Въпрос за туристическа виза

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Lubomarchev
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 2:51 pm

Въпрос за туристическа виза

Мнение от Lubomarchev »

Здравейте и от мен на всички във форума.
Имам приятел от Канада (Торонто), който ми дойде на гости лятото за няколко месеца и сега искам и аз да отида до там. Ще ви бъда благодарен ако ми изясните процедурата и ми кажете дали има някакви пречки пред българите да получават туристически визи. Това което аз знам е, че с такава виза имаш право на престой до 6 месеца и че ако си бил в САЩ не подлежиш на интервю (а аз съм бил).Така ли е? Благодаря на всички за отговорите ;)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

Доста хора не подлежат на интервю,ако имаш добри доходи и сигурна работа и ако преценят че не си потенциален емигрант,може да се разминеш.Мога да ти кажа от личен опит какво се праща,а ако пропусна нещо другите ще го допълнят.
Покана от твоя приятел в свободен текст,в който е указано какви са ви отношенията,примерно че сте приятели,за какъв период ще идваш при него, точните дати на присстигане и заминаване/не е необходимо да се спазват стриктно/.Много желателно е приятеолят ти да работи и да предстви трудов договор или служебна бележка от местоработата му в която е указано от колко време работи и какъв му е годишният доход.В поканата също така следва да се упомене кой ще поема разходите по твоя престой в Канада.Поканата не не е необходимо да е нотарилно заверена.Служебна бележка от твоята месторабота-на каква длъжност си, от колко време, каква заплата получаваш,колко годишна отпуска имаш и разрешено ли ти е от Шефа да я ползваш за периода на заминаването ти в Канада.Доказателства за твоето семейно положение-попълва се формуляр IMM 5406E, на англисйки език и на кирилица.Ако имаш имоти на твое име-копия от нотариалните актове-само преведени на англисйки.Ако имаш автомобил на твое име-копие от рег.талона на колата-само преведен.Ако имаш пари в банка-преведени копия от извлечения по твоята сметка.Снимки-според изискванията на Канадските власти, валиден задграничен паспорт.Ако си ходил до САЩ-копие от визата...Пращаш документи за по сигурно в Букурещ и чакаш.Визата която дават може да е за 6 месеца, но имиграционния офицер на летището решава дали ше влезеш в страната и за колко време.Желателно е да покажеш и билет за връщане на офицера.
Мисля,че е това..попълни документите от линка http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp,плащаш необходимата такса,прилагаш необходимата вносна бележка и това е...
Ако имаш конкретни въпроси ми пиши на лични....
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос за туристическа виза

Мнение от bp_de »

Lubomarchev написа: Това което аз знам е, че с такава виза имаш право на престой до 6 месеца и че ако си бил в САЩ не подлежиш на интервю (а аз съм бил).Така ли е?
Може ли да посочиш от къде знеш че ако си бил в САЩ не подлежиш на интервю?
Аз досега такъв текст не съм намерил.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Документите се подават в канадското консулство в София.
Сиренето е безплатно само в капана.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

mouse написа:Документите се подават в канадското консулство в София.
Да и те ги пращат в Букурещ,тъй като в България няма посолство на Канада и съответно лице отговарящо за имиграционните процедури.По бързо е да се изпратят в Букурещ.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Аз също подадох в София и визата ми излезе за месец. Даже като ги подавах в консулството момичето ми обясни всичко понеже бях попълнил няколко документа в повече. Взеха ми номера на телефона и след около месец се обадиха да си ги взема. Понеже съм от Бургас пратих спиди и ми излезе някъде към 8 лева да ми ги донесат паспортите с битите визи до вкъщи. Така че наистина стана лесно.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

def34 написа:
mouse написа:Документите се подават в канадското консулство в София.
Да и те ги пращат в Букурещ,тъй като в България няма посолство на Канада и съответно лице отговарящо за имиграционните процедури.По бързо е да се изпратят в Букурещ.
А как стои въпросът ако има интервю? Ако си ги подал в Букурещ, там ли ще се ходи?
Сиренето е безплатно само в капана.
Публикувай отговор