Смесен брак..( Българи & Канадци) - съвети, радости, тре

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Смесен брак..( Българи & Канадци) - съвети, радости, тре

Мнение от Paradisa »

Здравейте, :)

От скоро съм тук сред вас и намирам доста полезна информация.
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:46 am, променено общо 2 пъти.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Не знам аз дали аз нещо не съм разбрал, но процедурата за спонсориране на съпруга отнема не повече от 6 месеца и е почти 100% сигурно, че ще те одобрят. Другата процедура отнема повече от година и е свързана с куп главоболия. При положенние че може да те спонсорират въобще не си заслужава да разглеждаш други варианти.
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

Привет Коцето. :) ..мерси за отговора! :) Честно казано, и аз нямам много инфо :cry: , но четох някъде, че за да може да ме спонсорира, трябва да е в Канада, а той си е в САЩ, както и да доказва справка за постоянна работа през последната година, а той се води селф емплои и работи по проекти с приятел, с когото започнаха фирма от скоро и така не знам дали по техните изисквания ще се класира :cry: , тъй като той е Канадцки гражданин ( роден е там), но не е перманент резидент..все още.Ние не искаме там да се установяваме, но само за най-много година, затова трябва да намерим вариант, с когото да мога легално да замина от лятото и да мога да работя, ахх тепърва ще събирам инфо. :roll: Мерси за идеята.. :beer:
koceto77 написа:Не знам аз дали аз нещо не съм разбрал, но процедурата за спонсориране на съпруга отнема не повече от 6 месеца и е почти 100% сигурно, че ще те одобрят. Другата процедура отнема повече от година и е свързана с куп главоболия. При положенние че може да те спонсорират въобще не си заслужава да разглеждаш други варианти.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Permanent resident е статут за постоянно пребиваване в Канада, при който ти е позволено да живееш и работиш в страната неограничено дълго време (за ралика от работна виза която има срок). Ако той все още е канадски гражданин тоест не се е отказал от него за да вземе американско то на него не му е необходимо да става permanent resident защото той си е канадец. Все едно ти да искаш статут за постянно пребиваване в България (ако има такова нещо там) след като имаш гражданство. Та единствния вариант поне според мен да дойдеш тук до лятото и да имаш право на работа е да се ожените и той да те спонсорира. Спонсорирато на деца и съпруги/съпрузи е по-улеснено, но пак трябва да го одобрят за спонсор.
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

koceto77 написа:Permanent resident е статут за постоянно пребиваване в Канада, при който ти е позволено да живееш и работиш в страната неограничено дълго време (за ралика от работна виза която има срок). Ако той все още е канадски гражданин тоест не се е отказал от него за да вземе американско то на него не му е необходимо да става permanent resident защото той си е канадец. Все едно ти да искаш статут за постянно пребиваване в България (ако има такова нещо там) след като имаш гражданство. Та единствния вариант поне според мен да дойдеш тук до лятото и да имаш право на работа е да се ожените и той да те спонсорира. Спонсорирато на деца и съпруги/съпрузи е по-улеснено, но пак трябва да го одобрят за спонсор.

Ами, честно и на мен много не ми е ясно :cry:
Последно промяна от Paradisa на Съб Яну 07, 2012 1:47 am, променено общо 1 път.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Paradisa написа:
koceto77 написа:Permanent resident е статут за постоянно пребиваване в Канада, при който ти е позволено да живееш и работиш в страната неограничено дълго време (за ралика от работна виза която има срок). Ако той все още е канадски гражданин тоест не се е отказал от него за да вземе американско то на него не му е необходимо да става permanent resident защото той си е канадец. Все едно ти да искаш статут за постянно пребиваване в България (ако има такова нещо там) след като имаш гражданство. Та единствния вариант поне според мен да дойдеш тук до лятото и да имаш право на работа е да се ожените и той да те спонсорира. Спонсорирато на деца и съпруги/съпрузи е по-улеснено, но пак трябва да го одобрят за спонсор.

Ами, честно и на мен много не ми е ясно :cry: , но скоро говорихме и той ми каза, че няма перманент ресиденс все още, той е роден в Калгари, баща му е канадец, майка му УСА и като е бил на 3 год. се местят в УСА..Ние вече имаме граждански брак, но ми спомена, че за спонсориране има май някакво изискване да е живял в Канада, и той сега проверява нещата. Коцето, виждам, че ти си в Калгари, как е там? Има ли много българи? Имаш ли инфо примерно, за някоя фирма, която да съдейства за там, бях чула за БГ фирма - работа в канада- сайт за работа за Канада със седалище в Калгари, имаш ли инфо или да си чувал нещо по тоз въпрос? Мерси :) и всичко най!!
Най-вероятно става дума за "non-resident for tax purposes" - канадските граждани коите не живеят в Канада могат при определени условия да получат такъв статут и да не плащат данъци в Канада. От друга страна обаче това би усложнило нещата при процедурата за спонсориране, защото начина да се докажат доходи в Канада е чрез данънчната декларация - при липсата на такава не знам дали има начин да бъде спонсор.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Смесен брак..( Българи & Канадци) - съвети, радости,

Мнение от becks »

Paradisa написа:Здравейте, :)

От скоро съм тук сред вас и намирам доста полезна информация. Не намерих дискусия на тази тема и реших да започна нова. :roll:
Предстой ми брак и съпругът ми има и Канадско и Американско гражданство, в момента живее в САЩ и мислихме да живеем там, но отскоро му предложиха работа за Калгари, Алберта, и сега се замисляме дали да не живеем там за известно време след сватбата ни през Май. Някой, би ли ми дал съвет, тъй като все още ми е нова идеята за Канада, как аз като БГ гражданка, омъжена за Канадец бих могла да замина по-най бърз начин. Намерих инфо за виза тип спонсор на съпруга, но не е вариант за нас поради периода на чакане :( . Направих онлаин теста за имигриране и имам 98 от 100 ( поради липса на Френски) , т.е. имам Магистратура- Туризъм, Стаж, Езици и работя за световна хотелска верига в момента. Благодаря предварително за всяка идея и съдействие :) и ще се радвам някои да сподели опит от смесен брак - радости, тревоги, смешни и странни моменти. :P Успех на всички!! :beer:
Ако мъжа ти има канадски паспорт, той може да те спонсорира и да получиш ПР, дори и да не живее в Канада в момента. Прочети тук, обяснено е всичко:

http://cic.gc.ca/english/information/ap ... 3900E2.asp

Ако нямате деца, които ще спонсорирате, няма и изискване за доход.

Спонсорирането на съпруг/а е възможно най-кратката имиграционна процедура. Отнема около 1-2 месеца за разглеждане на документи в Канада и 2-5 месеца в съответното посолство, където живее съпруга/та за издаване на виза.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

ами не е то4но така. мои колежки спонсорират мъжете си от Пакистан и ги 4акат пове4е от година. Няма срок указан колко продължава спонсорската процедура според мен.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Някои канадци нямат желание да научат българския. Или имат трудности с ученето му. Щото живеели в Канада. И понякога се чувстват попренебрегнати в БГ компании, на партита. А да ходят в страната ни на почивка много обичат. Така че, питайте ги предварително, как ще се разбираме в тва семейство аджеба. :?
Embrace your climate change!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

7George написа:Някои канадци нямат желание да научат българския. Или имат трудности с ученето му. Щото живеели в Канада. И понякога се чувстват попренебрегнати в БГ компании, на партита. А да ходят в страната ни на почивка много обичат. Така че, питайте ги предварително, как ще се разбираме в тва семейство аджеба. :?
хи хи. :D ..много добре казано...но като се замисли човек, за какво му е на канадеца да учи български, освен, за да се разбира по по-културен начин с тъщата или свекървата... :beer2: моя съпруг вече понаучи нещо :lol: и е доста сладко произношението..така че като се преселим в Канадцко ще си го упражнява на по ракия с БГ приятелчета... :beer:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Публикувай отговор