Професията ви не е в списъка...какво ще правите?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

На въпроса на *bibi*: адвокактът ще направи това, което и вие бихте могли, но ще вземе парите даже и без да гарантира положителен резултат. Факт е само, че имат по-голям опит с всякакви случаи. Питайте за цената, ако ви устройва... А за твоя случай, както и за други хора - всички професии и образования, които имате, независимо от стажа, е добре да се подчертаят и представят в документите. Мисля че може и най-силната професия да няма пълно съответствие с най-дългия ти стаж. Действайте по-смело, не губите кой знае колко.
Embrace your climate change!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

7george
Много си прав!
След като сме дошли до тук да питаме не виждам защо трябва да се намира все някой да ни разубеждава?
В крайна сметка самото решение е било един вид трудно така че благодаря за подкрепата!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Да споделя и аз

Мнение от hadministratora »

*bibi* написа:Здравейте
Искаме да заминем за Канада,събираме достатъчно точки(81)но проблема е че нашите професии ги няма в списъка,и сега се чудим какво да правим...? :?
Въпроса ми е какво мислите да правите ако и вашата професия не е във този СПИСЪК ?!??
Ще се опитате ли да си уредите работа,търсите ли работодатели които да помогнат с предложение за работа или започвате се ориентирате към Квебек на пример? :roll:
Има вероятност и аз да съм в същата ситуация (професията ми я няма в списъка, но пък това което правя се покрива до голяма степен с 1-2 професии, които ги има). Молят план "Б" беше да се опитам да намеря работа там и да замина с работна виза (възможностите, които дава са много - можеш да си вземеш семейството и те могат да работят там), да изкарам година - година и половина и след това кандидатствам по програмата "Canadian experience". "Canadian experience" е за хора учили или работили легално поне година там. Пиша за план "Б" в минало време, защото може и да не стигна до него... зависи какви отговори ще получа на въпросите си в Петък.

tonich написа:Мисля, че всички провинции си имат отделна процедура, различна от т. нар. "федерална". Изискванията за имиграция не са еднакви и имат различия, които следва да се проучат внимателно.
До колкото аз знам всяка провинция има собствена програма, която обаче не програма за имиграция, а за номиниране на имигранти - т.е. провинцията има нужда от определн тип хора; имат си ситема за оценка на кандидатите и тези които са ОК получават документ че са номинирани; след това пак минават по федералната, но това че си номиниран ти дава предимство и всичко се случва по-бързо. Ето какво открих конкретно за Манитоба:
  • - не е безплатно
    Free application direct to Manitoba government
    The MPNP has no application fee. Its documents and forms are also free. You do not need an immigration representative. (The Government of Canada charges fees for processing and issuing a permanent resident visa.)
    - прочетох в Wikipedia за тази провинция и не ми звучи като място на което ми се ходи - води се прерийна провинция; за климата пишеше че е "екстремен" и има по няколко торнада всяка година; на територия 5-6 пъти колкото България живеят горе-долу толкова хора, колкото в София, като повечето са в столицата Уинипег
Аз отдавна знам че по-слабо населените региони полагат сериозни усилия да привлекат повече хора, но не съм се интересувал и не бях попадал на повече инфо.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ако задълженията които си изпълнявал се покриват с тези от списъка с 38 професии и работодателя ти ти даде писмо, че си ги изпълнявал, може и да стане номера.

С работна виза става все по-трудно заради "финансово-икономическата криза". Ето това е изявление на емиграционния министър Кени:

http://www.thestar.com/article/585574

Позатягат положението, но се смята, че това ще е за неквалифицираните работници. По-скоро обмисли варианта да платиш на фирма в Канада, която да ти намери оферта за работа и да заобиколиш изискванията с 38-те професии. Това ще е по-лесно, щото изискванията за такава оферта са минимални:

http://www.rhdcc.gc.ca/eng/workplaceski ... remp.shtml

Една такава услуга варира от 2000 до 10000 долара. Имам набор от сайтове на такива фирми.

Наистина почти всяка провинция си има номинационна програма, но за да се класираш пак трябва да имаш оферта за работа от тамошен работодател, или семейството ти да живее там, или нещо почти неиспълнимо. Само Алберта имат програма, която ти позволява да емигрираш, ако си в САЩ с H1B виза.

Ако имаш въпроси - питай.

Успех.
Публикувай отговор