Емиграция от САЩ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
leda
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 11:52 am
Местоположение: България

Емиграция от САЩ

Мнение от leda »

Здравейте на всички съфорумци!
Имам зелена карта и съм легално пребиваващ в САЩ. Но също така имам брат, живеещ в Канада. Та питането е: Има ли начин да се съберем всички в Канада?
Благодаря предварително и извинявайте, ако съм била досадна с въпроса си! :)
leda
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Не е лошо да се научите да се изразвате правилно - кои сте тези всички, дето искате да се събирате в Канада?
Също така не е лощо да се научите сами да си търсите необходимата ви информация. Толкова ли е трудно да намерите това:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp

"Who cannot be sponsored
Other relatives, such as brothers and sisters over 18, or adult independent children cannot be sponsored. However, if they apply to immigrate under the Skilled Worker Class, they may get extra points for adaptability for having a relative in Canada."

С две думи, брат ти не може да те спонсорира, ако си над 18 години. Само получаваш екстра точки, ако кандидатстваш "under the Skilled Worker Class".
Също така трябва да си наясно, че ако емигрираш в Канада, по всякя вероятност ще си изгубиш американската "зелена" карта.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от mouse »

leda написа:Здравейте на всички съфорумци!
Имам зелена карта и съм легално пребиваващ в САЩ. Но също така имам брат, живеещ в Канада. Та питането е: Има ли начин да се съберем всички в Канада?
Благодаря предварително и извинявайте, ако съм била досадна с въпроса си! :)
leda
Ако легално сте пребивавали минимум една година в някоя държава имате право да подадете документи по някоя от процедурите на някоя провинция на Канада в офиса на Канада който ви е по местоживеене.
Вижте и това дали не ви върши работа
http://www.canadavisa.com/in-the-us-on- ... r-you.html
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Павел написа:Не е лошо да се научите да се изразвате правилно - кои сте тези всички, дето искате да се събирате в Канада?
Също така не е лощо да се научите сами да си търсите необходимата ви информация. Толкова ли е трудно да намерите това:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp

"Who cannot be sponsored
Other relatives, such as brothers and sisters over 18, or adult independent children cannot be sponsored. However, if they apply to immigrate under the Skilled Worker Class, they may get extra points for adaptability for having a relative in Canada."

С две думи, брат ти не може да те спонсорира, ако си над 18 години. Само получаваш екстра точки, ако кандидатстваш "under the Skilled Worker Class".
Също така трябва да си наясно, че ако емигрираш в Канада, по всякя вероятност ще си изгубиш американската "зелена" карта.
Хубаво е че все пак си отговорил ама няма нужда да се правиш на велик, защото тук е мястото да се пита.
Не е лошо и инфото което даваш да е малко по-точно.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от mima++ »

leda написа:Здравейте на всички съфорумци!
Имам зелена карта и съм легално пребиваващ в САЩ. Но също така имам брат, живеещ в Канада. Та питането е: Има ли начин да се съберем всички в Канада?
Благодаря предварително и извинявайте, ако съм била досадна с въпроса си! :)
leda

И ние сме така,само че със сестра ми. Тя е със зелена карта в Америка /град Колумбия,щата Мисури/ и живее там вече 4 г. със семейството си ,но иска да дойде при нас след като вземат гражданство. Бях търсила и аз инфо, но начините са само процедурите, май няма други. Дала съм им инфо да четат и сами да си решат как да дойдат. Успехи на вас.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Има някой, дето дава неточна информация, ама май не съм аз, а ти, Мишке. Линка който си дал(а) е за хора пребиваващи в САЩ с работна виза (H1B). Леда казва по-горе, че е с пърманент резидент стаус. Май че си по-скоро писате, отколкото читател.
Също така Леда споменава, че има брат в Канада, което автоматически навежда на мисълта, че иска да използва това по някакъв начин, или по-скоро начини. Тези начини са два - или брат и да я спонсорира, или да получи екстра точки, ако кандидатсва като "скил". Иначе е безпредметно да споменава този факт.

Незнам дали се правя на велик, но знам, че много се дразня от хора, които ги мързи да си потърсят сами информацията, която ги интересува и която явно е важна за тях. Също така се дразня, когато някой дори не се старае по-прецизно да обясни ситуацията си, за да може да бъде разбран максимално и от там да получи най-точния отговор.
Аз лично много се съмнявам, че човек който го мързи или е неспособен сам да намери интересуващата го информация, нещо доста елементарно, ще се справи успешно с целия имиграционен процес, нещо много по-сложно от "гугълинг".

Чакам Мишката да ми обясни, кое в "инфто ми" не е точно!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Павел написа:Има някой, дето дава неточна информация, ама май не съм аз, а ти, Мишке. Линка който си дал(а) е за хора пребиваващи в САЩ с работна виза (H1B). Леда казва по-горе, че е с пърманент резидент стаус. Май че си по-скоро писате, отколкото читател.
Също така Леда споменава, че има брат в Канада, което автоматически навежда на мисълта, че иска да използва това по някакъв начин, или по-скоро начини. Тези начини са два - или брат и да я спонсорира, или да получи екстра точки, ако кандидатсва като "скил". Иначе е безпредметно да споменава този факт.

Незнам дали се правя на велик, но знам, че много се дразня от хора, които ги мързи да си потърсят сами информацията, която ги интересува и която явно е важна за тях. Също така се дразня, когато някой дори не се старае по-прецизно да обясни ситуацията си, за да може да бъде разбран максимално и от там да получи най-точния отговор.
Аз лично много се съмнявам, че човек който го мързи или е неспособен сам да намери интересуващата го информация, нещо доста елементарно, ще се справи успешно с целия имиграционен процес, нещо много по-сложно от "гугълинг".

Чакам Мишката да ми обясни, кое в "инфто ми" не е точно!
:beer: :wink:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от bp_de »

mima++ написа:
leda написа:Здравейте на всички съфорумци!
Имам зелена карта и съм легално пребиваващ в САЩ. Но също така имам брат, живеещ в Канада. Та питането е: Има ли начин да се съберем всички в Канада?
Благодаря предварително и извинявайте, ако съм била досадна с въпроса си! :)
leda

И ние сме така,само че със сестра ми. Тя е със зелена карта в Америка /град Колумбия,щата Мисури/ и живее там вече 4 г. със семейството си ,но иска да дойде при нас след като вземат гражданство. Бях търсила и аз инфо, но начините са само процедурите, май няма други. Дала съм им инфо да четат и сами да си решат как да дойдат. Успехи на вас.
Другия начин е твоите като гепат УСА паспорт -намират си работа и са готови- нали има НАФТА споразумение- прегледаи какви са писанията по въпроса.
Мои приятел канадец ми обясняваше какви са нещата между Ка и УСА ама понеже нямам нито 1 паспорт от гореупоменатите страни не съм се старал да помня нещо.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от goliama mechka »

bp_de написа:
mima++ написа:
leda написа:Здравейте на всички съфорумци!
Имам зелена карта и съм легално пребиваващ в САЩ. Но също така имам брат, живеещ в Канада. Та питането е: Има ли начин да се съберем всички в Канада?
Благодаря предварително и извинявайте, ако съм била досадна с въпроса си! :)
leda

И ние сме така,само че със сестра ми. Тя е със зелена карта в Америка /град Колумбия,щата Мисури/ и живее там вече 4 г. със семейството си ,но иска да дойде при нас след като вземат гражданство. Бях търсила и аз инфо, но начините са само процедурите, май няма други. Дала съм им инфо да четат и сами да си решат как да дойдат. Успехи на вас.
Другия начин е твоите като гепат УСА паспорт -намират си работа и са готови- нали има НАФТА споразумение- прегледаи какви са писанията по въпроса.
Мои приятел канадец ми обясняваше какви са нещата между Ка и УСА ама понеже нямам нито 1 паспорт от гореупоменатите страни не съм се старал да помня нещо.
Мисля че нафта-та имат строги изисквания за професии,и изобщо не е лесно да отидеш да живееш от щатите в канада или обратно,ако не отговаряш на търсената професия.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от krimon »

goliama mechka написа: Мисля че нафта-та имат строги изисквания за професии,и изобщо не е лесно да отидеш да живееш от щатите в канада или обратно,ако не отговаряш на търсената професия.
голяма мечка, Нафта не е ли конвенция само за свободна търговия (със стоки, а не с хора) ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
leda
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 11:52 am
Местоположение: България

Мнение от leda »

Благодаря за отзивите! Колкото до хапливите забележки, че ме мързи да си потърся сама информацията ще кажа, че там, където съм сега- съм стигнала само със собствени сили. Сама съм си търсила информацията и сама съм си подготвяла документите - без ничия помощ. Информацията, която Павел ми подава, вече я знам от преди горе-долу 3 години :) Да беше казал нещо ново, както останалите съфорумци, а не да прави забележки, без да е вникнал в контекста на написаното. Обръщам се за съвет към хора, които може би знаят малко повече и от други източници. нали в крайна сметка в това е идеята - да си помагаме, а не да си правим забележки по отношение на трудолюбие и т. н.
Все пак, ако някой може да ми каже нещо повече - благодаря! :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция от САЩ

Мнение от Koko »

krimon написа:
goliama mechka написа: Мисля че нафта-та имат строги изисквания за професии,и изобщо не е лесно да отидеш да живееш от щатите в канада или обратно,ако не отговаряш на търсената професия.
голяма мечка, Нафта не е ли конвенция само за свободна търговия (със стоки, а не с хора) ?
НАФТА е споразумение за свободно придвижване на хора и на стоки, но наистина по правилата на НАФТА преместването от Канада в САЩ или обратно е свързано с това да имаш гражданство в една от двете държави и да си намериш квалифицирана работа в другата (на база на което ти издават доста по-лесно работна виза).
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Мечката и Коко са прави за Нафта - много хора си мислят, че Нафта дава автоматически право на едва ли не всеки Канадаец, Мексиканец или Американец да отиде и да работи когато и където си искат в една от другите държави.

Леда ми звучи като една друга форумка отпреди няколко месеца. След като си загубих 10 минути да И търся и пускам линкове, ми каза най-накрая, ама аз всичко това си го знаех. Е като го е знаела, защо задава отговори?

Да, форума е много полезен и човек може да научи много неща, но е супер наивно за супер важни неща да разчиташ 100% на мнението на непознати.
След като Леда е била запозната от три години с официалната страница на CIC, т.е., разбрала е всички възможни легални начини за емигриране в Канада, защо си въобразява, че някой форумец може да и каже нещо ново и полезно? Верно е, че българите се мислим за хитреците на света, но да очакваш някой да надхитри канадската имиграционна система е наивно, да не кажа глупаво.

"Информацията, която Павел ми подава, вече я знам от преди горе-долу 3 години Да беше казал нещо ново, както останалите съфорумци, а не да прави забележки, без да е вникнал в контекста на написаното."
Я кажи какво ново и полезно научи от останаите съфорумци и колко това нещо ти помогна? И защо питаш за още информация? Използвай получената и емигрирай, нали си умна и трудолюбива?!

И да ти кажа, че от там дето си стигнала сама, аз идвам след 15 годишен престой. И начините за емигриране в САЩ са ми по-ясни от на трима еврейски адвокатини взети заедно. И без да те познавам, мога да ти кажа, че си в САЩ само и единствено щото един компютър ти е избрал името по програмата "Лотария Зелена Карта", т.е усилията които си положила са да отидеш да се снимаш и да си извадиш и преведеш свидетелството за съдимост.
Както виждаш, вникнал съм в контекста на оскъдното ти по-горе писание много повече отколкото можеш да си представиш.

За да спестиш времето на всички, опитали се да ти отговорят, можеше просто да кажеш "Прочела съм и знам наизуст официалната страница на CIC, така че се интересувам дали във форума няма магьосници и жонгльори?"
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

leda написа:Благодаря за отзивите! Колкото до хапливите забележки, че ме мързи да си потърся сама информацията ще кажа, че там, където съм сега- съм стигнала само със собствени сили. Сама съм си търсила информацията и сама съм си подготвяла документите - без ничия помощ. Информацията, която Павел ми подава, вече я знам от преди горе-долу 3 години :) Да беше казал нещо ново, както останалите съфорумци, а не да прави забележки, без да е вникнал в контекста на написаното. Обръщам се за съвет към хора, които може би знаят малко повече и от други източници. нали в крайна сметка в това е идеята - да си помагаме, а не да си правим забележки по отношение на трудолюбие и т. н.
Все пак, ако някой може да ми каже нещо повече - благодаря! :)
Това наричам - "да изръбим системата" и ние, българите, много го умеем. Проблемът е, че когато сме в БГ и около нас всеки изръбва системата, си правим живота черен и гаден. Тогава емигрираме и, попаднали в по-организирана среда, почувствали се под по-малък натиск, се оглеждаме и се чудим как да изръбим и тази неизръбена още система ... Всичко това прикрито зад добри намерения и обвинения към другите!

Диалогът е интересен, затова:
Към Павел: Когато някой въпрос е абсолютно банален, не си задължен да отговаряш с отвращение и условия. Най-добре не отговаряй ...

Към leda: Ако си задала въпрос и си получила отговор (дори такъв, който не те удовлетворява или е с условия), кажи едно благодаря или просто нищо не казвай ...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Павел написа:.... Верно е, че българите се мислим за хитреците на света, но да очакваш някой да надхитри канадската имиграционна система е наивно, да не кажа глупаво...
Никак не е глупаво даже! :D
Какво ще кажеш за стотиците надхитрили системата, представяйки се за педали и цигани. :wink:
Публикувай отговор