СПОНСОРИРАНЕ НА РОДИТЕЛИ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Rodos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Окт 04, 2003 9:24 am

СПОНСОРИРАНЕ НА РОДИТЕЛИ

Мнение от Rodos »

Опитвам се да разуча процедура за спонсорство на родители. (Не ми е за пръв път). Всичко както винаги оn-line е обяснено толкова добре, че накрая вече почвам да се съмнявам дали си знам рождената си дата...
Накрая установявам примерно следното:
Както винаги в нашата провинция нещата се действат на двата фронта - федерално ниво и провинциално. Но за разлика от нашата емиграция, където първо отправяхме молба към Кебек и чак после към федералните власти, тук се действа обратно - първо се подава за федералните (аз вече попълних молбата и още не съм в лудница!), (където трябва да платиш 75 плюс 475 плюс 550 общо 1100 CAD за двама) и чак като получаваш ОК от "Оттава" почваш да действаш и за Кебек (още не съм разбрал какво се плаща на "най-красивата провинция"? Или може без да чакаш отговора от федералните да действаш веднага и за Кебек? За да печелиш време? Ако някой вече минал по пътя и не е забравил детайлите ще бъда признателен за ценните съвети! (Виждам, че съобщението ми е почти в стила на сайтовете на "гувернемант дю Кебек" - трудно се схваща посланието - ами какво да се прави - почти съм гражданин вече... :D)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

вземи си адвокат и не си товари главата с глупости :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

В моя случай започнахме с многократна виза, защото по време на процедурата се блокира друга възможност за идване. След тази виза (в чисто нови паспорти) подадохме молбата и платихме таксите..
Имате доходите, нали?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми тука обичат да менят законите и постанофките през 2-3 седмици, ма аз преди 3 години пуснах документи за майка ми на федералното и чакайки тя почина година по късно.
До колкото си спомням чакаш федералистите да се накумят и после отиваш на циганския пазар ...
:beer: :beer: :beer:
Rodos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Окт 04, 2003 9:24 am

Мнение от Rodos »

Мерси за отговорите. Доходите разбира се има. Нали това е първо условие. Това за многократна виза и ние в къщи все обсъждаме, като аз си наивно твърдя, че не е възможно да не ги пуснат и след като сме подали на спонсорство... За сроковете какво да говорим. Гувернеманта не бърза - той е безсмъртен... Но какво да се прави - друга процедура няма. Хуманитарни, рефюджета - всичко това още по-зле според мен. Още веднъж мерси, ако някой още нещо сети - тук сме
Успех на всички
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Виж из старите теми!
Мнооого е обсъждано.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Па и аз мисля че не е възможно да не ги пуснат ...
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор