Въпроси за Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
dany_nik2004
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 10:09 am

Мнение от dany_nik2004 »

Работа си намерихме от БГ с адвокат.На мен не ми е ясно :D :oops: -аз като подам док. ,визата ми е валидна.Но не знам дали ще е ,когато ми дойде реда да ме разгледат. :?: Намираш ли някъде,че трябва да е валидна минимум 1 год. след подаване :?: Знае ли някой , в какви срокове да чакам резултат :?: Подавам от Канада в Бъфало.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Какви са ви реалните професии? От това зависи как можете да кандидатствате и колко бързо ще ви свърши процедурата.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

А добре де не можете ли да се обадите от там и да питате в емиграционните, предполагам, че няма да е проблем. След като не е категорично уточнено на официалната им страница.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

dany_nik2004 написа:...Намираш ли някъде,че трябва да е валидна минимум 1 год. след подаване...
До колко аз съм запознат трябва да сте пребивавали поне 1 година легално в Канада, за да можете да кандидатствате от там (нова имиграционна програма под името Canadian Experience). Може би това ви е подвело да мислите че трябва да ви е валидна визата за 1 година.
Може ли да споделите повече за въпросният адвокат? Аз съм подал документи, но имам съмнения че ще ми ги върнат заради прословитуя списък с професии. Имам план "Б" и той е да направя като вас.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Не е задължително да кандидатстват чрез CEC.
embazela
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:33 pm
Местоположение: софия

Мнение от embazela »

Здравейте.Ако жена ми има нужните точки а аз не тогава има ли смисъл и само с вишо образование и "100"години стаж ли се кандидатства за Канада.Просто така се случи че не съм учил но пък имам занаяти които умея много добре а по специалноста за средното нямам нито ден стаж.Сертификатите и други тапий признават ли ги мерси предвартелно
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

dany_nik2004 написа:Моля за помощ :( В Едмънтън съм от 4 месеца,а мъжа ми от 11 месеца.Имаме раб. визи до април 2010.Искаме да подадем документи по точковата с-ма от Канада.Казаха ми да побързам с подаването,защото трябвало да имам валидна виза поне за 1 година,от датата на подаване- знае ли някой , дали е така :?:
2002-ра не беше така. Важно беше да си изкарал вече една година. Инак опцията е само Букурещ. Ако си изкарал една година - кеф ти букурещ, кеф ти Бъфало, кеф ти Ню Йорк. Сега ако са променили нещо не знам.
Ако работната виза ти изтече и си заминеш за България, процедурата си върви - няма страшно. Изчакваш да излезе и пак идваш. Личен опит.

Линкът даден от kill_u и тълкованието му не е коректно.
Цялата страница касае "offer of employment":
Depending on your circumstances, the requirements for a valid offer of employment are different....
след което следват описания на разни случаи...

Тези случаи въобще не касаят варианта при който визата ти изтича примерно след 2 години и нямаш повече никаква оферта (нито претендираш в апликацията си за перманент резидънт, че имаш оферта).
С други думи тези изисквания НЕ касаят правото ти да подаваш за ПР, а правото да претендираш че имаш оферта за постоянна работа когато кандидатстваш за ПР.
Последно промяна от optics на Сря Мар 04, 2009 3:38 am, променено общо 1 път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
nicky12
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:54 pm
Местоположение: Пловдив

Съпътстващи документи - що е то?

Мнение от nicky12 »

Здравейте. Решили сме да си пускаме документи за Федерална Канада, и събираме инфо за процедурата за да се подготвим възможно най добре.
Забелязах че в много от случаите няколко месеца след подаване на документите в посолството се искат съпътстващи документи. Какво представляват те?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Съпътстващи документи - що е то?

Мнение от optics »

nicky12 написа:Здравейте. Решили сме да си пускаме документи за Федерална Канада, и събираме инфо за процедурата за да се подготвим възможно най добре.
Забелязах че в много от случаите няколко месеца след подаване на документите в посолството се искат съпътстващи документи. Какво представляват те?
Има "важни" документи - такива които ако липсват, няма въобще да ти приемат апликацията и "допълнителни" документи - които ако липсват, ще ти я приемат на доверие че допълнително ще им ги изпратиш. Към вторите спадат примерно - учил съм Английски 15 години и съм супер факир.... обаче никакъв документ не прилагаш. Хората ти казват - чудесно, документите ти са приети, но за да продължим, дай някакви доказателства - примерно иди да изкараш един ИЕЛЦ.
В общия случай искането на допълнителни документи означава че не си си опекъл работата още отначало.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Съпътстващи документи - що е то?

Мнение от Мими »

Мисля, че си се объркал нещо, не става въпрос за Кебекарската процедура! Няма разделение на 'допълнителни' и 'важни' документи - щом са в списъка, който ти пуснат, трябва да им ги изпратиш. Идеята е, това, което сте упоменали в първоначалния формуляр от 3 странички, да го подкрепите с доказателства. Ето на нас какво ни поискаха:

Forms required:

Updated application forms dully filled out, signed and dated as follows:

- IMM0008-generic form + 6 pictures for each applicant; IMM0008 - Schedule 1; IMM0008 - Schedule 3; IMM5406 - for principal applicant (IMM0008 forms and schedules available on CIC’s website at: http://www.cic/english/information/appl ... killed.asp )

- IMM0008-Schedule 1; IMM5406 - for your Spouse/Common law partner and for each of your dependent children over 18 years of age

Documents required:

-Evidence of English/French language proficiency for the principal applicant:

Language proficiency is one of the six selection factors for skilled workers. You will be awarded up to 24 points for your basic, moderate or high abilities in English and French. You will be given points based on your ability to listen, speak, read and write.

Please note that CIC officers will not assess your language skills at interview.

In order to establish your English/French language proficiency you have to take a language test by an organization approved by Citizenship and Immigration Canada (CIC): IELTS for English and TEF for French.

We strongly recommend that you take a language test from an approved organization if you are claiming skills in a language that is not your native language.

To determine availability of English/French language testing in this region you may wish to contact:

The British Council Romania, Calea Dorobantilor 14, Bucharest,

Telephone +40-21-307-9600, 307-9603, website: www.britishcouncil.ro
The British Council Bulgaria, 7 Krakra Street, 1504 Sofia,

Telephone +359-2- 942 43 44, Fax +359-2-942 42 22, website: www.britishcouncil.bg

L'Institut Français de Bucarest ,77 Boulevard Dacia, Bucarest

Telephone +40-21-211 99 30, Fax +40-21-211 28 53, website : www.culture-france.ro

-Proof of family relationship in Canada if you or your accompanying spouse/common law partner have a parent, grandparent, child, grandchild, spouse, common law partner, sister, brother, uncle, aunt, nephew or niece who is a Canadian citizen or permanent resident and is physically residing in Canada .Please also include evidence of your relative’s status in Canada

-Diplomas acquired and records for studies for you and your spouse -notarized photocopies & certified translations are required

-Proof of present employment, detailed job description -for principal applicant - originals and certified translations.

-Updated record of employment for principal applicant (workbook and/or work contracts)- -notarized photocopies and certified translations are required.

-Detailed job descriptions for all positions held during the last 10 years by the principal applicant - originals and certified translations are required.

-Proof of previous work or study in Canada for you and/or your spouse , such as letters/contracts from employers, universities, copy of student/work permits

-Police certificate(s) from all the countries where you resided 6 months or more - original

-Photocopies of passport(s)

-Birth certificate(s) - photocopies

-Marriage certificate - photocopy

-Divorce document(s) – original+ certified translation

-No-objection letter from previous spouse(s) when from a previous marriage there are dependant children - original
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
nicky12
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:54 pm
Местоположение: Пловдив

Съпътстващи документи - що е то?

Мнение от nicky12 »

Да, става дума за процедурата за Федерална Канада. Моят въпрос беше точно за това искане за съпътстващи документи което обикновенно се получава 6 месеца след пускане на документите.
Тоест това е доказване със документи на информяцията която даваме във формуляра!
Благодаря ви!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Съпътстващи документи - що е то?

Мнение от kill_u »

nicky12 написа: Тоест това е доказване със документи на информяцията която даваме във формуляра!
Благодаря ви!
Само не ги изпращай предварително. Трябва да чакаш да ти ги изискат те.
optics написа:Линкът даден от kill_u и тълкованието му не е коректно.
Цялата страница касае "offer of employment":
Depending on your circumstances, the requirements for a valid offer of employment are different....
след което следват описания на разни случаи...

Тези случаи въобще не касаят варианта при който визата ти изтича примерно след 2 години и нямаш повече никаква оферта (нито претендираш в апликацията си за перманент резидънт, че имаш оферта).
С други думи тези изисквания НЕ касаят правото ти да подаваш за ПР, а правото да претендираш че имаш оферта за постоянна работа когато кандидатстваш за ПР.
Тук съвсем се обърках!!!
dany_nik2004
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 10:09 am

Мнение от dany_nik2004 »

Ако работната виза ти изтече и си заминеш за България, процедурата си върви - няма страшно. Изчакваш да излезе и пак идваш. optics Пуснато на: Сря Мар 04, 2009 7:29 am



Много Ви благодаря.Това беше моят въпрос -трябва ли да имам валидна виза , в момента , когато си получа решението.Явно не. :beer2:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Хехе а нашия беше кой адвокат намери работа на съпругът ти но ти така и не ни отговори. :lol: :lol: :lol:
nicky12
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:54 pm
Местоположение: Пловдив

Въпрос относно попълване на документите

Мнение от nicky12 »

Здравейте!
Имам следния въпрос:Въпросът ми е във връзка с попълване на Application for permanent residence in Canada.Как се процедира, когато личната карта е със срок на валидност 10.06.2010г.(необходимо ли е да се издава предсрочно нова лична карта)?
Във секцията Details of family members се изискват данни за съпруга и деца. Трябва ли да се издават паспорти за деца (нашите са на 2 г.), тъй като в указанията за попълване не е уточнено.
Благодаря ви предварително!
Оптимист
Публикувай отговор