Знае ли някой?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
viki11
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:25 pm

Знае ли някой?

Мнение от viki11 »

Здравейте
Знае ли някой дали мога да започна спонсоринг
програмата на майка ми за постоянно пребиваване
в Канада след като е пристигнала тук с туристическа виза?
Тя е пенсионерка. Ще съм много благодарна на всеки
който ми даде някаква инфо.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Мисля че може да започнеш процедурата когато искаш, но отнема години. Ако се надяваш че всичко ще е минало докато майка ти е още тук на виза няма да стане.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Знае ли някой?

Мнение от Пламен Петков »

viki11 написа:Здравейте
Знае ли някой дали мога да започна спонсоринг
програмата на майка ми за постоянно пребиваване
в Канада след като е пристигнала тук с туристическа виза?
Тя е пенсионерка. Ще съм много благодарна на всеки
който ми даде някаква инфо.
viki11:

Ако започеш процедурата за спонсориране докато майка ти е още в Канада, и ако майка ти няма да се връща в България докато трае процедурата по спонсориране, имаш шанс имиграционите да удължават престоя на майка ти докато завърши процедурата по спонсорирането.

Поздрави,

Пламен

__________________

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
viki11
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:25 pm

знае ли някой

Мнение от viki11 »

Благодаря ви за инф., но това ме отчайва защото
тя не е в много добро здраве и ще ми се налага може
би и на лекар да я заведа един ден .Наистина ли тази
процедура трае години? Колко ?Та тя ще е изцяло на
наша издръжка и не заема ничие раб. място. Какъв делир.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: знае ли някой

Мнение от pumpy »

viki11 написа:Благодаря ви за инф., но това ме отчайва защото
тя не е в много добро здраве и ще ми се налага може
би и на лекар да я заведа един ден .Наистина ли тази
процедура трае години? Колко ?Та тя ще е изцяло на
наша издръжка и не заема ничие раб. място. Какъв делир.
ТУК можеш да видиш времето, което им тряба на федералните да обработят документите, ако ги подадеш в Канада - към днешна дата 27 месеца. Ако ги подадеш в България изглежда, че е по-бързо - 80% от случаите са финализирани до 21 месеца. Що за щуротия :shock:
Ако си в Кебек има и втора кебекарска част на процедурата - още време. Да е жива и здрава майка ти. Аз направо не знам дали да започвам изобщо за нашите ????

Грешка, излиза, че ако подадеш от българия веднъж трябва да чакаш да бъдеш одобрен като спонсор в Канада и втори път се чака в Букурещ, издаването на визи на родителите. Сигурно тогава тези 27 месеца, при подаване в Канада са по-малкия период за чакане, защото най-вероятно процедурата завършва директно с визи. Знам ли :roll:
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

poumpy виж какво пише в дребния шрифт
Sponsorship
(1) There is a two-step process involved in family class applications: the assessment of the sponsorship application in Canada and the assessment of the permanent residence application outside Canada by the visa office. There are separate processing times for each of these two steps. Find information on visa office processing times for permanent residence applications for spouses, common-law or conjugal partners; dependent children; parents and grandparents; and sponsorship applications for adopted children and other relatives.
Тоест 27 месеца чакаш да те одобрят за спонсор и още 21 месеца да издадат визите. Има няма 4 години :lol: .

Все пак имат някакво право защото на тях им трябват хора да бачкат, а не да са в допълнителна тежест на здравеопазната система, която и без това не е в цветущо състояние.
Публикувай отговор