Професията ви не е в списъка...какво ще правите?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Професията ви не е в списъка...какво ще правите?

Мнение от *bibi* »

Здравейте
Искаме да заминем за Канада,събираме достатъчно точки(81)но проблема е че нашите професии ги няма в списъка,и сега се чудим какво да правим...? :?
Въпроса ми е какво мислите да правите ако и вашата професия не е във този СПИСЪК ?!??
Ще се опитате ли да си уредите работа,търсите ли работодатели които да помогнат с предложение за работа или започвате се ориентирате към Квебек на пример? :roll:
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

След като пристигнете в Канада, никой не ви принуждава да работите в дадена област. Работиш това, което искаш и можеш.
Друг е въпроса как сте си сметнали точките (81), при положение, че не знаете колко точки ви носят вашите професии! Абе всъщност, кой е този тайнвтвен СПИСЪК за който говорите?
А последния въпрос нещо не го разбрах. :roll:
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Welder, и по федералната процедура има списък с професии, за които обаче не се дават допълнителни точки а е необходимо да имаш минимум 1 г. стаж по някоя от тях за да те признаят като "квалифициран работник" и ти приемат молбата за постоянно пребиваване. В противен случай изобщо не ти разглеждат молбата щото не си никакъв квалифициран работник. Та прави са си хората да питат.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

E до колкото разбирам на по - късен етап ще ти поискат удостоверение че си работил дадена професия. Не можеш ли да се разбереш с работодателя си да ти издаде такова?
Нали чу великата стъкмистика почва....
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Аз питах за този списък http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s.asp#list там ги няма нашите професии т.е това за което сме учили и в моя случай това което работя в момента (понеже се 2 различни неща - завърших лингвистиkа с английски и немски език, а работя store manager) :roll:
а точките сме ги сметнали на онлайн теста http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp и със стажа,езиците ,годините, итн..... стават толкова
въпроса е като и двете професии ( и това за което сте учили и това което работите,ако е различно) не са в списъка на предпочитаните какво правите....?
П.С. Въпросите са за имиграцията във федерална Канада,а не Квебек!!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

:)

Мнение от kill_u »

E за това ти отговорих де...
В крайна сметка от тук http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC-CNP/app/com ... .aspx?lc=e трябва да напишеш какви задължения си изпълнявала за да определиш в кой номер попадаш. Ако те попадат в списъка с желани професии си вътре ако не - си вън. ОООООБаче реално погледнато как може да докажеш, че си изпълнявала такива задължения? Единствения начин е работодателя ти да напише официално писмо или справка, което да преведе някой лицензиран преводач и да бъде нотариално заверено. Само аз ли виждам слабите места тук? :shock:
Друг документ който също ще бъде преведен за удостоверяване на трудовия стаж е трудовата ти книжка, но той реално не доказва какви задължения си изпълнявала въпреки, че е най официалния документ. Така, че ако работодателя ти е твой човек или пък ти самия си си работодател, какъв е проблема да се напишат един куп задължения, които реално си вършила или не? Ако работиш в голяма фирма е малко по трудно да се намери изход от ситуацията но невъзможни неща няма.
Мисля че съм се изразил вярно моля да ме поправите ако греша някъде!

ПП
Между другото къде смяташ да преведеш парите за такса?
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

kill_u точно там е проблема, това което съм работила го има в NOC, но го няма във въпросния списък,и няма какво да напиша за да има някакво съвпадение,а btw фирмата кадето работя е голяма и почти няма никакъв шанс да ми издадат такъв документ че съм работила нешто което реално не съм,пак и имам си длъжностна характеристика към трудовия договор,кадето си е описано всичко което правя.
И сега какво да направя....? дали да търся работа (arranged employment)..понеже имам роднини които мога да помоля за съдействие в намирането на работа,или поне да ми изпратят job offer??
нали в този случай когато имаш уредена работа,или оферта за работа не е нужно тя да е в списъка??? или аз нещо бъркам
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Job offer with AEO (Arranged employment opinion) не е необходино да е за професия от списъка. Трябва обаче офертата да е за длъжност от Skill Type 0, или Skill Level A or B от NOC. Трябва да докажеш опит и/или квалификация за предложената длъжност, в противен случай, офертата няма да бъде зачетена от емиграционния служител. Офертата за предварително осигурена работа от канадския работодател трябва да получи одобрение (АЕО) от HRSDC, иначе няма да бъде призната за такава от емиграционния служител.

Всичко за офертата за предварително осигурена работа ще намерите тук:

http://www.hrsdc.gc.ca/en/workplaceskil ... remp.shtml
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Не искам да ви обезкуражавм, но просто забравете за оферта от канадски работодател. Шанса да получите такава е почти нулева. Главоболието е голямо и никой няма да си губи времето да прави услуги на познати на познати от чужбина. Ако си някой супер специалист в дадена област и на работодателя в действителност му трябва точно такъв специалист (какъвто не може да намери в Канада), тогава може и да си навлече голямото главоболие, да минава през процеса АЕО.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Павел написа:Не искам да ви обезкуражавм, но просто забравете за оферта от канадски работодател. Шанса да получите такава е почти нулева. Главоболието е голямо и никой няма да си губи времето да прави услуги на познати на познати от чужбина. Ако си някой супер специалист в дадена област и на работодателя в действителност му трябва точно такъв специалист (какъвто не може да намери в Канада), тогава може и да си навлече голямото главоболие, да минава през процеса АЕО.
За това си прав. Ти какво би ни посъветвал да направим? Как да емигрираме?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ами преквалификация на каранист, готва4,Plumber, завар4ик,строител и готово -дори оферти за работа има за такива хора колкото иска6 - 3-4 седмици и издават работна виза и мераклията е в Канада.
Тоз път 4иновниците и въобсте власта постъпи 4есно - просто казаха - е те такива хора ни трябват а не да разтягат локуми - трябват ни висококвалифициран и дрън -брън.

Които иска оферти за работа -да доиде догодина някаде март тука в немско- идват канадски работодатели които наемат 4ужденци- но само от гореупоменетите професии.
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

bp_de и аз съм съгласна с теб,но също така познавам хора които са заминали с такава оферта за работа-получена от приятели а жената която замина нямаше ни 1ден стаж по специалноста беше с 3 малки деца и съпруг... така че ако имаш блиски хора май не е невъзможно...
А при положение че имам блиски хора, роднини които могат да помогнат и при това имат собствена фирма...надявам се да успея...
защото това с професиите които си написал,не го виждам като вариянт,поне не за мен,всеки си преценява,но нали и стаж по специалноста ще искат хората да имаш...
а това са още 1-2години бачкане в България за натрупване на стаж с надеждата да заминеш Канада... :( (поправи ме ако греша) и то с работна виза което е малко неудобно за женените
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Знам че тук се обсъжда федералната процедура, но имам един въпрос. Ако не стане да се замине по нея след колко време може да се кандидатства за Квебек? До колкото разбирам там е по-занижен контрола на влизащите в Канада.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

*bibi* написа:bp_de и аз съм съгласна с теб,но също така познавам хора които са заминали с такава оферта за работа-получена от приятели а жената която замина нямаше ни 1ден стаж по специалноста беше с 3 малки деца и съпруг... така че ако имаш блиски хора май не е невъзможно...
А при положение че имам блиски хора, роднини които могат да помогнат и при това имат собствена фирма...надявам се да успея...
защото това с професиите които си написал,не го виждам като вариянт,поне не за мен,всеки си преценява,но нали и стаж по специалноста ще искат хората да имаш...
а това са още 1-2години бачкане в България за натрупване на стаж с надеждата да заминеш Канада... :( (поправи ме ако греша) и то с работна виза което е малко неудобно за женените
Ти канадците за малоумни ли ги имаш? Фирма се регистрира за 20 минути по Интернет, то ако ставаше просто така, някой тука има фирма и ти праща оферта за работа - Канада да е станала 60 милиона до сега :wink: Работодателя трябва да докаже пред тукашното министерство на труда че не може да намери такъв специалист на канадския пазар, това е тънкия момент. Може и да е станало за някой, ама аз силно се съмнявам че тая схема с менте оферти за работа работи за всеки.
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

изобщо не ги имам за малоумни,напротив.... аз можеби не съм биля достатъчно ясна....
един пр. роднините ми имат фирма на пр. ресторант в който имат нужда от определен квалифициран работник - да речем готвач, който да говори български и английски много добре, и да познава българската кухня....пускат обява във вестника и чакат 1-2 месеца... и след като няма да могат да намерят никой подходящ ти пращат оферта, а ти имаш нужната квалификация и/или стаж....
така знам че може и предишния пример беше нещо подобно...
Публикувай отговор