преди време с такъв чек си платих таксата за кандидатстване в колежа в САЩ. Като пратих документите по пощата пристигнаха, ама чека го нямаше вътре. Някой от пощата по пътя го беше откраднал. После го анулирах, щото няма как да го осребрят и го пратих наново с DHL.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

А какво да им кажа в банката да пишат на чека?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Отиваш значи в банката и им казваш да ти издадат чек с който да си платиш таксата за разглеждане на документите в Канада. Като те питат за ядрес на получателя им казваш адреса в Сидни. Като питат за получател (бенефициент) им казваш “Receiver General for Canada”. Ако те питат за цел на плащането им казваш и готово.

ама.... :x
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Е с това трябваше да започнеш.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Казва се Сертифициран чек както беше писал по-горе Valioiko. След обикаляне през няколко банки направихме нашите в Централна Кооперативна Банка (клона, който е на Дондуков след Министерски съвет от лявата страна), където самия чек става готов за 1-2 часа, в другите банки отнема 1-2 работни дни. За съжаление има такса от 9$ за чек, която мисля беше за суми до 400$, на място ще ти кажат. Успех!
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Мими написа:клона, който е на Дондуков след Министерски съвет от лявата страна)
Благодаря!!!!!
за съжаление живея в Бургас.
Fireman

Мнение от Fireman »

kill_u,ще се изразя може би малко непрофесионално,но УникредитБулбанк са оторизирана банка относно емиграционния процес.Те са запознати къде и колко се заплаща,както се надявам и с чековете.Имат си формуляри относно таксите,които се превеждат към посолствата и смятам,че няма да има грешка,Е ,поне за Варна е така.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Благодаря за Уникредит. Там имам познати ще питам.
dany_nik2004
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 10:09 am

Мнение от dany_nik2004 »

Моля за помощ :( В Едмънтън съм от 4 месеца,а мъжа ми от 11 месеца.Имаме раб. визи до април 2010.Искаме да подадем документи по точковата с-ма от Канада.Казаха ми да побързам с подаването,защото трябвало да имам валидна виза поне за 1 година,от датата на подаване- знае ли някой , дали е така :?:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... oyment.asp
1) If you are currently working in Canada:
* your current employer must have made an offer to give you a permanent job if you are accepted as a federal skilled worker, and
* your temporary work permit must be valid both when you apply for a permanent resident visa and when the visa is issued
Чети сайта на имиграционните там пише всичко!
Как си намерихте работа ако не е тайна?
Публикувай отговор