Въпроси за Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Въпроси за Федералната процедура

Мнение от kill_u »

Здравейте!

На 15 Декември 2008 изпратих до Сидни Нова Скотия, Канада документите си с обикновената поща. За съжаление по-късно разбрах, че една куриерска фирма носи писма до Канада за доста тънка цена от 55 лева! Но стореното сторено.
Днес 04 Февруари 2009 г. все още нямам никакъв отговор, а в документите си бях вписал за контакт електронната поща, тоест поне отговора трябваше да дойде бързо. Вчера вече реших и писах едно писмо до Букурещ, Румъния като ги питах дали имат някаква информация за моята кандидатура. Ето и отговора по-долу:
Dear Sir,

Thank you for your message.

Please be advised that we have no control over the applications
submitted in Nova Scotia, Sydney and no contact with that office. 

You may wish to note that in your case, the processing fee is not to be
paid at Banca Transilvania in Romania or at Union Bank in Bulgaria in
Euros.
If you have done so, your application will be returned to you as
incomplete due to incorrect method of payment. Please await patiently
their correspondence.

For detailed information on the federal skilled worker program, please
go to: 

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

For more detailed information, consult the Federal Skilled Worker
Application Package.

For detailed information on payment of processing fees in your case,
please visit: 
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/EG75.asp . 
Това направо ме разби естествено защото точно преди да подам ги попитах изрично къде трябва да пратя таксата и те ми казаха, че трябва да си чета сайта of http://www.cic.gc.ca. Естествено четох си сайта и какво, там си пише – платете си по банковата сметка на обслужващото посолство.

Някой може ли да ми отговори моля на следните въпроси:

1. Ако Сидни НС, КА ми върне документите къде да си платя таксата?
2. Възможно ли е по-някакъв начин да си върна парите от Букурещ и да платя с тях наново или съм „изгорял” безвъзвратно?
3. Колко време още да чакам за отговор от Сидни? Гледам че хората по сайтовете се чудят защо не им отговарят но все пак да питам и аз.
4. Дадох електронната си поща за последваща кореспонденция, в нея съм изключил всякакви филтри за спам, но въпреки това не съм получил още нищо. Възможно ли е тия от Сидни да не пращат нарочно електронни съобщения само и само да не си разкрият е-мейл адресите(между другото тях ги няма никъде в интернет)

Благодаря предварително за отговорите!!!

ПП
Ако някой иска да наблюдава същата тема тук
http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... 3#msg60183
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ще ти върнат документите заедно с платените такси (таксите може и да се забавят) и след това плащаш с чек, платим на съответната служба в Сидни. Чека дето ще ти го издаде българската банка го прати с пакета документи.

Успех!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

И още нещо! Забрави за пращане на каквото и да е с Български пощи! Особено ако вътре има финансови документи.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз лично съм се пооткъснал от Федералната и не зная защо там пращате вече документите. С парите може и да изгориш, ако не са по инструкциите. Примерно, за гражданството ясно е казано, че ако не си си изчислил нужните дни присъствие в изпратените документи, таксата изгаря.

Скоро говорих с един апап от колцентър, претендиращ да дига телефона на Сидни центъра, та той каза, че има голям "Баклог" от подадени документи там. В сайта пише, че първоначално потвърждение за изпратен пакет документи трябва да се получи до 2 месеца, а оня ми каза, да се настройвам за 5- 6, изхождайки от това, че сега отваряли бумагите пратени през Август.

Аз като се стягах за Федералната, на сайта пишеше 1 година, а то го отнесе 3 и 1/2 в моя случай....

:beer:
Embrace your climate change!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

7George написа: Скоро говорих с един апап от колцентър, претендиращ да дига телефона на Сидни центъра,....
A телефонче може ли да дадеш. Защото за Сидни центъра не мога да намеря никакви контакти?
Другия ми въпрос е от коя банка да издам чека? Тоест в коя банка да си отворя сметка та да ми върнат евентуално парите от Сити банк и да издам от нея чек? Щото тия от мкб са едни тикви тука не ти е работата.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Документи в Сидни трябва да се пращат след 28.11.2008 г. Как са получили документи през Август?
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

valioiko написа:Документи в Сидни трябва да се пращат след 28.11.2008 г. Как са получили документи през Август?
Имах предвид за гражданство, на адреса
Citizenship and Immigration Canada
Case Processing Centre - Sydney

и телефона е за от Канада
1 888 242‑2100 (in Canada only).
Ако са преместили всичко там - не ми се мисли колко бързо или бавно ще ги обработват. :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

А, за гражданство може. Не съм запознат с процедурата, но като стигна до там и това ще направя. В интерес на истината кандидатурите за емиграция ги разглежат доста бързо. Може би за около 1-2 месеца дават окончателен отговор за това дали молбата е одобрена за придвижване или не. Като одобрят молбата я пращат в посолството по местоживеене и там вече трябва да пращаш доказателствата за информацията, която си посочил. Гарантират, че по новата система молбите ще бъдат разглеждани бързо и процедурата няма да трае повече от година.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

valioiko написа:.... В интерес на истината кандидатурите за емиграция ги разглежат доста бързо...
Абе не съм много сигурен. Простата логика показва друго. А именно че досега кандидатурите са отсявани от посолствата в различните страни и тогава са пращали до Нова Скотия. А сега всичко ще се бухне там и смятай как ще се задръстят. Ама хванах се на хорото....
bvutov
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 9:37 am
Местоположение: Ottawa

Възстановянане на грешно платени такси

Мнение от bvutov »

Здравейте,
аз също направих грешка и пуснах таксата в Евро в Букурешкия офис. Но ако кандидатстваш по Federal Skilled Worker class - category 1, трябва да наредиш поименен чек, както пише valioiko. Аз го направих в ДСК, но след 1 седмица питане, защото в клоновете не са чували за такова нещо. Съветвам те да го наредиш в централния офис. За въстановяване трябва да изпратиш оригиналната вносна бележка от трансфера до Букурещ и обяснително писмо, Има дати, на които можеш да се угорориш и да отидеш до Букурещ и да си получиш парите. Има вариант по ИБАН, но там сроковете са няколко месеца и се попълва един формуляр с твоите банкови детайли. Съветвам те да си направиш ново пращане в кан. долари и да чакаш да ти въстановят грешния превод. Аз така направих.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

kill_u написа:
valioiko написа:.... В интерес на истината кандидатурите за емиграция ги разглежат доста бързо...
Абе не съм много сигурен. Простата логика показва друго. А именно че досега кандидатурите са отсявани от посолствата в различните страни и тогава са пращали до Нова Скотия. А сега всичко ще се бухне там и смятай как ще се задръстят. Ама хванах се на хорото....
Тва за отсяването как го разбра? Питам, щото отсяването е работа на центъра в Сидни. Така става двойна работа....
milaa
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:13 pm

Мнение от milaa »

Здравейте, предстои ми изпращане на първите документите по федералната процедура Federal skilled worker Category 1. Ще ви бъда благодарна да ми отговорите за точния адрес, таксите( 2 възрастни + дете) и в коя банка да се изплатят те.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ето тука ще намериш отговор за таксите: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/EG75.asp

Тука ще видиш адреса на който да изпратите документите: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/EG76.asp

Можете да платите като:

Payment method options

In Canadian funds only, you may pay by certified cheque, bank draft or money order made payable to the “Receiver General for Canada.” Do not enclose cash.

Банката няма значение, стига да може да ви извърши съответната услуга.

Ето какво е “Receiver General for Canada.” (бенефициента на платежния документ) http://www.tpsgc-pwgsc.gc.ca/recgen/txt/index-eng.html

Мисля, че тази информация би помогнала. Ако греша някъде, моля някой да ме поправи.

На Вас желая успех и късмет!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Здравейте,
Преди половин час си получих обратно документите. Върнати са заради неправилно плащане. Сега ще ги чета и ще пиша пак тук. Да видя дали има възможност да си върна по някакъв начин парите и да ги пратя по нормалния начин.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

kill_u написа:Здравейте,
Преди половин час си получих обратно документите. Върнати са заради неправилно плащане. Сега ще ги чета и ще пиша пак тук. Да видя дали има възможност да си върна по някакъв начин парите и да ги пратя по нормалния начин.
Парите със сигурност ще ти ги върнат! Не се притеснявай за тях. Може да се забавят, ама аще ти ги върнат!
Публикувай отговор